ParaMag

Lidstvu hrozí vyhynutí. Zemi zasáhne obrovský asteroid

 Rychlé zprávy

Lidstvu hrozí vyhynutí. Zemi zasáhne obrovský asteroid

Lidstvu hrozí vyhynutí. Zemi zasáhne obrovský asteroid
18 srpna
10:31 2014

Vzpomínáte si ještě na film Armageddon? Jeho scénář není až tak nereálný, jak by se mohlo zdát. Zemi totiž opravdu hrozí, že ji zasáhne obrovský asteroid. Vesmírného tělesa s označením 1950 DA se však nemusíte bát – k naší planetě dorazí až 16. března 2880.

Asteroid se pohybuje rychlostí 54 tisíc kilometrů za hodinu a při zásahu Země by způsobil explozi o síle 44 800 megatun TNT. Jen pro srovnání, výbuch atomové bomby v Hirošimě měl sílu 13 kilotun TNT.

Šance, že toto vesmírné těleso zasáhne naši planetu, je asi 1:300, s postupem času se však může zvýšit. Nápad, který ve snímku Amrageddon zrealizovala parta amatérských astronautů pod vedením Bruce Willise, skuteční vědci zavrhli jako nepoužitelný. Jaderná bomba by sice asteroid roztrhla, jednotlivé kusy by však zasáhly Zemi.

Důsledky zásahu by byly katastrofální. Při dopadu by zabiják z vesmíru způsobil masivní zemětřesení, ke kterému by se připojili vlny tsunami. Navíc by změnil klima natolik, že by lidstvo nebylo schopno přežít.

Zda vědci dokáží asteroid rozbít zůstává sporné. K vyřešení tohoto problému jim ještě zůstávají stovky let a je pravděpodobné, že technologický vývoj přinese nové způsoby, kterými bude možné podobné hrozby eliminovat.

Štítky
Sdílej

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář