ParaMag

Co dělá keltský kříž na Marsu?

 Rychlé zprávy

Co dělá keltský kříž na Marsu?

Co dělá keltský kříž na Marsu?
Říjen 19
19:22 2014

Šéf americké vesmírné agentury NASA Charles Bolden uvedl 8. října v přímém přenosu pro britskou stanici ITV, že máme všechny důvody věřit, že na Marsu kdysi existoval život. Rudá planeta je podle něj doslovnou sestrou Země, na které v minulosti život byl a dost možná je i nyní. Jeho slova potvrzují nyní i nadšenci a virtuální archeologové, kteří zkoumají snímky, jež na Marsu pořídila mikrokamera robotického vozítka Opportunity.

Na jednom z nich je cosi připomínající keltský kříž, konkrétně průsečík dvou přímek v uzavřeném kruhu. Jeden z nejznámějších virtuálních archeologů Scott Waring vysvětluje vznik daného artefaktu třemi možnými způsoby. Domnívá se, že to mohou být zbytky živého organismu, nebo výsledek působení eroze v krystalické formě. I když prstenec okolo kříže není pro krystaly úplně typický. Existuje ale i další vysvětlení: může to být stopa, kterou po sobě zanechala starobylá rasa, jež kdysi obývala rudou planetu.

Ufolog Eric Dzhiavidoni vytvořil na základě fotografie videozáznam, kde porovnává kříž z Marsu s kamennými kříži vytesanými na stěnách starobylých irských chrámů.

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

1 komentář

 1. A. S. Pergill
  A. S. Pergill Srpen 02, 10:02

  Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso.

  Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Doufám, že opravdu jen ze zvědavosti :)...

49.2645389N, 13.2573303E...

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Statistiky

 • 0
 • 64
 • 170
 • 13 136 666
 • 1 318
 • 664