ParaMag.eu

5 nejmocnějších novodobých čarodějů. Je magie dneška temnější, než kdy předtím? Část 5.

 Rychlé zprávy

5 nejmocnějších novodobých čarodějů. Je magie dneška temnější, než kdy předtím? Část 5.

Srpen 16
12:41 2014

Medium rozsévající smrt

Kdo: Joseph Kony (*1961)
Národnost: Uganďan
Hlavní schopnosti: komunikace s duchy

Joseph Kony je vůdce ugandské partyzánské skupiny Boží armáda odporu (LRA), která se v africké Ugandě snaží nastolit režim založený na Desateru božích přikázání. Dělá to však násilně. I když mezi tato přikázání patří i taková hesla, jako jsou nezabiješ, nesesmilníš či nepokradeš, je LRA nejvíce známá právě pro vraždy nepřátel, mrzačení, znásilňování, drancování vesnic, kanibalismus, únosy dětí a jejich zneužívání pro válku. Svou armádu Kony údajně ovládá za pomoci kouzel a duchů. Je to pravda? Kde mohl tento násilník k takovým schopnostem přijít?

kony1Naučím tě mluvit s duchy
Kony je synovcem známé ugandské čarodějnice Alice Aumy (1956 – 2007), kterou v roce 1985 údajně posedl duch padlého italského voják, jenž během první světové války utonul v Nilu. Tento voják měl Aumu údajně celou ovládnout a vnuknout jí, ať sestaví 15tisícovou armádu a vede ji v roce 1986 do boje proti vládní armádě tehdejšího ugandského prezidenta Yoweriho Museveniho. I když její armáda byla nakonec rozmetána, dodnes nikdo nechápe, jak byla tato prostá žena, která nikdy předtím nedržela v ruce zbraň, schopna vytvořit tak velké vojsko a zpočátku s ním dokonce vítězit. Mohl ji skutečně ovládat duch zkušeného italského vojáka a radit jí, co má činit? Auma po porážcesvé armády z ugandy utekla do Keni. Ještě předtím však vedení zbylých povstalců předala svému synovci Konymu. Toho údajně naučila i to, jak ovládat kouzla a komunikovat s duchy.

Očarovává děti?
Občanská válka, kterou Auma založila a Kony převzal, trvá v Ugandě dodnes. Skutečně ji však vede Kony, ovládaný duchy stejně jako Auma? „Moji duchové mi radí, jak válku vést. Zároveň díky nim vidím věci budoucí. A vidím, že nakonec zvítězíme! Pokud bych to předem nevěděl, již dávno bychom za svou věc přestali bojovat,“ tvrdí Kony, který dodnes unesl již několik desítek tisíc dětí. Ty od něj dostanou zbraň a vraždí pro něj jak nepřátelské vojáky, tak nevinné civilisty. Jedni říkají, že si jejich věrnost zajišťujeme tím, že jim podává drogy a manipuluje s nimi. Ovšem je mnoho svědků, kteří naopak tvrdí, že unesené děti očarovává a vysílá na ně své duchy, kteří do nich za dětského křiku vstupují.

Kouzlo neporazitelnosti?
Děti Kony údajně podrobuje tajemnému rituálu, při němž vyslovuje slova, kterým nikdo nerozumí. Právě díky tomu ho mají poslouchat na slovo jak psi, být ochotny pro něj zabíjet a pokládat za něj své životy. „Jako by je sám Kony či jeho duchové posedli a ty děti pak na dálku plnily jejich příkazy,“ říkají Konyho spolubojovníci. Mluví pravdu, nebo se jedná čistě o propagandu? Kony dnes patří mezi nejhledanější zločince světa. Jak to, že během téměř 30 zločineckých let stále ještě nebyl stále dopaden? A jak to, že LRA pořád existuje a nebyla ještě nikým rozmetána? Že by při Konym skutečně stáli duchové a ochraňovalo ho kouzlo neporazitelnosti?

Zdoj: Enigma 9/2014

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Tak zrovna Nimrod byl profláklý hodně, tak zrovna tady bych zveřejnění lokality neřešil.. Spíš se...

Lepší příště nerikat lokality jak to každý dělá.. :( R....

Dobrý den, víme o tom, sledovali jsme to živě. Boural ho dle informací, co se...

Statistiky

  • 1
  • 4
  • 157
  • 12 946 976
  • 1 303
  • 653