ParaMag

3 prokleté britské cesty

 Rychlé zprávy

3 prokleté britské cesty

3 prokleté britské cesty
Únor 09
21:52 2014

Řidiči mohou na svých cestách potkat chodce, stopaře, cyklisty nebo probíhající zvěř. Každý by měl proto umět předvídat situaci. Dá se však očekávat, že se přímo na cestě potkáte s duchy? Ve Velké Británii je takových cest více. Které z nich patří k nejstrašidelnějším?

1. Oldnall Road
Při anglickém městě Halesowen mají místní řidiči strach procházet po cestě Oldnall Road, kde se podle velkého množství svědectví má zjevovat malé děvče ve věku asi 5 let oblečené do viktoriánských šatů. Svědectví řidičů, kteří se s duchem dívky setkali jsou pokaždé stejné. Duch se zjevuje na různých místech cesty vždy těsně před procházejícími auty, na co řidiči většinou reagují stržením volantu do strany. Duch dívky se tak stal na rovné a přehledné silnici příčinou řady nehod.
Tajemný případ nedokázal vysvětlit ani vyšetřovatel paranormálních jevů David Taylor, který si myslí, že řidiči se zde setkávají s nějakým druhem optické iluze. Proč se tu však řidičům zjevuje duch jakési pětileté dívky nedovedl vysvětlit ani on, ani nikdo jiný. Celá oblast Oldnall Road je však navzdory přehledné a bezpečné cestě označena jako cesta častých dopravních nehod.

3 prokleté britské cesty22. obchvat Stocksbridge
V polovině 80.let minulého století se u města Stocksbridge v britském knížectví Jižní Yorkshire stavěl silniční obchvat. 13.září 1987 se zde dvěma strážníkům dohlížejícím na celou stavbu stala neuvěřitelná věc. Když hlídkovali na rozestavěném obchvatu, asi kolem půlnoci spatřili na cestě hrající si děti, které poskakovaly dokola a zpívali dětskou písničku. Strážníci vystoupili z auta, aby se jich zeptali, co tu dělají. Děti jim však náhle zmizely před očima. Vystrašení strážníci David Goldthorpe a Steven Brookes tu noc zažili ještě jednu nečekanou příhodu.
Na cestě zpět si na mostě všimli velmi podivné postavy. Když vystoupili z auta a posvítili si na ni, spatřili těsně nad cestou vznášejícího se mnicha, který pak náhle zmizel. Oba šokováni strážníci volali svému šéfovi Petrovi Owensovi, aby mu řekli, co na stavbě viděli. Když se s nimi šéf setkal, později popsal, že oba strážníci byli bílí jako stěna a celí se třásli. Poslal je na policejní stanici, kde měli popsat co viděli. Vyslechl je policista Dick Ellis, kterému se celé vyprávění zdálo velmi úsměvné. Oba strážníci však byli natolik vystrašení, že dali okamžitou výpověď a na místo se už nikdy nevrátili. Policista Dick Ellis, který oba strážníky vyslýchal, se večer spolu se svým kolegou vypravil na místo, kde se měli zjevit údajní duchové.
Skeptičtí policisté se nakonec setkali nejen s mnichem, ale i s tím, jak se jim mnich přes pootevřené okénko na autě dostal skrz ně. Tehdy prý pocítili nesnesitelný chlad, že nemohli ani mluvit. Pak jim ještě cosi několikrát udeřilo na kufr auta. Oba policisté byli vyděšení k smrti. Celý případ byl zaznamenán, vyšetřován, ale nikdy nebyl vyřešen. Obchvat dokončili a otevřeli v květnu roku 1988 a přízraky mnicha a hrajících si dětí byly pozorovány ještě mnohokrát.

3 prokleté britské cesty33. M6 Road
Cesta dlouhá 360 kilometrů spojující města Carlisle a Rugby je označována za nestrašidelnější cestu v celém Spojeném království. Řidiči zde popisují množství zjevení, s nimiž se na cestě M6 setkali. Pozorování různých lidí se vzájemně velmi podobají, až se cesta M6 stala doslova legendou. Řidiči nejčastěji vidí přízrak kamionu jedoucího v protisměru, který při čelním nárazu přejede autem jako mlha, zoufale mávající stopařku, ale i skupinu pochodujících římských vojáků. Může se zde takové něco zjevovat nebo všichni trpí nějakou formou halucinací? Je možné, že by se na dálnici prolínaly paralelní světy?
Tajemnou cestou se zabývali různí badatelé, kteří se domnívají, že je to způsobeno hlavně tím, že dálnice prochází po starověké cestě, na které se ve středověku odehrálo mnoho krveprolití a současnost se tak může prolínat s minulostí. Jak je to však možné se důvěryhodně vysvětlit nepodařilo nikomu.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 0
  • 58
  • 152
  • 13 227 750
  • 1 334
  • 670