ParaMag

Katakomby v Terezíně navštěvuje duch oběšeného vojáka

 Rychlé zprávy

Katakomby v Terezíně navštěvuje duch oběšeného vojáka

Katakomby v Terezíně navštěvuje duch oběšeného vojáka
Leden 29
00:52 2014

Malé severočeské městečko Terezín, které proslulo Malou pevností, jež ve druhé světové válce sloužila jako nacistická věznice, stojí na více než padesáti kilometrech podzemních chodeb. V těch údajně straší!

Dějiny Terezína se začaly psát o více než 150 let dříve, než do nich vešel holocaust. Pevnost v Terezíně je významnou barokní vojenskou památkou naší republiky. Tuzemští, ale i zahraniční návštěvníci si zde připomínají hrůznosti druhé světové války. „Pevnost byla projektována pro sedmdesátitisícové vojsko tak, aby nemusel její prostory nikdo opustit několik dlouhých měsíců,“ vypráví Lukáš Lev, člen Klubu vojenské historie pevnosti Terezín.

Terezínská pevnost ovšem nikdy nebyla využita ke svému původnímu účelu, ke kterému byla vystavěna. Pevnost nechal vystavit císař Josef II. Stavba trvala bezmála deset let a za bojeschopnou byla prohlášena roku 1790. Kvůli ní zmizela z mapy tehdejší obec Tvárčice, jejíž obyvatelé byli vyplaceni a přesunuli se do jiného města.

V podzemí pevnosti se vyzná jen opravdový znalec tohoto místa. V katakombách také prý obchází duch vojáka Emila, který se měl oběsit na mostě kvůli nešťastné lásce. Některé návštěvnice ho zde viděly. Muž se prý zjevení bát nemusí, jelikož duch hledá ztracenou lásku.

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 0
  • 57
  • 152
  • 13 227 732
  • 1 334
  • 670