ParaMag

3 strašidelné záhady v Sydney

 Rychlé zprávy

3 strašidelné záhady v Sydney

3 strašidelné záhady v Sydney
Duben 27
07:00 2014

S paranormálními jevy se turisté mohou setkat i u protinožců a nevyhnulo se jim ani největší a nejlidnatější australské město Sydney. Některé záhady jsou úsměvné, ale jsou zde i taková tajemná místa, kterým se místní obyvatelé raději zdaleka vyhýbají.

SydneyDuch v Opeře
Dnes by si už město Sydney bez budovy opery asi nikdo neuměl představit. Opera House, jak ji volají Australané, se stala symbolem nejen Sydney, ale celé Austrálie. Opera byla dokončena v roce 1973 a kromě hlavního sálu má ještě několik menších, určených speciálně pro koncerty. A právě v jednom takovém menším sále dává údajně o sobě čas od času vědět duch. Slyší ho prý jen někteří návštěvníci Opery, zejména ti, kteří si koncert vychutnávají se zavřenýma očima. Někdy jsou totiž velmi nepříjemně vyrušení tím, že jim do koncertu zazní několik divokých úderů do bubnu, přesto, že žádný bubeník tam není.

Zaměstnanci Opery o tomto podivném fenoménu vědí a ducha volají Old Harry – tedy Starý Harry. Někdy prý nemá náladu a proto posluchače koncertu otravuje bubnováním.

Sydney2Luxusní sídlo Monte Christo
V roce 1884 si bohatý podnikatel Christopher Crawley s manželkou Elizabeth nechal vybudovat luxusní sídlo ve viktoriánském stylu – Monte Christo. Dnes je z Monte Christo muzeum bytové kultury , ale mnoho lidí se zde může setkat i s různými tajemnými přízraky. Nejčastěji zde je vidět ducha pana Crawleyho, který v domě zemřel v roce 1910 ve věku 69 let. Viděn je hlavně v ložnici a venku před domem, zatímco jeho žena Elizabeth se zjevuje v malé domácí kapli a v jídelně.

Podle místních obyvatel se zde dá setkat i s jinými paranormálními jevy. Na kamenné dlažbě před domem se má zjevovat krev, je to údajně z toho důvodu, že z balkonu tu kdysi skočila mladá služka, která spáchala sebevraždu. Služku je možné někdy vídat i na balkoně, kde se prochází. V Monte Christo se stala i další tragická událost, kdy chůva nesla ze schodů dceru původních majitelů, uklouzla a dítě zemřelo. Dětský přízrak se tu sice nezjevuje, ale pokud do muzea vstoupí malé děti, pociťují prý velmi silný chlad. V muzeu je dokonce slyšet i kroky jakoby někdo chodil po parketách, přesto, že celá podlaha domu je pokryta hrubými koberci.

Sydney3

Kdo to vraždí pod viaduktem?
Nejstrašidelnějším místem v celém Sydney je ulička pod starým železničním viaduktem, které se raději vyhýbají všichni místní obyvatelé. Podivné věci se zde začaly dít od roku 1968, kdy bylo pod viaduktem nalezeno dokaličené tělo tříletého chlapce. Jeho tělo bylo roztrhané jakoby na něj zaútočila nějaká šelma. O osm let později se oběťmi neznámého zabijáka staly dva dvanáctiletí chlapci. Jejich těla také roztrhal nějaký dravec – po těle měli stopy po zubech a drápech.

Před třinácti lety se zde našla další oběť, desetiletá dívka, kterou také roztrhala nějaká šelma. Svědkem této události se stal místní bezdomovec, který policii tvrdil, že viděl jak dívku roztrhal obrovský vlk. Policie bezdomovci velmi nevěřila. O několik dní později však bylo pod viaduktem nalezeno i roztrhané tělo tohoto bezdomovce. Byla to jen náhoda nebo se údajný zabiják chtěl zbavit jediného svědka, jak si myslí obyvatelé Sydney? Vraždy pod starým železničním viaduktem neustále pokračují. Dodnes již bylo zaznamenáno devět obětí, jež někdo nebo něco roztrhalo. Policie si s podivnými vraždami pod viaduktem stále neumí poradit a proto neustále hledají “neviditelného” zabijáka.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 0
  • 58
  • 152
  • 13 227 750
  • 1 334
  • 670