ParaMag

Hájenka na Výšince

 Rychlé zprávy

Hájenka na Výšince

Hájenka na Výšince
13 prosince
21:54 2014

Hájenka na Výšince stojí kousek od hlavního tahu z Trutnova do Jaroměře (Královéhradecký kraj). Výšinka je součást obce Hajnice.

Tato stavba je lákavá tím, že tam podle místních straší.

Historie současné hájenky započala kdysi dávno (letopočet nikdo nezná), kdy na pozemku stála stará hájenka, ve které bydlel místní hajný. Hajný zemřel a místo toho, aby jeho tělo převezli na hřbitov, tak ho pohřbili na zahrádce vedle původní stavby. Dlouhá léta se o stavbu nikdo nestaral, a tak zchátrala a byla srovnána se zemí. Později, nad hrobem zesnulého hajného, byla vybudována hájenka nová.

Na konci 2. světové války sem prý byli zahnáni němečtí vojáci a pak byli místními zastřeleni.

Stavba je každou chvíli na prodej. Není se čemu divit, protože podle místních starousedlíků a původních majitelů zde straší. Nejčastěji prý v kuchyni, kde se pohybují předměty, dále zde v noci můžete slyšet ťukání na okno nebo na dveře a přitom na druhé straně nikdo není. Jiní říkají, že ti, kteří se sem nastěhují, náhle onemocní. Může to strašení být práce zesnulého hajného, pomsta zastřelených německých vojáků, nebo za to může nedaleký záhadný náhrobní kříž u příjezdové cesty?

Hájenka byla také kdysi častým terčem zlodějů z celého Trutnovska.

Autor článku

KAVI

KAVI

Jsem člověk co se zajímá o tajemno. Rád píšu weby, hraju PC hry, učím se programovat v C++,C# a Visual Basicu, poslouchám nějakou tu Dance music a sleduju filmy. Mezi moje nejoblíbenější filmy patří: Černobylské deníky, 3:15 zemřeš, Metro (2013), Wolverine, Smrtonosná past a Annabelle.

Related Articles

3 komentáře

 1. Elena
  Elena 25 dubna, 16:57

  Mám ráda tajemno a domy ve kterých straší. Už jsem se byla podívat ve 30 let opuštěných lázní kde to byla hodně hodně děsivé ( a občas tam byli slyšet i divné zvuky )a ráda bych se na tu hájenku jela podívat. Ráda prožívám strašidelná dobrodružství.

  Odpovědět na komentář
 2. Monika Rulfová
  Monika Rulfová 25 června, 00:41

  Dobrý den s kamarádkou jsme si povídali o tomto domu a z ničeho nic jsme obě začali brečet ve stejnou chvíli. Stalo se vám někdy něco podobného? Pokud ano nevite co by to mohlo způsobovat?Byli jsme asi 50km vzdáleni od tohoto místa. Oboum nám hlavou probíhaly myšlenky o tom že se máme zabít. Prosím o radu.

  Odpovědět na komentář
  • KAVI
   KAVI Autor 27 června, 19:40

   Dobrý den, mě se toto nikdy nestalo, já když o těchto místech občas slyším jejich příběhy mám ,,husí kůži” 🙂

   Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

LV

Na Měsíci to váží šestkrát méně, takže 35kg, a k tomu čtyři široké pneumatiky, takže...

Ahoj , nechci nic ale vlkodlak se nepřizná ,že je vlkodlak . A to samé...

Nechci nic ale vlkodlak se nepřizná , že je vlkodlak lidi vzpamatujte se jo XD...

Statistiky

 • 1
 • 7
 • 255
 • 13 375 703
 • 1 372
 • 677