ParaMag

Mimozemské formy života jsou nám možná blíž, než jsme mysleli

 Rychlé zprávy

Mimozemské formy života jsou nám možná blíž, než jsme mysleli

Mimozemské formy života jsou nám možná blíž, než jsme mysleli
Listopad 26
23:31 2014

Vědci z NASA se domnívají, že mimozemšťané se podobají krevetám, a to nejen svým vzhledem, ale i způsobem života. Vycházejí z informací vesmírných sond, které zjistily, že Jupiterovy měsíce Io a Europa jsou vulkanicky aktivní. K sopečné činnosti dochází pod tlustou vrstvou ledu, která pokrývá jejich povrch.

A právě pod ledem mohly v termálních pramenech vzniknout specifické formy života, podobné pozemským krevetám. Například krevety, které obývají hlubiny Karibského moře, vydrží žít v hloubkách do 4000 metrů i ve vysokých teplotách okolo 400 stupňů. Vroucí voda, která je jejich domovem, je navíc plná sirovodíku, což jim také nevadí. Naopak – slouží jim jako potrava. Z těchto důvodů vědci NASA usuzují, že Jupiterovy měsíce by mohly obývat podobné formy života. Nyní chtějí tuto problematiku zkoumat podrobněji.

S další zajímavou informací týkající se možného, byť již dávno zaniklého mimozemského života, přišel letos na výročním zasedání Americké fyzikální společnosti astrofyzik John Brandenburg. Představil zde svou novou teorii, podle které na Marsu došlo před mnoha milióny let ke dvěma jaderným výbuchům. Ty zničily starověkou civilizaci, která rudou planetu obývala. Došlo k nim z vnějšího prostoru, tedy z vesmíru. Jinými slovy: na Marťany zaútočili nepřátelští mimozemšťané.

„Vzhledem k tomu, že v atmosféře Marsu se vyskytuje vysoké procento jaderných izotopů podobných těm, které se vytvářejí na Zemi při jaderných pokusech, je možné předpokládat, že dávná marťanská civilizace byla zničena jaderným útokem z vesmíru,“ uvedl astrofyzik. Brandenburgova studie je založena na vysoké koncentraci xenonu 129 v atmosféře Marsu a také na velkém množství uranu a thoria na jeho povrchu. Koncentrace výše uvedených látek může být podle něj důsledkem masivní radiační události.

Ještě před zveřejněním této informace Brandenburg vyslovil názor, že Mars v dávné minulosti obývaly dvě civilizace, které byly přibližně stejně vyspělé jako staří Egypťané. Astrofyzik také tvrdí, že jeho teorie by mohla vysvětlit i Fermiho paradox – tj. proč až dosud nedošlo ke kontaktu pozemšťanů s mimozemšťany, kteří by měli teoreticky obývat celý vesmír. Brandenburg navrhuje, aby na rudou planetu byla vyslána expedice s lidskou posádkou, která by hledala stopy po dávných marťanských civilizacích.

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

  • 1
  • 5
  • 193
  • 13 049 946
  • 1 314
  • 658