ParaMag

Město duchů – Bannack

 Rychlé zprávy

Město duchů – Bannack

Město duchů – Bannack
Únor 12
17:44 2014

Město, kde běhá mráz po zádech. Vítejte v městě duchů!
Kdysi dávno tam bydlelo okolo 10 000 lidí a každý z nich toužil po jednom. Najít co největší kus zlata, zbohatnout a začít nový život. Při zlaté horečce se do amerického městečka Bannack, ležícím v státě Montana, hnali zlatokopové z celého světa.
Tím prvním, který našel skutečný poklad, byl John White a pověst o jeho úlovku se šířila ohromnou rychlostí. Město založili v roce 1862, a poslední obyvatel z něho odešel v roce 1970. Od té doby je Bannack známý jako město duchů. A právem. Záběry, které přinášejí profesionální fotografové, ale i turisti, které lákají dobrodružství, jsou pořádně mrazivé.

Dnes zůstalo po zlatokopech v nehostinné krajině jen 60 domů, které jsou jako vytržené ze scén hororových filmů. Ohlodaný nábytek, rozbitá okna, prohnilé vraky aut, prázdné školní lavice a v okolí nic než hory a skály, to je Bannack. I ti největší odvážlivci se před příchodem noci raději zabalí a vydají se s autem směrem k nejbližší civilizaci. Mají strach, aby je v noci, při stanování, nenavštívili duchové z třech hotelů, pekárny, školy, stáje, restaurace a čtyřech neodmyslitelných salonů.

Zajimavostí je, že Bannack se měl jmenovat Bannock. Při registrování města prostřednictvím telegrafu však došlo k překlepu a namísto písmena “o” už zůstalo písmeno “a”. Tehdejší úředníci si s opravou hlavu nelámali.

Největším postrachem, vzhledem k historkám, které o městě duchů kolují, je určitě šerif Henry Plummer. Ten se proslavil jako šerif, který “přes den zákon chránil a v noci porušoval”. Plummer totiž přepadával vlaky a měl na svědomí několik životů. A proto jeho dozor nad městečkem netrval dlouho a zlatokopové s ním udělali krátký proces.

Zlatá horečka je hromadný přesun zlatokopů na místo objevu zlata. Zlaté horečky probíhali převážně v 19. Století.

Nejznámější zlaté horečky:
1803 – Zlatá horečka v Severní Karolíně
1829 – Zlatá horečka v Georgii
1848 – Zlatá horečka v Kalifornii
1861 – Sobia zlatá horečka v kanadské provincii Britská Kolumbia
1896 – Zlatá horečka na řece Klondike – nejrozsáhlejší v dějinách

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

  • 1
  • 223
  • 261
  • 13 046 535
  • 1 313
  • 658