ParaMag

Japonský říční zabiják – jeho oběťmi bylo i 12 samurajů

 Rychlé zprávy
 • Pluto: NASA zveřejnila dech beroucí fotografie Dne 17.09.2015, NASA zveřejnila čerstvé fotografie z povrchu planety Pluto, které pořídila sonda New Horizons. Na fotografiích můžeme vidět ledová pohoří, povrchové mlhy a zmrzlý dusík....
 • 5 znamení přicházející smrti Blížící se smrt se prý předem ohlašuje. Nejen ti, kteří bojují s těžkou nemocí, ale i lidé, jejichž život ukončí náhlá tragédie, údajně dostávají šanci se na svůj blízký konec...
 • Bermudský trojúhelník ukrývá krystalové pyramidy Za použití sonaru, oceánograf Dr. Meyer Verlag, našel obrovské skleněné pyramidy v hloubce zhruba 2km. Za použití další technologie se podařilo vědcům identifikovat, že obě nalezené obrovské skleněné pyramidy jsou...
 • VIDEO: NASA: viděl jsem, co jsem neměl Clark C. McClelland byl zaměstnancem NASA 35 let. Podle vlastních slov spolupracoval na více než 650 misích jako Apollo, Mercury a také stál u vzniku Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) a...
 • VIDEO: NASA připravuje Zemi na kontakt s mimozemšťany Před pár lety se před americkým Kongresem sešli špičkoví astronomové, aby dali jasně najevo, že věří, že ve vesmíru nejsme sami. Jejich hlavním argumentem bylo to, že není možné, aby...

Japonský říční zabiják – jeho oběťmi bylo i 12 samurajů

Japonský říční zabiják – jeho oběťmi bylo i 12 samurajů
18 března
19:51 2019

Japonsko je známé svou dávnou mytologií, v níž se vyskytuje i mnoho podivných bytostí. Někteří tvorové jsou však velmi záhadní, protože se na japonském území vyskytli jen několikrát a od té doby už o nich nikdo neslyšel. K takovým tvorům patří i jakési říční monstrum, o němž se v Japonsku říká už téměř dvě století.

Tento tvor byl popsán očitými svědky v 19. století a pak se více než sto let neukázal. Naposledy byl viděn v roce 1973, ale není vůbec jisté, zda se jednalo o stejného tvora. Může žít v japonských řekách živočich, jehož ještě nezaregistrovali ani zoologové?

Tajemný zabiják
Americký biolog a kryptozoolog Brent Swancer, který již dlouhodobě žije v Japonsku, kde je v současnosti učitelem, se seznámil na výstavě v muzeu v japonském městě Kawasaki s příběhem z japonské historie. Na výstavě, která měla název Japonské bájné bytosti – zprávy o neidentifikovaných organismech objevil zmínku o dochovaném příběhu z roku 1834, který hovořil o skupině japonských samurajů a jakémsi říčním zabijákovi.

Neznámé krvelačné monstrum v mokřadech japonského města Inba v prefektuře Chiba napadlo samuraje, kteří zde kopali kanál. V rákosí u zdejší řeky nečekaně natrefili na přibližně pět metrů dlouhého tvora podobajícího se na tuleně, který měl kůži hrubou jako hroch a z dlouhých ploutví mu vyrůstaly velké drápy.

Podle slov přeživších samurajů, nikdy takové zvíře ještě neviděli. Příběh mluvil o tom, že toto zvíře, nečekaně a velmi rychle napadlo skupinu samurajů a během krátké chvíle jich zabilo až dvanáct a dalších zranilo. Přestože samurajové byli vyzbrojení, nestačili včas zareagovat na útok neznámého tvora. Ostatním samurajům se sice po určitém čase podařilo krvelačné zvíře zahnat, ale ne zabít.

Vyděšení samurajové z místa útoku odnesli alespoň zraněné do nejbližší vesnice, kde zůstali šokovaní i vesničané. Ti totiž neměli žádné pochybnosti o tom, co jim samurajové vyprávěli. Samurajové byli totiž v Japonsku považováni za dokonale vycvičené bojovníky, kteří se jen tak lehce něčeho nezaleknou. Když však vesničané viděli, že nějaký neznámý tvor dokázal na místě zabít až dvanáct samurajů a další vážně zranit, začali se bát i oni. Podobný útok se však v této oblasti už nikdy nezopakoval, ale tento příběh z 19. století se zachoval dodnes.

Návrat neznámého tvora
Podivný tvor podobný tuleni se do japonské prefektury Chiba vrátil ve druhé polovině 20. století. Neobjevil se však již při městě Inba, ale při městě Matsudo, kdy jej zde v roce 1973 viděli stovky lidí. V tomto období se mu zde začalo říkat matsudodon, ale tento tvor také podobný tuleni už nebyl tak agresivní jako ten z 19. století.

Matsudodon si své teritorium vytvořil na řece Edo, kde ho viděli místní rybáři i desítky dalších lidí. Neznámé zvíře se sice také podobalo na tuleně, ale mělo na rozdíl od zabijáka z Inba délku jen asi dva metry a namísto ploutví mělo delší končetiny, výraznější drápy a tenký ocas. Někteří si myslí, že to možná bylo jen mládě říčního zabijáka z Inba. Mnozí svědci popsali matsudodona jako neagresivního tvora, který dělal ve vodě otočky a plácal ploutvemi (končetinami) o hladinu vody.

Desítky lidí na jednom z mostů přes řeku Edo také potvrdilo existenci tohoto neznámého tvora, kterého ve vodě delší dobu pozorovali. Nikdo z přítomných však nedokázal identifikovat o jakého tvora se jednalo.

Matsudodon se po několika týdnech z řeky Edo vytratil a už ho opět nikdo v řece nespatřil. Mnozí biologové tvrdí, že mohlo jít o nějakého mořského tvora, který do řeky Edo zabloudil a po čase zase odplul do moře, ale ani biologové podle popisů více než stovky lidí nedokázali určit, co to vlastně bylo za živočicha.

Mohl to být neznámý živočišný druh, jehož dosud vědci ještě nezaznamenali? Biologové to nevylučují. Jaký říční zabiják však připravil o život dvanáct samurajů v roce 1834, je stále záhadou.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Nikdo není neomylný a že zjistíme občas klamné informace, to se stane.. Bohužel disponujeme jen...

Tyto pyramidy nebyly nikdy objeveny, jde o novinářstkou kachnu, žádný vědecký článek nebyl o tom...

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Statistiky

 • 0
 • 41
 • 362
 • 13 326 264
 • 1 356
 • 672