Carl Tanzler

Carl Tanzler: Muž, který spával s mrtvolou

Pojem “láska až za hrob” vzal Carl Tanzler doslovně. Žil totiž několik let s mrtvolou, o kterou se vzorně staral. Byl šílenec nebo jen zamilovaný blázen?

Carl Tanzler již v dětství mluvil o tom, jak ho pravidelně navštěvují mrtví předkové a ukazují mu tvář jeho budoucí lásky. Mělo jít o tmavovlasou ženu exotického zjevu a malý chlapec si její zjevení vzal k srdci a opravdu se do podobné dámy v dospělosti zamiloval.

V 30. letech 20. století pracoval jako lékař na Floridě, když v nemocnici jednoho dne spatřil Elenu de Hoyos, americko-kubánskou směsku. Ihned v ní prý poznal ženu, kterou mu kdysi ukazovali mrtví. Naneštěstí pro Carla trpěla Elena tuberkulózou, v té době neléčitelnou chorobou.

Navštivte také:
VIDEO: Někdo tam musí být aneb Záhada světelných jevů na Měsíci

Doktor byl však přesvědčen, že jí dokáže pomoci. Navázali vztah pacient-lékař a on k ní domů donesl nejrůznější přístroje, které však nefungovaly. Elena zemřela jako 22letá a Carl, tehdy už zralý padesátník, se s tím nedokázal smířit. Od Eleniných rodičů si vyžádal povolení, aby mohl zaplatit za její pohřeb a postavit jí malé mauzoleum.

Zpočátku vídali Carla u hrobu jeho vyvolené každý den. Nikdo však netušil, že muž vstupuje do hrobky a snaží se zakonzervovat mrtvolu. Když se mu nedařilo, převezl tělo k sobě domů do provizorní laboratoře. Do Eleny vložil množství pevných drátů, aby dokázal tělo umístit do takové polohy, jakou si přál. Do očních důlků vsadil skleněné oči, tělo vycpal hadry a kůži navoskoval. Přesto musel používat množství parfémů, aby zamaskoval pach rozkládajícího se těla. Carl si prý společnost své milé užíval. Vařil jí, zpíval, tančil s ní a dokonce i spal v jedné posteli, a to téměř osm let.

Navštivte také:
Muž, který si hrál na Boha: Stvořil Andrew Crosse v laboratoři život?

Běžně ho vídali, jak kupuje ženské šaty a parfémy, zpočátku to však nikomu nebylo podezřelé. Předpokládalo se, že má nějakou známost, a v podstatě to i byla pravda. Svědci později tvrdili, že za zataženými závěsy ho viděli s někým tančit, ale ani ve snu je nenapadlo, že by mohlo jít o mrtvolu.

Vše se zjistilo až v říjnu 1940, kdy Elenina sestra navštívila Carla doma. Šokovaná zjistila, že žije s mrtvolou, a ječící vyběhla z domu. Vše ohlásila policii a začalo se vyšetřování. Psychiatr, který Carla vyšetřil, uvedl, že muž je plně při smyslech a je schopen stát se terčem žaloby.

Navštivte také:
Vyznavač Satana, neznaboh a úchyl: Malíře v minulosti častovali různými přezdívkami

Veřejnost byla většinou na Carlově straně. Mnozí lidé s ním soucítili nebo ho litovali. Soudní proces nakonec skončil bez výsledku, neboť došlo k promlčení trestného činu. Carl se přestěhoval a vedl relativně normální život až do roku 1952, kdy zemřel. Až do smrti mu dělala společnost Elenina figurína, kterou si vyrobil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *