ParaMag

Hitlerova nemocnice duchů: Přízraky tady obcházejí dál

 Rychlé zprávy

Hitlerova nemocnice duchů: Přízraky tady obcházejí dál

Hitlerova nemocnice duchů: Přízraky tady obcházejí dál
Únor 18
14:38 2014

 Zrezivělé nemocniční postele, zdemolované operační sály, zdi obrůstá břečťan a vinná réva. Někdejší chlouba Třetí říše, nacistický špitál, kde se léčil i Adolf Hitler, je dnes strašidelným hradem. Vybydlenou ruinou, městem duchů; ne, to není meluzína – naříkají tady duše zemřelých…
V Beelitzu nedaleko Berlína vyrostla svého času největší nemocnice v Evropě. Sanatorium zřídila dělnická zdravotní pojišťovna v roce 1898. Postupně se objekt rozrostl na 60 budov! Nemocnice měla vlastní železniční stanici, pekárnu, řeznictví a dokonce i vlastní elektrárnu.

Léčili tu i fanatika Adolfa
Léčili se tu pacienti s tuberkulózou, byla zde neurologická a psychiatrická oddělení. A během první světové války zde v roce 1916 prvně hospitalizovali pozdějšího nacistického vůdce Adolfa Hitlera s poraněnou nohou. Tehdy jen sloužil jako poslíček mezi zákopy. Byl totiž shledán neschopným vojenské služby. Nechtěli ho v rakouské armádě, dostal se až k bavorskému vojsku. Podruhé mu museli operovat lebku, jen zázrakem přežil, doktoři mu vytahovali střepiny granátu.

Odkladiště pacientů s Parkinsonem
Hitler ovšem nebyl jediným diktátorem. Po pádu komunismu se tady v roce 1990 ukrýval Erich Honecker, východoněmecký komunistický vůdce. Utíkal odsud poměrně dramaticky malým letadlem do Sovětského svazu. Rusové ho ovšem vrátili, kvůli těžké nemoci (rakovina jater) nebyl souzen a dožil v Chile. Zemřel v roce 1994 ve věku 81 let.

Ač režim padl, až do roku 1995 tady úřadovali Rusové. Zničili postupně všechny budovy, do roku 2007 se jen v jedné z nich léčili ještě pacienti. Byli sem odklízeni nebožáci v pokročilém stadiu Parkinsonovy choroby.
A dnes? Několik pokusů o privatizaci proběhlo neúspěšně, stát nemá peníze ani na demolici. Občas přijedou filmaři, nebo zvědavý turista zabloudí doprostřed lesů, přeleze ostnatý plot a pak může hledat přízraky a krásně bát…
Ale pozor, dávají si tady sraz satanisté a jiní »milovníci« okultismu.

Tady se vraždilo
Ten špitál je prokletý, vždyť i působí jako z hororu. V roce 2008 tu fotograf Michael K. pořizoval kolekci snímku modelky Anji P. v opuštěném operačním sále. V bývalé vrátnici ale pak dívku utloukl kuchyňskou pánví a mrtvolu znásilnil.

Vrátnice na okraji objektu je údajně k pronájmu. Pochopitelně ji nikdo nechce. V chaotickém období pádu Berlínské zdi tu řádil sériový vrah Wolfgang Schmidt známý jako Bestie z Beelitzu. Škrtil své oběti v systematickém pořadí v budovách špitálu růžovým spodním prádlem. Dostal 15 let, ale nakonec skončil v psychiatrické izolaci.

Filmařský ráj
Gigantická nemocnice posloužila filmu Valkýra (2008) o pádu Třetí říše v hlavní roli s Tomem Cruisem. Industriálně-metaloví Rammstein tu pořídili videoklip Mein Herz brennt. A skvělý Polanského film Pianista se rovněž zčásti odehrává v těchto neutěšených prostorách.

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

1 komentář

 1. The Explorer
  The Explorer Květen 05, 16:00

  Skvělé, ačkoliv co se týče občasného zvědavého turisty co přeleze ostnatý plot- kéž by tomu tak bylo.
  V současné době sem proudí pomalu stejné davy turistů jako na Václavák, místo je tedy i nadále plné zvuků, ale ty už pozbyly jakékoliv známky děsu.
  Za cca 40EUR si tam můžete zaplatit “Fototour”, kdy vás tam váš průvodce vysadí, řekne nejspíš která budova je která a dá vám 4 hodiny na rázování zpustlou krajinou a ruinami.
  No, na všem se dá vydělat…

  Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

 • 2
 • 233
 • 261
 • 13 046 697
 • 1 313
 • 658