ParaMag.eu

Dá se cestovat mimo tělo?

Dá se cestovat mimo tělo?

Dá se cestovat mimo tělo?
Srpen 03
15:27 2014

Někteří lidé dokáží vědomě, nebo spontánně opustit své tělo, a pohybovat se buď v našem světě nebo dokonce v jiné dimenzi. Může duše opustit lidské tělo, a pak se vrátit zpět? Je astrální cestování skutečnost nebo si s lidmi zahrává jen lidský mozek?

Mimotělní zážitky
Příhody lidí, kteří zažili mimotělní zážitky – zkráceně OBE (Out of Body Experience), se výrazně neliší. Astrální cestování má téměř vždy stejný průběh. Člověk je nejdříve svým astrálním dvojníkem vynesen ze svého těla, a pak se s ním mohou pohybovat v reálném světě. Většina lidí vidí své tělo v té poloze, v jaké ho opustili, a po návratu z astrálního cestování si celý zážitek pamatuje.

K OBE dochází při různých příležitostech. Lidé ho mohou zažít při těžkých úrazech, při meditačních cvičeních, ale také například při požití drog. Vědci se však neumějí shodnout v tom, zda jde skutečně o zážitek, kdy duše (nebo mysl) opustí tělo nebo jde spíše o vidinu, kterou zapříčiní lidský mozek.

Španělská badatelka Celie Greenová OBE rozděluje na dva druhy. První mi jsou parasomatické zkušenosti, kdy se osoba cítí jako kdyby se nacházela v zdvojeném těle, a dokáže vnímat zvuky, teplo a světlo. Druhými jsou asomatické zážitky, kdy člověk není spojen se svým tělem. Tehdy si sice uvědomuje sám sebe, a vše pozoruje vlastníma očima, ostatní smysly však vůbec nefungují. Většina psychologů si myslí, že OBE je vlastně jen bdělé snění, ale některé mimotělní zážitky dokazují, že mysl se může ocitnout na jiném místě, než se nachází fyzické tělo. To si alespoň myslí psycholožka Susan Blackmorová ze Stanfordské univerzity, která mimotělní zážitky zkoumala u více lidí.

Out of Body Experience2Průběh astrálního cestování
Lidé, kteří zažili astrální cestování hovoří o tom, že těsně před tím než má k němu přijít se dostavuje pocit jako kdyby se vznášeli nebo padali do prázdna, zda kroužili v jakési spirále. Jejich smysly se zostřují v momentě, kdy v podobě nehmotných dvojníků vycházejí z těla ven. Astrální cestovatel navíc slyší různé zvuky – jako hluk, bzučení nebo se mu zatmí před očima.

Někteří lidé mají pocit, že se pohybují v dlouhém tunelu, a tento zážitek se podobá vyprávění lidí, kteří zažili klinickou smrt. Astrální cestovatel nakonec spatří sám sebe v poloze, v jaké se nacházel těsně před mimotělním zážitkem. Mnoho lidí si však myslí i to, že barvy jsou podstatně jasnější a tvary ostřejší než v reálném světě, a že dokáží hovořit se zesnulými lidmi. Někteří se dokonce ocitnou na místě, které připomíná biblický ráj nebo peklo. Tahiťané nebo původní obyvatelé Austrálie – Aboriginové hovoří o OBE jako o jakési magické bavlně, která během mimotělního cestování udržuje spojení těla s duší. Pokud se astrální cestovatel dostane příliš daleko, spojení se může přetrhnout a hmotná schránka zanikne – tehdy člověk umírá.

Příprava na smrt
Lidé, kteří zažili astrální cestování tvrdí, že tímto zážitkem dostali jakousi přípravu na vlastní smrt. Téměř všichni astrální cestovatelé shodně říkají, že kdyby při OBE zemřeli, vůbec by jim to nevadilo, a umírání se už vůbec nebojí. Podle vědce Charlese T. Tarta by lidé, kteří OBE přežili měly tyto zážitky chápat jako klíč k lepšímu a plnohodnotnějšímu životu. Jak vnímáte astrální cestování vy? Zažil ho už někdo z vás?

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Moc prosim vsechny rodice, aby se trochu zamyslely nad tim, co jim rikaji jejich deti. [...]

PK

O lesu Bor připravuji samostatný web – https://www.lesbor.cz. Pokud by někdo chtěl dát zpětnou vazbu, [...]

Neváhali jsme záhadu malinko rozkrýt, co nás nakonec potkalo, a že se v lese opravdu [...]

Statistiky

  • 0
  • 147
  • 135
  • 12 918 893
  • 1 302
  • 648