ParaMag

HAARP prý končí! Jen na oko? Dočkáme se nové supertajné zbraně?

 Rychlé zprávy

HAARP prý končí! Jen na oko? Dočkáme se nové supertajné zbraně?

HAARP prý končí! Jen na oko? Dočkáme se nové supertajné zbraně?
Červenec 24
13:09 2014

V květnu 2014 Letectvo Spojených států amerických oficiálně oznámilo, že rozebere zařízení HAARP na Ajašce. O něm koluje množství konspiračních teorií – dokáže prý ovládat myšlenky, vyvolávat zemětřesení, ale především manipulovat s počasím. Proč by se Američané něčeho takového vzdávali? Chtějí pouze odklonit pozornost od plánu postavit efektivnější základnu?

Na konci 90. let minulého století vyroste nedaleko aljašského městečna Gakona podivná základna, čítající 180 dvacetimetrových anténních stožárů. “Je to výzkumný projekt pro zkoumání chování vysokých vrstev atmosféry, především ionosféry, a procesů v nich probíhajících včetně polárních září,” říkají mluvčí Bílého domu i Letectva Spojených států amerických k účelu zařízení, které dostane označení HAARP. Oficiálně však prý slouží něčemu jinému…

Zařízení na ekologické katastrofy?
Ionosféra je ionizovaná část atmosféry, která významně ovlivňuje šíření elektromagnetických signálů. V souvislosti s tím začne v průběhu dalších let vznikat neuvěřitelné množství konspiračních teorií. Podle nich slouží základna s téměř 200 antén i k jiným věcem než jen zkoumání ionosféry. Pravým důvodem jejího vzniku je údajně ovládání myšlenek pomocí elektromagnetických signálů, vyvolávání zemětřesení, ale především manípulace s počasím v zájmu USA. Americká armáda tak díky HAARPu údajně může stvořit bouři, tornádo, hurikán či vyvolat déšť. Mají Američané v rukou skutečně moc způsobovat ekologické katastrofy?

Tajfun Yolanda
“Řízení počasí nebo geoinženýrství může sice znít jako zvláštní věda, nicméně je velmi reálná,” říká uznávaný meteorolog Scott Stevens, který dodává, že geoinženýrství řídí počasí na každé čtvereční míli severní polokoule. Již několikrát padala v souvislosti s různými katastrofami obvinění, že byly uměle vyvolány právě HAARPem na příkaz americké vlády. V nedávné době se takové zvěsti objevily například po tajfunu Yolanda, který se v listopadu 2013 přehnal přes Filipíny. Existují pro to nějaké důkazy?

“Dostáváme se do fáze, kdy chceme vyzkoušet i jiné způsoby ovládání ionosféry.”
David Walker, náměstek amerického ministra obrany pro vědu, technologii a vývoj

Zlo pro dobro USA?
Konspirace jsou podpořeny družicovými snímky, na kterých mají být patrné uměle vyvolané výbuchy oblačnosti, díky nimž dochází k roztáčení gigantického vííru. . Američané totiž prý chtěli rozšířít působení svých vojáků na Filipínách, s čímž filipínská vláda ještě před tajfunem Yolanda nesouhlasila. Právě Yolanda dala Američanům možnost vyslat na Filipíny množství vojáků a podílet se na záchranných pracích. Poté, co filipínská vláda uviděla “spasitelskou” americkou armádu, chystá se prý obnovit jednání. Je něco takového možné?

Postaví novou základnu?
Nyní vrchní představitelé projektu HAARP oznámili, že zařízení již splnilo všechny cíle. Jenže jaké cíle? Nesnaží se tímto prohlášením jen odvést pozornost, zatímco HAARP bude dál pokračovat? Nebo chtějí projekt ukončit jen proto, aby peníze investovali do ještě efektivnější základny? Je to vysoce pravděpodobné, neboť to, co David Walker, náměstek amerického ministra obrany pro vědu, technologii a vývoj, veřejně prohlásí, šokuje naprosto všechny: “Dostáváme se do fáze, kdy chceme vyzkoušet i u jiné způsoby ovládání ionosféry.” Pokud by se Američanům podařilo úplně ovládnout ionosféru, mohli by pak skutečně manípulovat s počasím? Přiznal tak Walker nepřímo, že jim o to celou dobu jde? Je možné, že HAARP s počasím manipulovat nedokázal, ale že k tomu již byl blízko? Dočkáme se nové základny na zkoumání ionosféry?

Zdroj: enigma

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 1
  • 58
  • 152
  • 13 227 750
  • 1 334
  • 670