ParaMag

3 tajemná skupinová zmizení lidí

 Rychlé zprávy

3 tajemná skupinová zmizení lidí

3 tajemná skupinová zmizení lidí
Březen 26
12:20 2014

V historii kriminalistiky bylo zaznamenáno několik záhadných zmizení lidí, když se najednou ztratily doslova celé rodiny a nenašla se po nich ani jediná stopa. Podívejme se na případy, které vstoupily do dějin kriminalistiky, nikdy nebyly vyřešeny a dodnes zaměstnávají kriminalisty z celého světa.

Tajemství pohřešovaných dětí
Na Štědrý den v roce 1945 se v americkém státě Západní Virginie ve městě Fayetteville ztratilo beze stopy 5 sourozenců. Rodiče George a Jenny Sodderoví si na Štědrý večer šli lehnout a s nimi i jejich 9 dětí (celkově měli 10 dětí, ale jeden syn byl v té době v armádě). Jenny se během noci probudila a slyšela, že jim cosi spadlo na střechu. O půl hodinu později ucítila kouř a tehdy si uvědomila, že jim hoří dům. Rodiče se snažili všech 9 dětí dostat z domu, to se jim však, jak si v té době mysleli, nepodařilo. Pět jejich dětí, Betty (5), Jennie (8), Louis (9), Martha (12) a Maurice (14) v domě uhořelo.

Jak se ukázalo později s velkou pravděpodobností to nebyla pravda, protože jejich ohořelá těla se po uhašení požáru nikde v domě nenašla. Nenašlo se po nich absolutně nic, a proto byli rodiče skálopevně přesvědčeni, že se v domě během požáru již nenacházely. O dva roky později viděl George Sodder v novinách fotografii školáků v New Yorku a byl přesvědčen, že jedno dítě na fotce je jeho dcera Betty. Přestože školu vyhledal, nebylo mu nikdy umožněno, aby se s dítětem, o kterém si myslel, že je Betty, setkal. George a Jenny si proto najali soukromé detektivy, jež pověřili hledáním jejich pěti dětí. Nikdy je však nenašly.

3 tajemná skupinová zmizení lidí2

George Sodder proto celý svůj život pátral po svých ztracených dětech, protože věřil, že je někdo unesl. V roce 1968 jim svitla naděje, když George a Jenny dostali obálku, ve které byla fotka jejich údajně dospělého syna Louise Soddera. Na zadní části fotky bylo napsáno – Louis Sodder, miluji svého bratra Frankieho. Navzdory pátrání nebylo žádné z dětí nikdy nalezeno. George Sodder zemřel v roce 1969 a jeho manželka Jenny v roce 1988 – nikdy se nedozvěděli skutečnou pravdu, co se s jejich dětmi stalo. Případ nebyl nikdy dořešen.

3 tajemná skupinová zmizení lidí3Zmizení tříčlenné rodiny
Dalším záhadným zmizením se dá označit případ z 8. října 2009, kdy zmizela tříčlenná rodina – Bobby Jamison, jeho manželka Sherilynn a šestiletá dcera Madyson, u městečka Road Oak v Oklahomě, kde chtěli koupit pozemek. O 8 dní později našel opuštěný a uzamčený Pick-up místní lovec, který zavolal policii. Policie zjistila, že v autě se kromě vyhladovělého psa nacházely osobní věci rodiny – mobily, peněženky i zimní bundy, přesto, že v té době tam bylo chladné počasí. Navíc pod sedadlem řidiče policie našla i obálku s 32 tisíci dolary. Při autě se nenašly žádné známky nějakého útoku, žádná krev, ani rozbité sklo na autě.

Policisté později našli jen jedenácti stránkový dopis, který napsala Sherilynn, kde popisuje rodinné problémy s jejím manželem, ale na konci listu mu vyznala i lásku. Po tříčlenné rodině pátrali místní obyvatelé, helikoptéry, policisté na koních i se psy. Po celé rodině jakoby se slehla zem. Vyšetřovatelé si myslí, že to mohlo být úmyslné zmizení nebo naplánovaná společná sebevražda, neboť podle jejich známých měli finanční i rodinné problémy. Dosud se však nenašla jejich těla ani nic jiného, ​​co by hovořilo ve prospěch této teorie. Pátrání po celé rodině stále pokračuje.

3 tajemná skupinová zmizení lidí4

Zmizení čtyřčlenné rodiny
Jedním z nejčerstvějších případů skupinového zmizení je ten ze 4. února 2010, kdy naposledy viděli čtyřčlennou rodinu Josepha a Summer McStayových a jejich dvou děti, Gianniho (4) a Josepha Jr. (3). Celá rodina zmizela beze stopy. Když do jejich domu ve městě Fallbrook v Kalifornii vstoupila o deset dní později policie, na kuchyňské lince bylo položeno nedojedené jídlo a na stole popcorn – čekali tam i jejich dva (živí) psi. Nikdo z okolí neměl ani tušení kde by mohly být a proč tak náhle odešli z domu. Dnes si policie myslí, že rodina sama naplánovala vlastní zmizení a odešli dobrovolně – údajně do Mexika.

Některým vyšetřovatelům však nesedí fakt, že během tří let se ani nedotkli svého vlastního účtu, na kterém měly 100 tisíc dolarů. Po čtyřčlenné rodině neustále pátrají kriminalisté, příbuzní i soukromí detektivové – zatím bezvýsledně. Příbuzným nedává žádný smysl jejich dobrovolné zmizení.

Tajemných skupinových zmizení je po celém světě mnohem víc. Dozvědí se někdy rodiny těchto pohřešovaných pravdu, co se s jejich příbuznými vlastně stalo?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

1 komentář

 1. qpdbqp
  qpdbqp Prosinec 29, 21:29

  nj mimozemšťany peníze na účtu nezajímají.

  Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

 • 0
 • 54
 • 152
 • 13 227 713
 • 1 334
 • 670