ParaMag

Kdo byl na Měsíci před člověkem?

 Rychlé zprávy

Kdo byl na Měsíci před člověkem?

Kdo byl na Měsíci před člověkem?
Červen 20
10:30 2014

Pokud se lidem položí otázka, kdo byl na Měsíci první, většina z nich odpoví – americký astronaut Neil Armstrong. Jako první z lidí vstoupil na povrch Měsíce, a během toho řekl i památnou větu: “Je to malý krok pro člověka, ale velký krok pro lidstvo”. Byli však lidé skutečně na Měsíci první? O čem nechtěl Armstrong mluvit ani před vlastní rodinou?

2022173Neil Armstrong se stal samotářem
25. srpna 2012 ve věku 82 let zemřel asi nejznámější astronaut na světě Neil Armstrong. Pro většinu lidí se stal hrdinou, ale po návratu na planetu Zemi vůbec nevyhledával slávu, a veřejná setkání, právě naopak, stáhl se do soukromí, a s médii velmi nekomunikoval. Chránil si jen své soukromí a rodinu nebo za tím bylo něco jiného?

Více jeho kolegů a známých bylo přesvědčeno, že za jeho samotářstvím bylo právě to, co zažil po přistání na Měsíci. Americký fyzik, doktor Steven Greer se od jeho rodiny dozvěděl, že o přistání na Měsíci proto mluvil tak málo, protože se prý nechtěl dostat do situace, kdy by musel svým přátelům, ale i veřejnosti lhát o tom, co tam ve skutečnosti zažil.

2022185Jsou na Měsíci a pozorují nás …
První přistání na Měsíci sledovali po celém světě miliony lidí. Lidé byli přesvědčeni, že sledují přímý přenos z Měsíce, ale nebyla to až tak pravda. Celý přenos měl během vysílání poruchy zvuku a obrazu, což by nebylo nic neobvyklého, ale jak vyšlo později najevo, přímý přenos z Měsíce šel nejprve do kontrolního střediska v Houstonu, a až potom do celého světa. Samozřejmě, i díky tomu se začaly šířit informace o tom, že přenos byl cenzurován. Myslí si to i Steven Greer, který řekl: “když jsme přistáli na Měsíci, armáda a zpravodajské služby věděli, že tam ve skutečnosti můžeme narazit na něco neobvyklého”.

Ještě před přistáním na Měsíci dělal americký lunární modul mapování jeho povrchu. Fotografie prý odhalily, že na měsíčním povrchu se nacházejí neobvyklé objekty. Proto bylo vysílání z Měsíce opožděné přes NASA i špionážní agenturu NSA, která měla mít připravený alternativní film, který se měl pustit tehdy, pokud by se na Měsíci odehrálo něco nepředvídatelné.

29. září 1969 kanadský týdeník National Bulletin zveřejnil rádiový rozhovor z Měsíce, který se nikdy neodvysílal. Novinář Sam Pepper citoval dialog mezi astronauty Apolla 11 s Houstonem, který zachytili kanadští radioamatéři krátce po přistání na Měsíci. Znění dialogu bylo podle Sama Peppera takové:

“Co to k čertu je? Více nechci vědět.”
“Co, co …, co se to tam děje? Co je s vámi, chlapci?”
“Jsou tu …”
“Co tam je? Kontrola volá Apollo 11.”
“Jsme tu všichni tři, ale máme návštěvu, ano, chvíli tu byli, aby si prohlédli přístroje.”
“Kontrola … zopakujte hlášení!”
“Říkal jsem, že tu byly jiné kosmické vozidla. Stojí seřazeny na okraji kráteru.”
“Kontrola. Zde je kontrola. Jste na cestě? Co je to tam za rozruch kolem UFO? Konec.”
“Usadili se tam. Jsou na Měsíci a pozorují nás.”

2022175

Jaká je pravda o přistání na Měsíci?
O několik let později Maurice Chatelain, který byl v té době vedoucím oddělení Systému pro komunikaci a zpracování dat NASA, prohlásil, že “když Apollo 11 přistálo na dně kráteru, objevily se na jeho okraji dvě cizí kosmické lodě (vozidla)”. Chatelain také mluvil o tom, že již při letu na Měsíc provázely posádku Apolla 11 neidentifikovatelné létající objekty. Když astronauti přistáli na Měsíci, slyšeli z rádia velmi podivné zvuky – jakési ostré tóny, o kterých si mysleli, že jde o nějaký kód. I Buzz Aldrin viděl oba objekty jak manévrují na oběžné dráze Měsíce, a podařilo se mu je nafilmovat. Maurice Chatelain však řekl: “NASA tyto záběry nikdy neuvolnila, jistě tam byly cizí bytosti. O setkání se v NASA obecně ví, ale dosud o tom nikdo nemluvil.” V roce 1974 se však japonské ufologické skupině CBA podařilo dostat až k Aldrinovu filmu, který byl i zveřejněn. NASA sice pravost filmu přiznala, a později i sama uvolnila, ale světelné létající objekty na filmu označila jako odrazy světla nebo kosmického odpadu.

2022171Blízcí přátelé Neila Armstronga i Buzze Aldrina řekli Stevenovi Greer, že na Měsíci opravdu byli mimozemská vozidla kolem kráteru, která oba dobře viděli, ale i natočili. Tento film však nebyl nikdy zveřejněn, ale údajně ho potvrdili mnozí vysocí představitelé NASA a armády. Astronauti, kteří byli při prvním přistání na Měsíci však mlčí.

Neil Armstrong si tajemství přistání na Měsíci vzal do hrobu, a zda se o dalších podrobnostech někdy dozvíme od Buzze Aldrina nebo Michaela Collinse ukáže čas. Někteří lidé i blízcí přátelé, kteří znali Neila Armstronga před vesmírnou misí a po ní, potvrdily, že od přistání na Měsíci se změnil. Měl k tomu důvod? Raději mlčel (nebo to měl přikázáno), aby nemusel lhát? Jak to bylo ve skutečnosti se už asi nedozvíme …

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

4 komentáře

 1. Petr
  Petr Červen 21, 15:16

  Zdravím,chtěl bych se zeptat jestli se dá někde najít to uvolněné video z NASA. Děkuji

  Odpovědět na komentář
 2. Jan Tauš
  Jan Tauš Srpen 12, 21:09

  Ano, to je reálné. Pozemšťané byli na Měsíci varováni, aby se starali o své věci na Zemi. Proto také skončil měsíční program. Ale to byla zbabělost americké vlády.

  Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

 • 0
 • 4
 • 193
 • 13 049 940
 • 1 314
 • 658