Emilie Sagee

Emilie Sagee a její paranormální dvojče: Mohlo se skutečně zjevovat?

Emilie Sagee byla docela obyčejnou učitelkou. Chytrá, atraktivní a zapálená pro učení. Když měla 32 let, zdálo se, že má před sebou zářivou kariéru. Osud měl však pro ni připraveno cosi zcela jiné a paranormální. Říkalo se, že Emilie má dvojče-ducha.

Duch se poprvé objevil, když vyučovala ve třídě se 17 žákyněmi. Najednou se objevil a vypadal přesně jako Emilie Sagee. Napodoboval její pohyby a dívky vyděsil k smrti. Učitelku vyhodili ze školy a následujících 16 let se jí vedlo velmi špatně. Vystřídala celkem 18 působišť a ze všech musela odejít kvůli svému paranormálnímu dvojčeti. A nejzvláštnější bylo, že samotná Emilie ducha nikdy neviděla.

V roce 1846 ji přijali jako učitelku na dívčí školu Pensionat ven Neuwelckle v dnešním Lotyšsku. A od té doby o ní nikdo neslyšel.

Příběh Emilie Sagee poprvé popsal spisovatel Robert Dale-Owen v roce 1860 na základě svědectví Julie von Güldenstubbe, která navštěvovala Pensionat ven Neuwelckle. Podle ní učitelku tehdejší ředitel zpočátku podporoval a nevěřil povídačkám o tom, že se s ní všude pohybuje duch-dvojník.

I studentky prý měli Emilii rády. Byla inspirativní osobou, která tvrdě pracovala a měla rozsáhlé poznatky z více oborů. Stát se oblíbenou v prostředí prestižní školy, kterou navštěvovaly dcery boháčů a aristokratů, a která byla plná snobství a arogance, to byl úctyhodný výkon. Emilii se to však podařilo. Jenže pak se kolem ní začaly opět dít podivné věci.

Studentky i učitelky si začaly stěžovat na Emiliina ducha. Vyhýbali se jí a řediteli se na stole množily stížnosti, které však nejprve ignoroval, protože nevěřil na paranormální jevy. Tvrdil, že dívkám se cosi zdá, nebo že trpí masové hysterií.

Jenže když ducha vidělo všech 42 dívek v jedné třídě, ředitel už musel zakročit. Stalo se tak během hodiny přírodopisu, když Emilie vysvětlovala žákyním rozmnožování rostlin. Když vyšla ze třídy, aby donesla z kabinetu rostliny, dívky hromadně polekaně povzdechli. Učitelčina dvojnice se totiž zjevila ve třídě.

Většina dívek ihned utekla, pár jich však bylo odvážných včetně Julie ven Güldenstubbe a chtěly se ducha dotknout. Prý se do dvojníka dala vnořit ruka a člověk měl pocit, jako by se prohrábnete pavučinami. Tehdy do místnosti vešla skutečná Emilie a duch zmizel.

Ředitel už musel zakročit, rodiče si totiž stěžovali, že jejich dcery jsou vyděšené. Učitelku vyhodil přes její zjevné kvality a Emilie Sagee se vytratila z dějin. O její dvojnici se však mluví také téměř dvě století.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *