erdingtonské vraždy

Erdingtonské vraždy: Šokující podoba zločinů, které dělí 157 let

Kdyby se na takzvané “erdingtonské vraždy” podíval nezaujatý detektiv, řekl by, že je spáchal jeden člověk. Zločiny jsou si až šokujíce podobné a naznačují, že skutečně jde o dílo jednoho pachatele. Až na to, že se odehrály v rozpětí 157 let.

Navštivte také:
Smrt úspěšného mladíka: Proč se rozhodl umřít v poušti?

Oběťmi byly mladé ženy ve věku 20 let, které strávily svou poslední noc na tancovačce. Obě zemřely 27. května a jejich těla se našla na stejném místě. Hlavním podezřelým v obou případech byl muž s příjmením Thornton. A obě vraždy dělí od sebe 157 let.

Barbara Forrestová byla zdravotní sestrou v sirotčinci. Její tělo se našlo 27. května 1974 v příkopu v birminghamské čtvrti Erdington. Někdo ji znásilnil a uškrtil. Podezření padlo na její kolegy Michaela Iana Thorntona, který žil nedaleko místa, kde kolemjdoucí objevili mrtvolu. Na kalhotách mu našli krev a jeho alibi na noc vraždy se ukázalo jako falešné. Analýza DNA při vyšetřování zločinů se však v té době ještě nepoužívala a vzhledem k nedostatku přímých důkazů Thorntona propustili.

Navštivte také:
Svázat, mučit a zabít: sériového vraha chytili díky disketě

Tragický příběh by určitě nepřilákal tolik pozornosti, kdyby nebylo zjištěno, že na stejném místě se přesně před 157 lety také vraždilo.

Mary Ashfordovou našli mrtvou na stejném místě kde Barbaru Forrestovou, akorát že 27. května 1817. Ležela v blátivé kaluži a kolem ní se nacházely stopy, které podle velikosti patřily muži. Mary měla na rukou modřiny a vrah ji nejprve znásilnil a pak utopil v kaluži. Stejně jako Barbara, i ona strávila svou poslední noc tancováním. Hlavním podezřelým byl v tomto případě Abraham Thornton, který přiznal, že po večeři na tancovačce měl s obětí sex, ale rozhodně odmítal, že by byl vrahem.

Přímé důkazy proti Abrahamovi Thorntonovi neexistovaly a soud ho osvobodil. Bratr Mary Ashfordové byl ale přesvědčen o opaku a požadoval nové jednání. Na základě starého precedentu dal soud bratrovi za pravdu, ale Throrntonův právník našel ještě starší precedens a požadoval rozsouzení v souboji. Soudce svolil. Pokud by Thornton prohrál, oběsili by ho, v opačném případě by se dočkal svobody. Bratr oběti ale ustoupil a souboj se nekonal. Thornton byl volný, ale veřejná mínění mu nebyla nakloněna. Nakonec musel uprchnoput do USA, kde začal nový život.

Navštivte také:
Tep Země se ozývá každých 26 sekund, záhadný jev dodnes neobjasnili

Zvláštní podobnost mezi vraždami místní dodnes tak trochu děsí a točí se kolem ní několik strašidelných příběhů. Odpovídat na hlavní otázku ohledně pachatelů vražd se ale asi nikdy nepodaří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *