ParaMag

Krvavé zvěrstva v sanatoriu: straší zde přízraky mentálně nemocných?

 Rychlé zprávy
 • Tamarack Lodge Tamarack Lodge měl skromný začátek jako šestipokojový penzion v roce 1903. Jeho název byl odvozen od indiánského termínu pro černé modříny, které se hojně nacházejí v této oblasti. Začátkem roku...
 • Poveglia ostrov smrti-historie Poveglia, opuštěný ostrov nedaleko Benátek. Pří epidemii Černého moru se ostrov využíval jako karanténa nakažených....
 • Muž v kápi Ahoj, všechny zdravím, jsem tady nová. Už nevím, co mám dělat, prosím o radu. Mám v domě ducha, sedí v mé ložnici nic nedělá, nijak mi neubližuje. Už jednou jsem...
 • VIDEO: Strašidelná místa Hollywoodu: Kde se dá setkat s duchy filmových hvězd? Nejznámější část amerického velkoměsta Los Angeles je nepochybně Hollywood, kde se nacházejí světoznámá filmová studia. Lidé se zde mohou setkat se známými herci, nebo si prohlédnout ty nejluxusnější sídla filmových...
 • Tajemné krátery v sibiřské tajze: Jak vznikají? Na Sibiři se během posledních čtyř let začaly objevovat velmi záhadné krátery o průměru několika desítek metrů. Objeví se náhle a jejich vznik doprovázejí další podivuhodné úkazy, které nedokážou objasnit...

Krvavé zvěrstva v sanatoriu: straší zde přízraky mentálně nemocných?

Krvavé zvěrstva v sanatoriu: straší zde přízraky mentálně nemocných?
Září 25
18:01 2016

Na východním pobřeží USA ve státě Virginie stojí nechvalně známé sanatorium pro mentálně nemocné St. Albans. Sanatorium je dnes známé tím, že dveře tu mají otevřené všichni turisté a lovci duchů, jejichž nepřekvapí zvláštní paranormální jevy. S čím se zde tedy setkali ti, kteří si zde zvyšují adrenalin, a proč se toto sanatorium považuje za nejděsivější místo na celém východním pobřeží USA?

Ponurá historie tohoto místa
Na místě, kde bylo zřízeno sanatorium pro mentálně nemocné, se doslova odehrávaly dějiny. Atmosféra tohoto místa je prosáklá krví již od roku 1755, kdy začala americká válka za nezávislost mezi Královstvím Velké Británie a 13. koloniemi v Severní Americe, a právě zde vyhaslo několik životů místních osadníků.

Krvavé události na tomto místě pokračovaly i v roce 1865 během americké občanské války Severu proti Jihu, kdy právě zde zemřelo mnoho vojáků Unie i Konfederace. A právě nedaleko těchto míst bylo v roce 1887 založeno městečko Radford, které dnes patří k tzv. nezávislým městům, a je tak jedním ze 40 nezávislých míst v USA, které nejsou součástí žádného okresu.

2763705

Na místech prosáklých krví byla v roce 1892 postavena luteránská škola pro chlapce, která později dostala přezdívku “škola hrůzy”. Tuto školu údajně dokončili a také přežili jen ti nejsilnější jedinci. Co všechno se v luteránské škole odehrávalo, můžeme dnes jen spekulovat, protože se však škola zavřela už v roce 1911, něco s ní zjevně nebylo v pořádku. Již v roce 1916 však byla budova bývalé školy přestavěna na sanatorium St. Albans pro mentálně nemocné, které vedl americký doktor John C. King St. Albans – děsivé experimenty sanatorium bylo založeno, aby pomáhalo mentálně nemocným lidem, a neměli se zde používat žádné pokusy na pacientech, jak tomu bylo v jiných sanatoriích, ale měla se využívat taková léčba, která by také skutečně pomáhala. Opak byl však pravdou, a ze sanatoria se stalo doslova hrůzostrašné místo, které se své děsivé atmosféry už nikdy nezbavilo.

2763707

Při léčbě pacientů nechyběly elektrošoky, podávání experimentálních léků ústně nebo injekcemi, sprchování studenou nebo horkou vodou, na mnoha nemocných byla provedena lobotomie, kde byly přerušeny předpokládané propojení mezi čelním lalokem mozkové kůry a ostatních částí mozku, aby se upravilo chování pacienta, a jiné ” terapie “, které s lidskostí neměly nic společného.

Mnoho pacientů zde podle záznamů i proto raději spáchalo sebevraždu, protože už tato zvěrstva nechtěli zažívat. Vše děsivé co se v sanatoriu St. Albans odehrálo zůstalo uvnitř budovy, která je tak prosáklá nejen krví, ale i přízraky, které z tohoto místa podle lovců duchů nikdy neodešli.

2763709

Duchové dávají o sobě vědět
V roce 1990 bylo sanatorium St. Albans uzavřeno, a později ho měl koupit Tim Gregory se svou ženou, ale k prodeji nikdy oficiálně nedošlo. Momentálně do sanatoria mají vstup všichni, kteří o to mají zájem – od turistů až po lovců duchů, kteří zde dokonce tráví noci.

Téměř všichni, kteří do sanatoria vstoupili vyprávěli o tom, že to je to nejděsivější místo v jakém kdy byli, a hodně z nich měli tu “čest” setkat se buď s přízrakem nebo slyšet neidentifikovatelné, ale přitom děsivé zvuky, které přicházely z útrob budovy.

Rovněž zde není nic neobvyklého vidět volně levitující různé předměty nebo pozorovat na stěnách stíny, které nikomu nepatří. Lovci duchů, kteří se zde odvážili zůstat i přes noc, říkali, že nejen slyšeli, ale i nahráli děsivé sténání, pláč, nebo úpěnlivý křik a volání.

2763711

Americký záhadolog Paul Thierry, který sanatorium St. Albans také zkoumal, udělal dokonce nahrávku, na níž neznámý hlas křičí: “Nevracejte se!”. Známá je také fotografie ducha malého dívky v bílém oblečení, která stojí ve dveřích místnosti, kde se před lety skladoval alkohol.

Parapsychologové dokonce zjistili, že s přízraky se lidé mohou setkat i v okolí sanatoria, což jen potvrzuje to, že celý areál je prosáklý krví a děsivými událostmi, které se zde v minulosti odehrály. Různé příběhy a setkání s přízraky jsou popsány v mnoha knihách, které o tomto děsivém sanatoriu vyšli. Všichni ti, kteří St. Albans navštívili svorně tvrdí: Chcete-li okusit skutečnou příchuť adrenalinu, určitě navštivte toto sanatorium, kde skutečně straší.

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

 • 0
 • 130
 • 165
 • 13 232 527
 • 1 336
 • 670