Carl Tanzler

Carl Tanzler: Muž, který spával s mrtvolou

Pojem “láska až za hrob” vzal Carl Tanzler doslovně. Žil totiž několik let s mrtvolou, o kterou se vzorně staral. Byl šílenec nebo jen zamilovaný blázen?

Carl Tanzler již v dětství mluvil o tom, jak ho pravidelně navštěvují mrtví předkové a ukazují mu tvář jeho budoucí lásky. Mělo jít o tmavovlasou ženu exotického zjevu a malý chlapec si její zjevení vzal k srdci a opravdu se do podobné dámy v dospělosti zamiloval.

V 30. letech 20. století pracoval jako lékař na Floridě, když v nemocnici jednoho dne spatřil Elenu de Hoyos, americko-kubánskou směsku. Ihned v ní prý poznal ženu, kterou mu kdysi ukazovali mrtví. Naneštěstí pro Carla trpěla Elena tuberkulózou, v té době neléčitelnou chorobou.

Navštivte také:
VIDEO: Někdo tam musí být aneb Záhada světelných jevů na Měsíci

Doktor byl však přesvědčen, že jí dokáže pomoci. Navázali vztah pacient-lékař a on k ní domů donesl nejrůznější přístroje, které však nefungovaly. Elena zemřela jako 22letá a Carl, tehdy už zralý padesátník, se s tím nedokázal smířit. Od Eleniných rodičů si vyžádal povolení, aby mohl zaplatit za její pohřeb a postavit jí malé mauzoleum.

Zpočátku vídali Carla u hrobu jeho vyvolené každý den. Nikdo však netušil, že muž vstupuje do hrobky a snaží se zakonzervovat mrtvolu. Když se mu nedařilo, převezl tělo k sobě domů do provizorní laboratoře. Do Eleny vložil množství pevných drátů, aby dokázal tělo umístit do takové polohy, jakou si přál. Do očních důlků vsadil skleněné oči, tělo vycpal hadry a kůži navoskoval. Přesto musel používat množství parfémů, aby zamaskoval pach rozkládajícího se těla. Carl si prý společnost své milé užíval. Vařil jí, zpíval, tančil s ní a dokonce i spal v jedné posteli, a to téměř osm let.

Navštivte také:
Muž, který si hrál na Boha: Stvořil Andrew Crosse v laboratoři život?

Běžně ho vídali, jak kupuje ženské šaty a parfémy, zpočátku to však nikomu nebylo podezřelé. Předpokládalo se, že má nějakou známost, a v podstatě to i byla pravda. Svědci později tvrdili, že za zataženými závěsy ho viděli s někým tančit, ale ani ve snu je nenapadlo, že by mohlo jít o mrtvolu.

Vše se zjistilo až v říjnu 1940, kdy Elenina sestra navštívila Carla doma. Šokovaná zjistila, že žije s mrtvolou, a ječící vyběhla z domu. Vše ohlásila policii a začalo se vyšetřování. Psychiatr, který Carla vyšetřil, uvedl, že muž je plně při smyslech a je schopen stát se terčem žaloby.

Navštivte také:
Vyznavač Satana, neznaboh a úchyl: Malíře v minulosti častovali různými přezdívkami

Veřejnost byla většinou na Carlově straně. Mnozí lidé s ním soucítili nebo ho litovali. Soudní proces nakonec skončil bez výsledku, neboť došlo k promlčení trestného činu. Carl se přestěhoval a vedl relativně normální život až do roku 1952, kdy zemřel. Až do smrti mu dělala společnost Elenina figurína, kterou si vyrobil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *