Paranormal

Bažina duchů u New Orleansu – proklela ho královna voodoo?

Bažina duchů u New Orleansu – proklela ho královna voodoo?

Bažina duchů u New Orleansu – proklela ho královna voodoo?
Únor 21
06:57 2017

U města New Orleans v americkém státě Louisiana se nachází velmi tajemná bažina Manchaca, kterému místní obyvatelé neřeknou jinak než bažina duchů. Podle rozšířené legendy, která se zde mezi lidmi vypráví už desetiletí, že ho před více než sto lety proklela královna voodoo. Čeho se kletba týkala a proč přetrvává ještě dnes?

Julia Brown – královna voodoo
Na přelomu 19. a 20. století se měla podle legendy při močále Manchaca usadit Julia Brown, která byla známá i pod jménem Julie White nebo Julia Black. Byla reálnou osobou, která v těchto místech opravdu i žila, což má potvrzovat i sčítání lidí v Louisianě.

Narodila se v roce 1845 matce Julie Bernard a v roce 1880 se provdala za Celestina Browna. Protože v té době ještě nemělo každé město lékaře, při pobřežním městě Frenier se na konci 19. století usadila Julia Brown, která se časem stala uznávanou léčitelkou, ale i odbornicí na magii.

Když někdo ve Frenier nebo v blízkém okolí tohoto městečka onemocněl, měl možnost jít za lékařem buď do nedalekého New Orleansu nebo mohl využít služeb královny voodoo Julie Brown. Obyvatelé města Frenier ji začali brát časem jako samozřejmost, a mnozí od ní žádali pomoc i bez zeptání. A právě nevděčnost některých zdejších lidí se měla obrátit proti nim. Jelikož Julia Brown byla považována i za královnu voodoo, celé okolí ještě před svou smrtí proklela.

“… jednoho dne zemřu a všechny vás vezmu s sebou.”

 

Kletba královny voodoo
Julia Brown alias Julie White bydlela u močálu Manchaca, kde měla svou chatrč. Na verandě této chatrče ji mnozí lidé slyšeli hrávat na kytaru, kde kolemjdoucí děsila svými strašidelnými písněmi o své smrti. Slova jedné z jejích písní se místním lidem doslova vryly do paměti: “… jednoho dne zemřu a všechny vás vezmu s sebou.” Julie Brown se lidé začali bát, protože kletby se ještě během jejího života naplňovali. Přesvědčit se o tom měli lidé , kteří jí udělali špatně, a kletba královny voodoo je skutečně skolila.

Těsně před svou smrtí celé okolí proklela. Zemřela 28. září 1915, a před strachem z kletby se proto většina obyvatel města Frenier sešla na jejím pohřbu při močále Manchaca s nadějí, že její kletbě uniknou. Prokletí Julia Brown se však skutečně naplnilo, protože v den jejího pohřbu se přehnal touto oblastí silný hurikán, který srovnal se zemí nejen město Frenier, ale ještě i další dvě městečka.

Zemřely stovky lidí. A i při pohřbu Julie Brown tak byly kromě ní v močále Manchaca pohřbeny další desítky lidí, kteří se jejího pohřbu zúčastnili. Šlo v případě tohoto hurikánu jen o náhodu nebo jej skutečně svou magií přivolala místní královna voodoo?

Z močálu se tak stal jeden velký masový hrob a v celé této oblasti se až do dnešního dne odehrává množství paranormálních jevů – od různých zvuků až po děsivé přízraky. V chatrči, která jakoby zázrakem celý hurikán v roce 1915 přežila, jsou ještě i dnes slyšet nevysvětlitelné zvuky, ale i hlas a zpěv Julie Brown.

Celou oblast již několikrát navštívili i lovci duchů, kteří paranormální jevy zaznamenali. Kletba Julie Brown je prý nad celou oblastí stále cítit a podle více lidí stojí i za kolapsem téměř 37 kilometrů dlouhého mostu přes Manchaca v roce 1976, kdy zemřelo několik lidí, kteří i s auty zmizely v bažinách.

Mnozí lidé si dokonce myslí, že i za hurikánem Katrina, který v této oblasti řádí v roce 2005, opět stojí kletba Julie Brown. Budou se i další neštěstí v okolí města New Orleans připisovat kletbě královny voodoo nebo se jen někteří lidé praktikující voodoo náboženství takto snaží vysvětlit přírodní jevy, které se zde často vyskytují?

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

Nat

Cameronovo sadistických praktikách... To jako vážně? [...]

joj ja by se bala [...]

Ten zvuk neni temer identicky,ten je uplne identicky.Staci si to parkrat poslechnout a porovnat.Napr.to Vrchlabsky [...]

Dobrý den, ačkoli je tento komentář rok starý, tak na něj přesto zareaguji. Dlouho jsem [...]

Jestli jsi vlkodlak tak z jakého jsi klanu ? [...]

mám to nějak tak.. [...]

Statistiky

  • 0
  • 213
  • 602
  • 12 535 594
  • 1 328
  • 630
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme