ParaMag

Důl Haboro (Japonsko)

 Rychlé zprávy

Důl Haboro (Japonsko)

Důl Haboro (Japonsko)
Srpen 28
10:49 2014

Tato hornická část kdysi prosperujícího města je dnes opuštěná a vylidněná. Nachází se na ostrově Hokkaido a vstup je opravdu jen na vlastní nebezpečí.

Důl Haboro a jeho okolí je dále od centra a rozkládá se na obrovské ploše. V lesích, odříznuté od světa. Kromě šachet tam můžete spatřit i nemocnici, základní školu, veliký komín, ubytovny, … O místo se ale nikdo nestará, takže budovy chátrají a je riskantní do nich vstupovat, snadno se můžete propadnout. Aby tomu úřady zabránily, nechaly uzavřít příjezdové cesty.

Tento uhelný důl byl otevřen roku 1940 a v nelidských krutých podmínkách tam pracovali převážně zajatci. Tisíce lidí zemřelo, někteří se udusili, jiní byli zavaleni a zaživa pohřbeni. Když docházelo k upadání průmyslu, doly byly uzavřeny asi kolem roku 1970. Po ukončení těžby život ve městě utichl a moc obyvatel tam nezůstalo. A jak už bylo uvedeno, hornická část zůstala zcela opuštěna. Ale ne tak docela. Lidé, kteří bydlí v okolí hlásí, že tam vídají přízraky, světla; slýchávají hlasy a zvuky. Nejvíce duchů se má vyskytovat v budově základní školy a ve 4. patře jedné z ubytoven se má vyskytovat duch malé holčičky. Také občas zahlédnou přízraky v uniformách, kteří křičí: “Stůjte!” Duchové ale nejsou to jediné, co tam můžete potkat. Do opuštěného dolu prý občas zabloudí i hladoví medvědi. Možná by si měl každý zvědavec pořádně rozmyslet, zda je moudré místo zkoumat.

Fotogalerie:

Zdroj: http://zahadno.weebly.com

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 0
  • 61
  • 152
  • 13 227 786
  • 1 334
  • 670