ParaMag.eu

Důl Haboro (Japonsko)

Důl Haboro (Japonsko)

Důl Haboro (Japonsko)
Srpen 28
10:49 2014

Tato hornická část kdysi prosperujícího města je dnes opuštěná a vylidněná. Nachází se na ostrově Hokkaido a vstup je opravdu jen na vlastní nebezpečí.

Důl Haboro a jeho okolí je dále od centra a rozkládá se na obrovské ploše. V lesích, odříznuté od světa. Kromě šachet tam můžete spatřit i nemocnici, základní školu, veliký komín, ubytovny, … O místo se ale nikdo nestará, takže budovy chátrají a je riskantní do nich vstupovat, snadno se můžete propadnout. Aby tomu úřady zabránily, nechaly uzavřít příjezdové cesty.

Tento uhelný důl byl otevřen roku 1940 a v nelidských krutých podmínkách tam pracovali převážně zajatci. Tisíce lidí zemřelo, někteří se udusili, jiní byli zavaleni a zaživa pohřbeni. Když docházelo k upadání průmyslu, doly byly uzavřeny asi kolem roku 1970. Po ukončení těžby život ve městě utichl a moc obyvatel tam nezůstalo. A jak už bylo uvedeno, hornická část zůstala zcela opuštěna. Ale ne tak docela. Lidé, kteří bydlí v okolí hlásí, že tam vídají přízraky, světla; slýchávají hlasy a zvuky. Nejvíce duchů se má vyskytovat v budově základní školy a ve 4. patře jedné z ubytoven se má vyskytovat duch malé holčičky. Také občas zahlédnou přízraky v uniformách, kteří křičí: “Stůjte!” Duchové ale nejsou to jediné, co tam můžete potkat. Do opuštěného dolu prý občas zabloudí i hladoví medvědi. Možná by si měl každý zvědavec pořádně rozmyslet, zda je moudré místo zkoumat.

Fotogalerie:

Zdroj: http://zahadno.weebly.com

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

PK

O lesu Bor připravuji samostatný web – https://www.lesbor.cz. Pokud by někdo chtěl dát zpětnou vazbu, [...]

Neváhali jsme záhadu malinko rozkrýt, co nás nakonec potkalo, a že se v lese opravdu [...]

Člověk už od nepaměti touží po magické schopnosti být neviditelným před očima jiných. V [...]

Statistiky

  • 0
  • 134
  • 185
  • 12 915 070
  • 1 302
  • 647