Japonská panenka, která děsí: Okiku údajně rostou vlasy

Japonská panenka, která děsí: Okiku údajně rostou vlasy

Z Japonska pochází obrovské množství bizarních strašidelných příběhů. Jedním z nich je i mýtus o panence jménem Okiku. Má přes sto let a údajně jí rostou vlasy, protože je posedlá zlými duchy.

K Okiku se váže několik legend. Ta nejznámější říká, že tradiční japonskou panenku koupil v roce 1918 pro svou malou sestru jistý Ejkiči Suzuki, 17-letý mladík z ostrova Hokkaidó. Říká se, že tříleté děvčátko jménem Kikuko panenku zbožňovalo a všude ji nosilo s sebou. Jednoho dne však dívka zemřela na chřipku a tehdy se začaly dít podivné věci.

Rodina dívky si panenku ponechala a umístila ji do malé svatyně jako památku na Kikuko. Panenku pojmenovali Okiku a začali se k ní modlit. Po čase si všimli něčeho velmi zvláštního. Panenka, která měla tradiční účes “okappa” (vlasy ostříhané na úrovni dolní čelisti a krátkou ofinu), vypadala jaksi jinak. Vlasy jí totiž očividně rostly. Rodina to brala jako znak, že Okiku posedl duch mrtvé dívky.

V roce 1938 se rodina přestěhovala z Hokkaida, panenku však nechali na ostrově. Svěřili ji mnichům z chrámu Mannendži a podělili se s nimi i o děsivé tajemství spojené s Okiku. Od těch dob je panenka uložena v prostorách chrámu a lidé k ní často přicházejí, aby na vlastní oči viděli, jestli jí opravdu rostou vlasy.

Dnes má Okiku vlasy po kolena. Byly by i délší, ale mniši je občas stříhají. Nebojí se, jednomu z nich se prý zdálo, že to mohou dělat. Dodnes nikdo uspokojivě nevysvětlil tento bizarní jev.

Analýza měla ukázat, že jde o lidské vlasy, a pokud se prý zblízka podíváte do úst panenky, uvidíte, i rostoucí zuby. Nic z toho ale není na sto procent vědecky dokázáno.

Okiku je předmětem množství filmů, románů a divadelních her. V nich jí nejen rostou vlasy, ale dokonce se i směje či hýbe.

Pokud někdy zavítáte na ostrov Hokkaidó, pohled na tajemnou panenku si nenechte ujít. Možná na vlastní oči uvidíte, zda její vlasy skutečně rostou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *