ParaMag

Kdo vymyslel smrtící virus?

 Rychlé zprávy
 • Zmizení Lynette Dawson: Vyřešení záhady po 38 letech? V lednu 1982 beze stopy zmizela v australském Sydney manželka a matka dvou dětí Lynette Dawson. Její zmizení se stalo místní záhadou, kterou nikdo neuměl rozluštit a ani vyšetřovatelé nerozlouskli...
 • Chtěla panenka Annabelle vraždit? Studentka Donna z amerického Connecticutu si užívá nevázaného života a studuje s cílem stát se zdravotní sestrou. Všechno ale zničí velká hadrová panenka, kterou obdrží od matky v roce 1970...
 • Pluto: NASA zveřejnila dech beroucí fotografie Dne 17.09.2015, NASA zveřejnila čerstvé fotografie z povrchu planety Pluto, které pořídila sonda New Horizons. Na fotografiích můžeme vidět ledová pohoří, povrchové mlhy a zmrzlý dusík....
 • 5 znamení přicházející smrti Blížící se smrt se prý předem ohlašuje. Nejen ti, kteří bojují s těžkou nemocí, ale i lidé, jejichž život ukončí náhlá tragédie, údajně dostávají šanci se na svůj blízký konec...
 • Bermudský trojúhelník ukrývá krystalové pyramidy Za použití sonaru, oceánograf Dr. Meyer Verlag, našel obrovské skleněné pyramidy v hloubce zhruba 2km. Za použití další technologie se podařilo vědcům identifikovat, že obě nalezené obrovské skleněné pyramidy jsou...

Kdo vymyslel smrtící virus?

Kdo vymyslel smrtící virus?
18 května
18:30 2014

Výskyt jednoho z nejnebezpečnějších koronavirů, který je známý pod zkratkou SARS – těžký akutní respirační syndrom, byl poprvé zaznamenán před jedenácti lety. Právě v roce 2002 ho identifikovali v jihočínské provincii Kuang-tung, kde začal zabíjet a odtud se během pár měsíců stihl dostat do celého světa. Vymyslela tento virus příroda nebo vědci?

sars1SARS – smrtící nebezpečí
Těžký akutní respirační syndrom se u člověka začne projevovat nejprve vysokými teplotami, bolestmi hlavy a svalů, velkou únavou a často i zápalem plic. Zjistilo se, že místem původu tohoto nebezpečného viru je Čína, konkrétně nenápadné městečko Foshan v jihočínské provincii. Čínské úřady o této nebezpečné nemoci věděli déle, ale nikoho o ní neinformovali a svět se o ní dozvěděl poměrně pozdě, když se začal šířit do celého světa. Bilance hovořila o tom, že z více než 8000 nakažených pacientů po celé planetě, 800 lidí zemřelo.

Světová zdravotnická organizace (WHO) tak vyzývala všechny země světa ke spolupráci, aby se nebezpečný virus podařilo zastavit. SARS byl kvůli nové mutaci velmi nebezpečný. Šířil se dotykem nebo kapénkovou infekcí a na předmětech, kterých se pacient dotkl, dokázal virus přežít i několik hodin. Vědci tak začali hledat původce nákazy, aby se zamezilo dalšímu šíření.

sars2Nemoc nebo biologická zbraň?
Čínští vědci zjistili, že koronavirus SARS, který byl nalezen v lidských obětech byl stejný jako koronavirus SARS nalezen u malých šelem – cibetek. Jakoby se na první pohled zdálo, právě cibetky mohly být původcem tohoto nebezpečného onemocnění, protože tyto malé šelmy byly a stále jsou oblíbenou pochoutkou Číňanů. Vědci byli však udiveni rychlostí šíření viru, se kterou se předtím ještě při koronavirech nesetkali. A právě proto si někteří odborníci začali myslet, že jen cibetky nejsou původcem tohoto nakažlivého viru. Někteří ruští vědci šli ještě dále a začali ukazovat prstem na čínské laboratoře, které prý měly SARS vyrobit.

sars3Vedoucí epidemiologických služeb Moskvy Nikolaj Filatov na konferenci v Irkutsku v roce 2003 dokonce potvrdil, že virus pochází z laboratoře, a proto proti němu není populace imunní. Podobně se vyjádřil i ruský vědec Sergej Kolesnikov z Akademie lékařských věd, když naznačil, že virus SARS je atypický a byl vytvořen uměle, možná jako biologická zbraň. Podle něj byl vytvořen sloučením viru spalniček a příušnic, protože přirozeně takový virus nemohl vzniknout. Souhlasí s nimi i šéf tchajwanské tajné služby Tsai Cchao-ming, který tvrdí, že virus skutečně vyvíjeli Číňané. Do médií řekl, že “Stejné informace jako odborníci z Národního bezpečnostního úřadu má i OSN a budeme žádat, aby je prověřila“. Národní bezpečnostní úřad Taiwanu však slova svého šéfa dementoval, protože údajně byl špatně pochopen.

Americký doktor Leonard Horowitz dokonce říká, že SARS je dobře řízený a cílený celospolečenský experiment a jedno obrovské spiknutí světové vlády.

Mikrobiologové však říkají, že všechno jsou to jen konspirační teorie, a dosud nic nedokazuje, že by SARS byl vyroben uměle jako biologická zbraň. Za vším prý stojí jen matka příroda, která tento koronavirus vytvořila. Můžeme někdy v blízké budoucnosti očekávat další epidemii SARS, kterou se alespoň prozatím podařilo jakš takš zastavit? Jak to vlastně je s koronavirem SARS – kdo říká pravdu a kolik lidí na celém světě lže?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Nikdo není neomylný a že zjistíme občas klamné informace, to se stane.. Bohužel disponujeme jen...

Tyto pyramidy nebyly nikdy objeveny, jde o novinářstkou kachnu, žádný vědecký článek nebyl o tom...

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Statistiky

 • 1
 • 171
 • 243
 • 13 331 627
 • 1 358
 • 672