ParaMag

Kinrosský incident: utajila americká vláda únos letadla pomocí UFO?

 Rychlé zprávy
 • VIDEO: Rozsáhlá síť tunelů z Turecka až do Skotska Archeologové odkryli tisíce podzemních tunelů z doby kamenné, táhnoucích se napříč Evropou z Turecka až do Skotska. Výzkumníci jsou zmatení, protože naprosto nechápou jejich původní účel....
 • VIDEO: Chlapec, který vidí v naprosté tmě Chlapec šokuje lékaře se svojí schopností vidět v naprosté tmě svýma očima, které mu ve tmě svítí....
 • Tamarack Lodge Tamarack Lodge měl skromný začátek jako šestipokojový penzion v roce 1903. Jeho název byl odvozen od indiánského termínu pro černé modříny, které se hojně nacházejí v této oblasti. Začátkem roku...
 • Poveglia ostrov smrti-historie Poveglia, opuštěný ostrov nedaleko Benátek. Pří epidemii Černého moru se ostrov využíval jako karanténa nakažených....
 • Muž v kápi Ahoj, všechny zdravím, jsem tady nová. Už nevím, co mám dělat, prosím o radu. Mám v domě ducha, sedí v mé ložnici nic nedělá, nijak mi neubližuje. Už jednou jsem...

Kinrosský incident: utajila americká vláda únos letadla pomocí UFO?

Kinrosský incident: utajila americká vláda únos letadla pomocí UFO?
25 listopadu
22:46 2019

Piloti Amerických vzdušných sil Felix Moncla a Robert Wilson zachytily 23. listopadu 1953 hlášení, že se v okolí jejich letecké základny nachází neidentifikovatelný létající objekt. Okamžitě nasedli do letadla F-89 Scorpion a dali se ho stopovat. Už je nikdy nikdo neviděl. Oficiální verze zněla, že spadly do Horního jezera. Co když ale představitelé letectví lhali?

Jedna z největších záhad v dějinách UFO známa pod přezdívkou Kinrosský incident začala ve Wisconsinu. Zde si posádka jednoho z vojenských radarů všimla na obrazovce blikající bod, který nedokázala identifikovat. Jelikož studená válka byla v plném proudu, mohlo jít klidně i o nepřátelské letadlo. Z letecké základny Kinross ihned vzlétl F-89 Scorpion s posádkou tvořenou poručíkem Felixem Monclem, který pilotoval, a podporučíkem Robertem Wilsonem, který měl na starosti obsluhu radaru.

Scorpion se začal přibližovat k neznámému objektu, ten však začal měnit kurz. Moncl letěl přibližně rychlostí 800 kilometrů za hodinu a Wilson najednou nebyl schopen objekt lokalizovat. Posádka pozemního radaru to ale dokázala a navigovala letadlo na správné místo. Když Scorpion doletěl tam, kde se měl neidentifikovatelný objekt nacházet, jeho posádka nic neviděla.

Obsluha pozemního radaru později vypověděla, že neidentifikovatelný létající objekt i Monclův Scorpion blikli na obrazovce na stejném místě. Z toho jejím členům vyplývalo, že letadlo muselo svůj cíl podletěl nebo nadletět. S Monclem a Wilsonem se však najednou nedalo zkontaktovat. Dvě bliknutí se zase měla ihned rozdělit, ale nestalo se tak. Místo toho zmizely.

Místo posledního výskytu Monclova letadla určila obsluha pozemního radaru přibližně 100 kilometrů od mysu Keweenaw Point v Michiganu. Výšku Scorpionu i neidentifikovatelného objektu odhadli na asi 2,5 kilometru. Do akce byly okamžitě vyslány pátrací a záchranné týmy, jako 433. bojová letka, ale zbytečně. Jakkoliv bylo pátrání rozsáhlé a důkladné, po Scorpionu se nenašla ani stopa.

V prvním oficiálním prohlášení o nehodě mimo jiné stálo: “… pilot zřejmě dostal závrať a zřítil se do jezera.” Ve zdravotních záznamech však Moncl o závratích neměl ani zmínku. Koneckonců, u pilota by šlo o dost zvláštní zdravotní problém.

Snahy Amerických vzdušných sil o odvrácení pozornosti od vysvětlení incidentu prostřednictvím UFO byly spuštěny okamžitě. Tvrdili, že neidentifikovaný létající objekt byl ve skutečnosti kanadským dopravním letadlem DC-3. Kanada však tato tvrzení popřela. Pravdivé nebylo ani následující prohlášení, že nešlo o kanadské dopravní letadlo, ale stíhačku. Úřady tedy nakonec zvolili definitivní vysvětlení: Scorpion s Monclem a Wilsonem na palubě jednoduše explodoval.

Problémem s pravdivostí této teorie je fakt, že pokud by Scorpion opravdu vybuchl, našli by se alespoň nějaké trosky. Pátrací týmy však nenašli nic, ani jen kousek oceli či olejové skvrny na vodě. Ve vládních záznamech se však nakonec i tak objevil pouze záznam, že šlo o nehodu.

Několik osob, které se přímo podíleli na vyšetřování, mimo oficiální záznam přiznalo, že zmizení Felixe Moncla a Roberta Wilsona přímo souviselo s neidentifikovatelným létajícím objektem, který stopovali. Úřady však nakonec celý incident ututlali, oficiální vyšetřování skončilo a dnes už po troskách Scorpiona, nebo alespoň po vysvětlení, co se s letadlem a jeho posádkou stalo, pátrají pouze amatéři.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

 • 0
 • 14
 • 501
 • 13 243 927
 • 1 338
 • 670