ParaMag

Lidé se děsí po celém světě tajemných zvuků

 Rychlé zprávy

Lidé se děsí po celém světě tajemných zvuků

Květen 31
17:41 2014

Od ledna minulého roku se po celém světě začaly objevovat nevysvětlitelné zvuky, které ve velkém děsí lidi. Skeptici okamžitě začali s tlumením emocí s tím, že jde o vyvolání senzace. Jasné vysvětlení však zatím neexistuje. Mezitím se začaly vyskytovat další zvuky, který se na některých místech ještě více zintenzivnily.

Zvuky se šíří buď ze země nebo je lze zachytit “přímo z oblohy nad hlavami” – jejich výskyt si někteří spojovali se zemětřesením, ale vědci tuto teorii smetli ze stolu.

Objevila se i další hypotéza, která zmiňuje pohyb litosférických desek. Geologové se však ohrazují, že ani tato možnost není založena na reálných základech.

Výskyt tajemných zvuků zažil “svůj největší boom” už před dvěma lety a intenzivně se o něm začalo psát až později.

Nevysvětlitelné zvuky se objevily i u nás v České republice. Na podzim roku 2011 je na video zaznamenal Čech Miroslav Mauer. Kromě Česka je jiní zachytili ve Velké Británii, Rusku, Kostarice či v Austrálii.

https://www.youtube.com/watch?v=-dIG3sWhyuc

Někteří vědci však vysvětlují, že může jít o nízkofrekvenční akustické emise v rozmezí 20 a 100 Hz modulované ultra-nízkými infrazvukový vlnami 0,1-15 Hz. V geofyzice, se nazývají akustické gravitační vlny, které se tvoří v horní atmosféře. Příčiny jejich vzniku jsou různé: zemětřesení, sopečné erupce, hurikány, bouře či tsunami.

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Chtěl bych se zeptat, jestli je to video vaše?...

Statistiky

  • 0
  • 42
  • 154
  • 13 090 279
  • 1 315
  • 662