ParaMag.eu

Děsivý hospic Waverly Hills, kde zemřely tisíce lidí

 Rychlé zprávy

Děsivý hospic Waverly Hills, kde zemřely tisíce lidí

Děsivý hospic Waverly Hills, kde zemřely tisíce lidí
Srpen 06
13:10 2018

Kdysi na tom místě nic děsivé nebylo. Stálá zde prostorná vila a obyvatelé Louisville ve státě Kentucky je nepovažovali za zvláštní. V roce 1910 ji však úřady přestavěli na léčebnu jménem Waverly Hills. Léčili se tu lidé s tuberkulózou, kterých bylo v Louisville obklopeném močály a bahniskem podstatně více než v jiných částech USA.

V první polovině 20. století se tuberkulóza léčila způsobem, který bychom dnes považovali přinejmenším za bizarní. Za nejlepší lék na považovali lékaři dostatečný přísun čerstvého vzduchu, a tak bledé pacienty (podle barvy pokožky se kdysi tuberkulóza nazývala i “bílý mor”) v jakémkoliv počasí vyváděli z budovy ven na terasy.

Chlad, teplo, déšť či sníh: ošetřovatelům nic nezabránilo v tom, aby lidem umožnily pořádně se nadýchat čerstvého vzduchu. Stále to však bylo lepší, než jiné formy terapie, například v podobě vyoperování několika žeber a svalů, aby se tak umožnilo plicím víc roztahovat. Vkládání balónů do plic také nikomu nepomohlo, zato však desítky lidí připravilo o život.

Účinné léky na tuberkulózu vynalezli vědci až v 40-tých letech 20. století a do té doby ve Waverly Hills zemřely tisíce lidí. Pro ošetřovatele to samozřejmě znamenalo problém. Báli se, že pokud by přeživší pacienti viděli denně několik pohřebních vozů, jak odvážejí těla, ztratí vůli bojovat s nemocí. Vznikl tedy tunel, který procházel skrz kopec. A kterým se nosila těla z léčebny, aniž je pacienti viděli.

Foto: Flickr / Aaron Vowels

Foto: Flickr / Aaron Vowels

Ve druhé polovině 20. století počet případů tuberkulózy naštěstí výrazně poklesl a v roce 1961 léčebnu Waverly Hills definitivně zavřely. Opuštěná však nezůstala nadlouho.

Už o rok později se z ní stal hospic. Začali se šířit fámy o zneužívání lidí svěřených do péče personálu. Zvláštní experimenty a terapie elektrickými šoky při diagnózách, které se oficiálně nepotvrdily, byly jen špičkou ledovce. Staří lidé, kteří se do Waverly Hills dostali v dobrém duševním zdraví, se už po pár týdnech psychicky zhroutili. Nejednou se stalo, že návštěvníky nepustili za pacientem s odůvodněním, že se necítí dobře. Není divu, protože personál se bál odhalení.

K tomu nakonec nedošlo, úřady však v roce 1982 hospic zavřely. Později vznikly plány na jeho přestavbu na věznici, dokonce se mluvilo i o tom, aby zde vznikla největší socha Ježíše na světě. K ničemu podobnému však nedošlo a budova byla ponechána napospas vandalům a silám přírody. A údajně i paranormálním bytostem.

Centrem zvláštních jevů má být páté patro, kde někteří odvážllivci údajně viděli duchy dětí i starců. Zvenku je občas vidět světla v oknech a chodbami se prý šíří nevysvětlitelná vůně jídla. V pokoji číslo 502 se zase měla oběsit těhotná svobodná sestřička, která se navíc nakazila tuberkulózou. Samotnou kapitolou je pak tunel, kterým vozili mrtvoly.

Dnes bývalou léčebnu vlastní soukromí investoři, kteří se snaží medializovat její popularitu jako nejstrašidelnejší místo v USA. Dokonce nabízejí i prohlídky a noční lovy duchů pro skutečně odvážné návštěvníky. Zřejmě tak dokonale zničili děsivou a tajemnou auru, kterou ještě donedávna Waverly Hills měla.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Tak zrovna Nimrod byl profláklý hodně, tak zrovna tady bych zveřejnění lokality neřešil.. Spíš se...

Lepší příště nerikat lokality jak to každý dělá.. :( R....

Dobrý den, víme o tom, sledovali jsme to živě. Boural ho dle informací, co se...

Statistiky

  • 0
  • 5
  • 157
  • 12 946 978
  • 1 303
  • 653