Paranormal

Japonský netvor kappa – legenda, nebo skutečná bytost?

 Rychlé novinky

Japonský netvor kappa – legenda, nebo skutečná bytost?

Japonský netvor kappa – legenda, nebo skutečná bytost?
Říjen 11
17:11 2018

V Japonsku asi nenajdete člověka, který by ještě neslyšel o legendární bytosti, která je popisována jako kříženec opice a želvy. V japonské mytologii se tento netvor nazývá kappa (říká se mu také Kawakami nebo kawataro), což v překladu znamená něco jako říční dítě.

Mnoho Japonců však tohoto tvora nepovažuje jen za legendu, ale za skutečného vodního tvora, který má v odlehlých částech Japonska stále ještě žít. Kdo je tedy tato tajemná bytost?

Jak kappa vypadá?
Kappa má být humanoidní vodní tvor, který má být vysoký kolem 150 centimetrů a má připomínat křížence opice a želvy. Jeho tělo prý pokrývá jemná srst, pod kterou je zelená nebo žlutá kůže. Na zádech má želví krunýř a mezi prsty na rukou i nohou má blány. Součástí jeho obličeje je buď protáhlý nos nebo zobák a na hlavě má ​​promáčkliny ve které zůstává voda, když se vynoří z řeky nebo jezera.

Právě voda, která mu zůstává na hlavě, mu má dodávat sílu na souši. Pokud o tuto vodu na souši přijde, ztrácí svou sílu. Proto se traduje legenda, že pokud si chce člověk před kappou zachránit život, má se jí uklonit. Kappa udělá přesně to samé, díky čemuž přijde o vodu na hlavě. Pak už nemá sílu zaútočit.

Kde kappa žije?
Tento japonský netvor se zdržuje v okolí japonských velkých i menších řek a jezer. Nejvíce setkání s Kappou prý mělo být v okolí jezera Čuzendži v japonském národním parku Nikkó. Skrývat se zde má hlavně v hustém rostlinstvu u břehů jezera.

V této části Japonska je legenda o kappě tak rozšířená, že v celém národním parku Nikkó na ostrově Honšú se můžete setkat nejen se sochami tohoto mytologického tvora, ale dají se zde koupit i suvenýry s jeho údajnou podobou. Kryptozoologové jsou však přesvědčeni, že kappa má žít zejména na ostrově Kjúšú v prefektuře Saga. Právě z této oblasti totiž pochází několik pozorování tohoto humanoidního vodního tvora.

Očitá svědectví
I když se to bude zdát pro mnohé divné, japonské úřady každoročně dostanou desítky hlášení o pozorování Kappy právě z prefektury Saga. Svědky jsou většinou rybáři nebo lidé, kteří žijí při řekách.

Zaznamenaný je však i případ, kdy kappu na vlastní oči viděli dva japonští policisté u městečka Kunio na ostrově Honšú, kteří zde vyšetřovali zmizení malého chlapce. Policisté tvora popsali jako křížence opice a želvy, který se k nim nebezpečně přiblížil, a tak jeden z policistů vytáhl obušek. Tvor se lekl a utekl do vysoké trávy. Později tuto oblast i kvůli zmizení malého chlapce prohledávali mnozí policisté, ale nenašli kappu ani chlapce.

V minulosti kappa kromě hospodářských zvířat, útočil i na malé děti a ženy. Kdysi byly totiž při řekách toalety, a právě v blízkosti nich měl kappa údajně skrývat, kde si vybíral své oběti. Proto se právě Kappě připisuje několik zmizení dětí v okolí řek. Útočil však na děti skutečně netvor kappa?

Hledá se vysvětlení
Někteří vědci poukazují na to, že kappa by ve skutečnosti mohl být japonský obrovský mlok hanzaki, který je velmi agresivní a může dorůstat až do délky 170 centimetrů. Tento mlok se pohybuje nejen ve vodě, ale i na souši, a právě on mohl útočit na bezbranné děti a ženy.

Historici však poukazují na to, že původ legendy o Kappě by mohl být ve vzhledu křesťanských mnichů, kteří v Japonsku působili v 16. století. Mniši s kapucemi, které jim visely na hřbetech, mohli Japoncům připomínat želví pancíře a jejich vyholené hlavy mohly v lidech evokovat promáčkliny na hlavě, kde má kappa vodu.

Otázky však vyvolávají mumifikované pozůstatky kappy, které jsou vystaveny na ostrově Kjúšú v sídle rodiny Shimazu v prefektuře Mijazaki. Zde mají možnost lidé vidět část ruky s délkou přibližně 15 centimetrů a nohy s délkou asi 8 centimetrů. Tyto pozůstatky kappy pocházejí z roku 1818, kdy předkové rodiny Shimazu zastřelili Kappu na břehu jezera.

Možná i proto mnozí Japonci dodnes věří, že kappa je skutečný tvor z masa a kostí, který stále žije v japonských řekách a jezerech. Kappa je tak pro Japonce nejen součástí jejich mytologie, ale také tvorem, který stále představuje pro lidi určité nebezpečí. Co je tedy kappa, jen legenda, nebo skutečná bytost?

BIO autora

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

No já tam byla, lidé tam běžně chodí, ani mne nějak nenapadlo, proč bych se [...]

vlkodlaci niesu takí akí si myslíte sú uplyne iní a to že sa tak [...]

Nalezené gramatické chyby byly opraveny, ale ve slovech, které zmiňujete, chybu nevidím :) [...]

Dobrý den, mohu se zeptat na vaše zdroje ze kterých jste čerpal? [...]

Já jen jako dítě asi 9 let viděla jsem v noci projít kolem postele,kde jsem [...]

Statistiky

  • 0
  • 59
  • 185
  • 12 636 570
  • 1 332
  • 637
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme