ParaMag

Greenbierský duch: Přízrak, který usvědčil muže z vraždy

 Rychlé zprávy

Greenbierský duch: Přízrak, který usvědčil muže z vraždy

Greenbierský duch: Přízrak, který usvědčil muže z vraždy
Říjen 19
09:17 2018

Vypadalo to jako nehoda. Řekl to chlapec, který našel tělo, i ohledávající lékař. Z vizuálního hlediska byla Elva Zona Heasterová obětí “věčné slabosti”, jak doktor nazval příčinu smrti. Psal se 23. leden 1897 a okres Greenbrier v Západní Virginii se tímto dnem zapsal do dějin záhad.

Elva (vpravo) a její matka Mary Jane

Elva (vpravo) a její matka Mary Jane

Ráno v inkriminovaný den odešel Elvin druh Edward Shue do práce u místního kováře. Kolem oběda poslal muž domů chlapce, kterého viděl pobíhat po ulici, s tím, aby se Elvy zeptal, jestli jí nemá cestou z práce přinést něco z obchodu. Chlapec tedy za odměnu utíkal k Elvě a Edwardovi, kde našel nehybné tělo ženy. Pak utíkal za matkou, jíž prozradil, co viděl, a až ta zavolala lékaře.

Předtím, než doktor dorazil, stihl se již Edward strašnou zprávu dozvědět a vrátit se domů. Když uviděl tělo, rozplakal se a přenesl ho ze země na postel. Mrtvolu také oblékl, což bylo přinejmenším zvláštní. V těch dobách bylo v Západní Virginii zvykem, že nebohé ženy myli a oblékali výhradně jiné ženy, Edward však trval na tom, že to udělá sám. Vybral šaty s vysokým límcem.

Když přišel lékař, Edward byl doslova hysterický. Téměř ho nenechal, aby se ženy dotkl. Jelikož doktor nemohl provést důkladnou prohlídku, uvedl, že Elva zemřela přirozenou smrtí a odešel. Krátce poté ženu pohřbili.

Greenbierský duch
Příběh by skončil, kdyby se Elva nerozhodla vrátit jako duch a neříct, jak skutečně zemřela. Elvina matka Mary Jane Heasterová odjakživa nenáviděla Edwarda a byla přesvědčena, že právě on stojí za dceřinou smrtí. První “důkaz” získala už v den pohřbu, když z rakve vytáhla bílou plachtu, aby ji vyprala. Ihned, jak ji vložila do vody, tak voda zčervrnala.

Mary Jane předpokládala, že to naznačuje nesrovnalosti v okolnostech, za jakých Elva zemřela. Přesně však nevěděla, na co se má zaměřit, a tak se prý celý měsíc modlila, aby dostala znamení, které by jí pomohlo dosvědčit, že za smrtí její dcery je Edward.

Dostala víc, než čekala. Asi měsíc po pohřbu se Mary Jane probrala a v ložnici viděla Elvina ducha. Ten jí měl říct, že Edward byl krutý muž, který ji napadl a zlomil jí vaz, protože si myslel, že mu neuvařila večeři. Aby dokázala své tvrzení, otočila hlavu o 180 stupňů.

Děsivý výjev pokračoval i následující tři noci. Mary Jane si byla jistá, že Elvu zabil Edward, a tak zamířila za nejbližším právníkem. Ten kontaktoval úřady s požadavkem o exhumaci těla. Když ohledávající lékař přiznal, že neprovedl podrobnou pitvu, souhlas k vykopáním těla byl vydán.

Dne 22. února Elvino tělo exhumovali navzdory četným Edwardovým protestům. Ukázalo se, že měla opravdu zlomené vazy. Jejího manžela obvinili z vraždy. Jedním z klíčových svědků obžaloby byla právě Mary Jane. Obhájce se ji snažil vykreslit jako psychicky narušenou, porota však Elvinu duchovi uvěřila. Edwarda odvedli do místní věznice, parta místních mužů si však myslela, že spravedlnosti nebylo učiněno zadost. Vydala se směrem k věznici, Edwardovi se však rozzuřeným chlapům podařilo uniknout. Zemřel za mřížemi o tři roky později a až do posledních chvil tvrdil, že je nevinný.

Greenbierský duch se už nikdy víc neobjevil.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Chtěl bych se zeptat, jestli je to video vaše?...

Statistiky

  • 0
  • 131
  • 196
  • 13 097 691
  • 1 315
  • 662