ParaMag.eu

Dokáže papež František vymítat ďábla?

Dokáže papež František vymítat ďábla?

Dokáže papež František vymítat ďábla?
Leden 15
21:19 2015

Jen dva měsíce po zvolení papeže Františka na Petrův stolec se odehrála na náměstí svatého Petra ve Vatikánu scéna jako z hororového filmu. Nově zvolený papež František měl podle množství přítomných svědků, ale i diváky u televizních obrazovek přistoupit k mladíkovi na invalidním vozíku, a provést na něm veřejný exorcismus. Mluvčí Vatikánu tuto informaci navzdory televiznímu záznamu popřel. Jak to tedy bylo? Skutečně papež František vymítal ďábla v přímém přenosu?

2313132Ďábel ve Vatikánu?
Celý incident údajného veřejného exorcismu se odehrál 19. května roku 2013 po nedělní mši. Papež František kráčel po boku věřících, s nimiž se potichu modlil až přistoupil k mladíkovi na invalidním vozíku, se kterým již na první pohled nebylo něco v pořádku. Mladík vypadal jakoby byl v nějakém transu, a mnozí okolostojící věřící si mysleli jako kdyby byl posedlý ďáblem. To se také mnohým věřícím skutečně potvrdilo, když na vlastní oči viděli, jak papež František udělal veřejný exorcismus. Celý incident zaznamenaly i televizní kamery italské katolické televize TV2000.

Co ukázal televizní záznam?
Televizní kamery celý incident detailně zachytily (můžete si ho prohlédnout pod článkem). Když papež přistoupil k mladíkovi na invalidním vozíku, naklonil se k němu kněz který stál u mladíka a něco mu pošeptal. Výraz na tváři papeže Františka se okamžitě výrazně změnil, a pak následovalo vymýtáním ďábla. Papež mu na hlavu položil ruce a začal intenzivně odříkávat modlitbu. Mladík se vzpíral, měl doširoka otevřená ústa a po několika sekundách se na vozíku sesunul. Když papež údajný exorcismus dokončil, v klidu se přesunul k další věřící, jako by se nic nestalo. Opravdu papež František vymítal ďábla nebo to jen tak vypadalo?

Exorcismus nebo jen modlitba?
Reportéři, ale i všichni lidé, kteří viděli tento záznam jsou přesvědčeni o tom, že papež František jednoznačně provedl veřejný exorcismus. Italští2313136 reportéři ve svém příspěvku uvedli: “Exorcisté, kteří záznam viděli, nemají pochybnosti. Byla to modlitba pro osvobození od zla, tedy exorcismus. “Reportéru za pravdu dává i ředitel Mezinárodní asociace exorcistů Gabriele Amorth, který doslova řekl:” Byl to skutečný exorcismus. Pokud to Vatikán popírá, ukazuje to jen to, že ničemu nerozumí. “Amorth měl na mysli mluvčího Vatikánu Federica Lombardiho, který prohlásil, že se nic zvláštního neudálo, když řekl: “Svatý otec nedělal exorcismus. Pouze jako vždy, když ho o pomoc požádají nemocní a trpící lidé, se s nimi pomodlil. “Jak to tedy bylo? Ukázali televizní záběry z Náměstí svatého Petra skutečný exorcismus? Pokud ano, proč to Vatikán nepřizná?

Vždyť samotný Vatikán nepopírá, že vymýtáním2313138 ďábla je potřebnou záležitostí. Tak například v latinském textu z roku 1998, který se jmenuje De Exorcism et supplicationibus quibusdam, tedy v překladu – O vymýtáním ďábla a jiných žádostech, samotný Vatikán potvrdil, že ďábel existuje, a je třeba s ním nekompromisně bojovat. V tomto dokumentu se totiž píše o úkonech a rituálech, jimiž se má správně samotný ďábel vyhánět. V Římě se dokonce pravidelně pořádají pravidelné vzdělávací kurzy na téma exorcismus. Bojí se tedy Vatikán říci veřejnosti skutečnou pravdu o ďáblu nebo se obává toho, že kdyby přiznal to, že papež František opravdu dělal veřejný exorcismus, tak by bylo nějakým způsobem poškozeno jméno papeže? Skutečnou pravdu, jak se to v takových případech už nejednou potvrdilo, se veřejnost asi nikdy nedozví, a takové tajemství zůstanou jen za zdmi Vatikánu.

 

 

 

BIO autora

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Moc prosim vsechny rodice, aby se trochu zamyslely nad tim, co jim rikaji jejich deti. [...]

PK

O lesu Bor připravuji samostatný web – https://www.lesbor.cz. Pokud by někdo chtěl dát zpětnou vazbu, [...]

Neváhali jsme záhadu malinko rozkrýt, co nás nakonec potkalo, a že se v lese opravdu [...]

Statistiky

  • 1
  • 18
  • 176
  • 12 919 259
  • 1 302
  • 648