Kdo zabil známého herce? Případ je dodnes neobjasněný

Kdo zabil známého herce? Případ je dodnes neobjasněný

Bob Crane byl na přelomu 60. a 70. let jedním z nejpopulárnějších seriálových herců v USA. Jeho život však skončil vraždou a nikdo neví, kdo ho zabil.

Navštivte také:
Bodomské vraždy: Nevyřešená záhada kriminalistiky

Bob Crane nejprve pracoval v rádiu, kde vedl talkshow se známými lidmi včetně Marilyn Monroe. Pak se díky televizi sám stal slavným. To mělo za následek, že se na něj začaly lepit ženy ještě více než dříve. Herec byl závislý na sexu a málokdy ho bylo vidět bez ženy, která by s ním ochotně neskočila do postele.

Crane však měl zálibu i v natáčení svých postelových eskapád a dodnes není jasné, zda všechny ženy, které si natočil, se zhotovením videozáznamu i souhlasily. Každopádně je jisté, že jeho schopnost balit ženy a točit soukromá videa vedly ke vzniku přátelství mezi Cranem a Johnem Henrym Carpenterem.

Navštivte také:
VIDEO: Oběti hledal i v reality show: Rodney Alcala mohl zabít až 130 lidí

Carpenter byl odborníkem na elektroniku a s Cranem sdílel stejný sexuální apetit. Společně balili ženy, souložili s nimi a dělali si videozáznamy. Je pravděpodobné, že Carpenter byl homosexuál, ale Crane jeho zájem nikdy neopětoval. Dokonce prý měl kamarádovi několik dní před smrtí říci, že chce přátelství ukončit. Carpenter to ale popřel.

28. června 1978 v časných ranních hodinách někdo vešel do Craneova hotelového pokoje v arizonském Scottsdale a dobil herce na smrt tupým předmětem. Nejméně dvakrát ho udeřil do hlavy takovou silou, že Crane neměl šanci se bránit. Zemřel přímo na místě, kde spal. Vrah mu také kolem krku omotal elektrický kabel, což bylo podle některých vyšetřovatelů skrytým odkazem na hercovu zálibu v natáčení pohlavního styku.

Policisté na místě činu našli i láhev skotské whisky. Známí oběti však vypověděli, že Crane nikdy skotskou nepil a nechutnala mu. Pokoj nejevil známky násilného vniknutí a mrtvola neměla žádná obranná zranění.

Navštivte také:
Erdingtonské vraždy: Šokující podoba zločinů, které dělí 157 let

Na základě těchto informací vyšetřovatelé předpokládali, že herec svého vraha znal. Buď ho sám pustil do pokoje, nebo mu nechal otevřeno, aby se do pokoje mohl dostat i bez klíče pozdě v noci. Dokonce se pracovalo s hypotézou, že Crane usnul v přítomnosti vraha.

V té době se herec právě rozváděl a nedalo se říci, že by s manželkou byli zadobře. Měl také mnoho dalších nepřátel včetně zhrzených milenek, žárlivých manželů a přátel a rozzlobených žen, které nevěděly, že Crane si natáčí sex. Seznam podezřelých byl předlouhý, neexistovaly však důkazy. Manželka oběti měla navíc na ten čas neprůstřelné alibi. Samozřejmě, že si mohla někoho najmout, ale jaká byla pravděpodobnost, že by najala vraha, jehož Crane znal?

Navštivte také:
Smrt úspěšného mladíka: Proč se rozhodl umřít v poušti?

Policii tak zůstal jen Carpenter. S obětí ho spojovalo silné pouto a pokud chtěl Crane jejich kamarádství opravdu ukončit, pro Carpenterův životní styl by to znamenalo značnou změnu. Jenže na to, že přátelství mělo skončit, neexistovaly důkazy, jen spekulace. V Carpenterově autě se sice našla krev stejné skupiny, jako měl Crane, jenže analýza DNA v té době ještě neexistovala a nedalo se s jistotou tvrdit, že šlo o krev oběti.

Carpenter tak byl roky hlavním podezřelým, ale nikdy ho neodsoudili. A tak zůstává vražda slavného herce dodnes nevyřešená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *