ParaMag

Fernald State School (Waltham, Massachusetts)

 Rychlé zprávy

Fernald State School (Waltham, Massachusetts)

Fernald State School (Waltham, Massachusetts)
Prosinec 06
14:49 2013

Vzhledem k tomu, většina předchozích tři institucí na tomto webu (Danvers State Hospital (Massachusetts), Trenton State Hospital (New Yersey) a Topeka State Hospital (Kansas)) byly postaveny v duchu plánu Kirkbride, Fernald State School sahá trochu dál, do roku 1848, kdy byly otevřeny ve Walthamu, Massachusetts, školy pro postižené děti. Školní první dozorce Walter E. Fernald, byl zastáncem eugeniky před slovem i existencí. Škola byla původně zamýšlena jako vzdělávací zařízení pro chlapce s nízkou inteligencí (jakýkoliv jiný chlapec nebyl na školu přijat), aby mohli vést produktivní, nezávislý život, ale ve skutečnosti sloužila jako vězení pro děti, jejichž jediným proviněním bylo spácháno sanotným zařízením.

S hchy se zachází jako se zločinci, ani případné datum jejich propuštění nebylo pravdivé. Byli fyzicky a sexuálně zneužívány obzvláště krutými způsoby. Ve své knize „The State Boys Rebellion“, Michael D’ Antonio popisuje události jako „Red Cherry“ den, ve kterém bylo jméno jednoho chlapce náhodně vybráno, jeho kalhoty z něj byly strženy a on byl zneužívaný, dokud jeho zadek nebyl červený jako třešeň. Dostali podprůměrné vzdělání, přičemž ve třídě někdy zůstávali dlouhé chvíle a nemohli se zajímat o své vrstevníky. Neměli žádné soukromí a pokoje byli po 36 obyvatelích. Chlapci byli závislí na sterilizaci, která je odkazem samotného Fernalda, který věřil, že sterilizace by měla vést k promiskuitě.

Snad nejbizarnější je neslavný Quaker Oats ozařovací experiment. V roce 1950, výzkumníci z MIT studovali způsob, jakým tělo absorbuje vápník a železo z obilovin, u některých Fernaldových obyvatel pomocí přichycených radioaktivních stopovacích látek. Hochům, kteří se zúčastnili studie bylo řečeno, že vstupují do “vědeckého kroužku”, ale oni a v mnoha případech i jejich rodiny, nevěděli o záměru experimentu. I když nebylo prokázáno, zda dávky spotřebovaného záření bylo pro chlapce vůbec škodlivé, v roce 1998, MIT a společnost Quaker Oats se zavázala zaplatit 1.850.000 dolarů členům vědecké kroužku.

V současné době Fernald zůstává částečně otevřena, ale jako rezidence pro mentálně postižené dospělé osoby . V prosinci 2012 zde bylo 13 obyvatel na akademické půdě. Mnohé z těchto budov nejsou již v provozu .

Fotogalerie:
Lindsay Blair Brown’s blog
Flikr

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 1
  • 58
  • 152
  • 13 227 753
  • 1 334
  • 670