Dívka v krabici – otřesný příběh ženy, která žila 7 let v rakvi

Dívka v krabici – otřesný příběh ženy, která žila 7 let v rakvi

Dívka v krabici – otřesný příběh ženy, která žila 7 let v rakvi

0 komentářů 📅21 října 2017, 11:27

Colleen Stanová měla jen 20 let, když se stopem snažila dostat na narozeninovou oslavu své kamarádky. Zastavila jí modrá dodávka, na předních sedadlech byl manželský pár. Vzadu měli dítě, zdálo se, že Colleen je v bezpečí. Opak byl ale pravdou. Cameron Hooker, muž, který seděl za volantem, byl sadista. Z mladé ženy si chtěl udělat sexuální otrokyni.

Psal se 19. květen 1977. Hooker přiložil Colleen k hrdlu nůž a následně ji spolu s manželkou a dítětem odvezl na neznámé místo. Následovalo mučení a znásilňování, šlo však jen o předehru k mnohem brutálnějším činům. Muž pro svou zajatkyni vyrobil bednu ve tvaru rakve. Přinutil ji do ní vlézt, následně ji zavřel a strčil pod postel. S přestávkami v ní Colleen zůstala celých sedm let.

Hooker byl mimořádně krutým zločincem. Mladou ženu mučil bičováním, elektrošoky i ohněm. Zažívala i nevýslovný psychický teror. Mozek jí vymýval informacemi, že pracuje pro mocnou tajnou organizaci, a pokud nebude poslouchat jeho příkazy, postihne ji krutý trest.

Hookerova manželka Jana byla spolupachatelkou. Mužovu otrokyni označovala jednoduše za kus nábytku a stejně mile se k ní chovala. Společně Colleen zavíraly do rakve až na 23 hodin denně. Ve tmě se s klaustrofobické pocity upírala jen na zvuk ventilátoru, který do jejího dřevěného vězení vháněl čerstvý vzduch.

Manželé pro mladou ženu dokonce vytvořili smlouvu, kterou ji donutily podepsat. Díky ní se prakticky staly majiteli jejího těla. Musela pracovat, hlídat děti, zatímco jejich rodiče byli v práci, a vařit jim jídlo. Colleen šokovalo, jak mohli být zároveň milujícími rodiči a krutými mučitely.

Po několika letech měla Colleen zcela vymytý mozek. V jednom momentě jí dokonce Hooker dal do rukou pistoli, aby si ověřil její poslušnost. Pokynul jí, ať si hlaveň vloží do úst a stiskne spoušť. Žena tak udělala, zbraň ale naštěstí nebyla nabitá.

Po téměř čtyřech letech u manželů se stala bizarní věc. Hooker vězeňkyni propustil a řekl jí, ať jde navštívit svou rodinu. Tak se také stalo. Rodičům Colleen tvrdila, že je v pořádku a žije se jí dobře. Dobrovolně se tak odsoudila na další přes tři roky v zajetí. Sadistický Hooker jí totiž namluvil, že pokud ho prozradí, vtrhne se svými muži do domu a všechny pozabíjí.

Jednoho dne Colleen dostala od manželů Bibli. Později v různých rozhovorech tvrdila, že šlo o zlomový moment, protože ji mohla číst spolu s Cameronovou manželkou a tím pádem ženu zlidštit. Hooker mezitím plánoval zajmout další ženy, s jejichž “výcvikem” mu měla pomoci právě jeho dlouholetá otrokyně.

Nakonec Jana nevydržela psychický tlak. Řekla vězeňkyni, že žádná mocná tajná organizace neexistuje a že ji nikdo nebude pronásledovat. Colleen se pak podařilo utéct, doma ale nikomu neprozradila, co se s ní posledních sedm let dělo.

Až o několik měsíců později Jana řekla o Cameronová sadistických praktikách místnímu pastorovi. Ten ji přesvědčil, aby se svěřila policii. Manžela tedy udala, ale nejen kvůli uvěznění a mučení Colleen, ale i pro vraždu Marie Spannhakovej, jejíž ostatky se však nikdy nenašly.

Muže odsoudili na doživotí za mřížemi. Jana vyvázla bez trestu, soud se totiž domníval, že konala jen v strachu před svým manželem a zřejmě byla sama obětí násilí. Colleen dnes pracuje jako obhájkyně zneužívaných žen.

tomrich
tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

0 komentářů

Žádné komentáře

Můžete být první, kdo napíše komentář