ParaMag

Ed a Lorraine Warrenovi – Z filmu v zajetí démonů

 Rychlé zprávy

Ed a Lorraine Warrenovi – Z filmu v zajetí démonů

Ed a Lorraine Warrenovi – Z filmu v zajetí démonů
10 února
20:52 2014

Hlavními hrdiny filmu není překvapivě rodina, posedlá duchařskými zjeveními, ale spíše záhadologové, kteří přijedou problém řešit – Ed a Lorraine Warrenovi. Tito lidé skutečně žili, respektive paní Warrenová ještě žije, její manžel zemřel před sedmi lety, a skutečně se na řešení podivného případu podíleli.
Ed Warren se narodil v roce 1926 a jeho žena Lorraine o rok později. V roce 1952 společně založili Společnost pro psychický výzkum v Nové Anglii (New England Society for Psychic Research) a položili tak základ paranormálního zkoumání v USA. Za svůj život vyřešili přes 10 000 případů – Ed vědeckou metodou, Lorraine pomocí svých vizí.

Manželé Warrenovi

Manželé Warrenovi

Mezi nejznámější případy Warrenových patří tzv. Amityville horror, příběh, který byl několikrát ztvárněn, naposledy ve filmu s českým názvem 3:15 zemřeš. V roce 1974 zavraždil Ronald DeFeo šest členů své rodiny v jejich vlastních postelích. Každý z nich byl zastřelen ránou do hlavy a nikdy se nepodařilo objasnit, proč muž hrůzný čin spáchal, ani jak se mu podařilo usmrtit kulkou tolik lidí, aniž by se jediný z nich probudil.
O rok později, v roce 1975, se do stejného domu ve městě Amityville nastěhuje rodina Lutzových a začnou se jim dít podivné věci. V noci jsou napadány neviditelnými bytostmi, po domě se šíří nevysvětlitelný zápach a místnosti ani za nic nelze vytopit. Jejich dcera si povídá s neviditelným kamarádem a všude po domě se to hemží mouchami a divnými zvuky. Po dvaceti dnech strašení přispěchají na pomoc manželé Warrenovi a odhalí, že místo je nabité silnou negativní energií po dávné tragédii z dob Indiánů. Rodina se stěhuje a dům je na prodej. Nedávo se prodal za téměř milion dolarů. Asi někdo rád paranormální jevy…
Další zajímavý případ byl zmíněn i ve filmu V zajetí démonů – děsivá, mnohem děsivější než ve skutečnosti, panenka Anabell začíná terorizovat mladou zdravotní sestřičku Donnu. Původně dárek od Donniny matky se mění v noční můru, kdy se panenka sama od sebe hýbe a nakonec se i přesouvá po bytě. Pozvané médium nakuká dívce, že je panenka posedlá duchem mladé dívky a Donna se začíná k děsivé hračce chovat mile. To je ovšem chyba – žádná zesnulá dívenka totiž neexistuje, panenka je posedlá démonem, který se snaží Donně a její spolubydlící za každou cenu ublížit, vyděsit je a vysát z nich energii, snad je možná i časem posednout.
Manželé Warrenovi démona zkrotí za pomoci katolického kněze, ale ani silný exorcismus jej nevyžene nadobro. Panenku stále posedlou zlou silou Ed Warren veze autem domů a několikrát málem havaruje, když selžou brzdy. Až po odříkání modliteb a postříkání svěcenou vodou dá hrůzná věc pokoj a nyní je zavřená v bezpečné vitríně v okultním muzeu v domě Warrenových.

Muzeum plné okultních předmětů a posedlých artefaktů, uprostřed trůní Anabelle

Muzeum plné okultních předmětů a posedlých artefaktů, uprostřed trůní Anabelle

Případ z filmu, který se skutečně stane rodině Perronových je neméně strašidelný. Rodina se nastěhuje do starého domu, jenž byl svědkem dávné tragédie. Ďáblem posedlá či snad jen psychicky narušená žena tam obětovala své dítě Satanovi a pak se oběsila na nedalekém stromě se slovy kletby na rtech. Každý, kdo prý naruší její pozemek, se se zlou potáže. A opravdu – vražda stíhá sebevraždu a kolem domu se množí nevysvětlitelné události. Rodina Perronových, manželé a pět dcer, udělají osudnou chybu a do starého domu se nastěhují.
Přicházejí první příznaky přítomnosti duchů – nepřirozený chlad, zápach, zjevení duchů, modřiny na těle paní Perronové. Ta se právě stane obětí šíleného zjevení, které ji posedne a nutí ji zabít jednu z dcerek, April, dívenku, které se mimo jiné zjevuje jeden z místních duchů, chlapec Rory zavražděný svojí matkou stejně, jako se o to pokouší Aprilina maminka.
Jak to vše dopadne, se dozvíte ve zmiňovaném filmu nebo na webových stránkách warrens.net.

Autentická fotka rodiny Perronových před děsivým domem

Autentická fotka rodiny Perronových před děsivým domem

Na premiéru filmu V zajetí démonů prý stařičká paní Warrenová přišla osobně a na celém filmu spolupracovala, aby se podobal co nejvíce pravým událostem. Zda jsou hororové události z šedesátých let přibarvenou báchorkou a nebo je hrůza skutečná, již ponechám na mínění čtenářů…

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

2 komentáře

 1. Lúmenn
  Lúmenn 29 října, 23:57

  Zdravím, není vám blbé krást cizí texty? Nemohli byste být alespoň tak hodní a zveřejnit zdroj, odkud jste kradli bez dovolení? lumenn.blog.cz/1309/ducharsti-odbornici-ed-a-lorraine-warrenovi

  Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Navštivte také:

lit

Hlavní menu

Facebook

Poslední komentáře

Blažené je pojídat kaviár, ve kterém žijí duše všech mých dětí od počátku světa....

Jak si myslíte že probíhá proměna vlkodlaka při uplnku někteří z vás tu píší jen...

LV

Na Měsíci to váží šestkrát méně, takže 35kg, a k tomu čtyři široké pneumatiky, takže...

Statistiky

 • 0
 • 20
 • 146
 • 13 543 214
 • 1 440
 • 677