ParaMag

Co tají NASA o Saturnu?

 Rychlé zprávy

Co tají NASA o Saturnu?

Co tají NASA o Saturnu?
Květen 20
10:42 2014

Nedílnou součástí planety Saturn jsou jeho prstence, které jsou tvořeny malými částicemi prachu o velikosti od jednoho mikrometru až po úlomky, které mají několik metrů. Bez prstenců si už lidé planetu Saturn ani nedovedou představit. Některé snímky prstenců, které zhotovily začátkem osmdesátých let 20. století sondy Voyager 1 a 2 však měly být navždy utajeny. Proč?

Šokující záběry
Americké sondy Voyager 1 a 2 zhotovily snímky prstenců Saturnu, na kterých byly zachyceny jakési obrovské neidentifikovatelné elipsovité útvary. Podle některých vědců jejich velikost byla srovnatelná s naší planetou Zemí. V roce 1981 však americká NASA o těchto snímcích veřejnost vůbec neinformovala, protože podle amerického vědce Normana Bergruna ani nesměla.

saturn2

Důvodem, proč tak udělala, bylo to, že Bílý dům podle Bergruna mohl tyto snímky z vojenského hlediska považovat za nebezpečné. A právě tehdy se může i NASA odvolat na takzvaný Space Act, tedy Dokument o vesmíru, který byl přijat americkým Kongresem v roce 1958. Tento dokument dovoluje při ohrožení USA z vesmíru získané údaje utajit. A právě toto měl být důvod, proč NASA snímky z roku 1981 nemohla zveřejnit. Díky Normanovi Bergrunovi, který také pracoval pro NASA se však i tyto fotografie dostaly na veřejnost.

Navíc v roce 1996 i některá americká média oznámila, že Hubbleův vesmírný teleskop udělal počátkem roku 1995 infračervené fotografie prstenců Saturnu, kde bylo zachyceno i obrovské těleso, které však nepatřilo mezi Saturnovy měsíce. Další podobné objekty při Saturnu se nacházely i na snímcích, které zhotovil Hubbleův teleskopem 22.května a 8.října 1995.

saturn3Neznámé objekty potvrzeny
Norman Bergrun, ale i další američtí vědci jsou přesvědčeni, že neidentifikovatelné elipsovité útvary při prstencích Saturnu jsou kosmické lodě, které řídí inteligentní bytosti. Pro mnoho lidí možná přitažené za vlasy, ale analýza snímků potvrdila, že obrovské objekty se pohybují po přesné dráze podél okraje prstence a jsou někým nebo něčím ovládané. Někteří odborníci jdou ještě dál, protože si myslí, že údajné mimozemské lodě za sebou zanechávají i jakési stopy, které se při pohledu ze Země jeví jako pásy kolem planety. Mohou tedy prstence kolem Saturnu obsahovat kromě prachu a kamení i zplodiny, které za sebou nechávají tyto neidentifikovatelné létající objekty?

O přeletech záhadných těles v blízkosti prstenců Saturnu ví i americká NASA, ta se však k tomu odmítá vyjadřovat. Dokdy budou vědci z NASA veřejnosti tvrdit, že nemají žádné důkazy o mimozemském životě a neidentifikovatelné vesmírné objekty, které byly zachyceny americkými sondami nebo je dokonce viděli i američtí astronauti jsou zcela něco jiného než si nadšenci UFO myslí?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

  • 2
  • 193
  • 223
  • 13 049 928
  • 1 314
  • 658