Mohou děti vidět duchy?

Podle více odborníků je velmi pravděpodobné, že většina dětí skutečně duchy vidí. Děti jsou k paranormálním jevům náchylnější a mnohem vnímavější než dospělí lidé, kteří prý tuto schopnost postupně ztratili. Odborníci proto zkoumali množství dětí, které jim potvrdily, že vidět duchy pro ně není nic neobvyklého. Proč je tomu tak?

Děti, které vidí duchy
Dospělí někdy (nebo běžně) nedokáží malé děti vůbec poslouchat. Většina dospělých si totiž myslí, že dětský svět je jen plný fantazie a když se hrají se svými neviditelnými společníky, nemusí to být vždy jen jejich představivost. Současná americká psychoterapeutka doktorka Caron Goodeová říká, že děti, které jsou ve věku dvou, tří či čtyř let ještě nedokážou rozlišit rozdíl mezi duchem a svým vymyšleným kamarádem a proto je u nich vyloučeno, aby znali slova jako nadpřirozeno nebo duchové.

Pokud by totiž děti skutečně viděli zjevení, s velkou pravděpodobností by na to reagovali jako kdyby viděli živou bytost. Rozpoznat rozdíl, kdy se dítě hraje se svým vymyšleným kamarádem a kdy vidí ducha se podle doktorky Goodeové dá tak, že dítě osobu (ducha), kterou vidí, dokáže i popsat. Ze své praxe doktorka Goodeová potvrzuje: “Nevidím děti fantazírovat a vymýšlet si zážitky, aby si získaly zájem a pozornost.”

deti2Proč děti vidí duchy?
Mnozí dospělí si dávají otázku, proč by se měli duchové ukazovat právě dětem? Odpovědi na tuto otázku se různí. Někteří parapsychologové například hovoří o tom, že když se děti narodí, jsou blízko těch “druhých”, neboť právě přišli z “druhé” strany. Proto prý snadněji mohou vidět duchy, a právě duchové prý děti proto i navštěvují nebo je chrání. Doktorka Goodeová na to říká: “Většina dětí cítí své strážné anděly, příbuzné a lidi, kteří jsou zde, aby jim pomohli…”.

Mince má však dvě strany, a proto někteří duchové mohou být nejen dobří, ale pro děti i nebezpeční. Proto by měly děti podle doktorky Goodeové vědět, že právě děti mohou duchům říct, aby šli pryč, přesně tak, jako když je někdo obtěžuje ve skutečném životě. Pokud se dítě ještě samo bránit nedokáže, psychoterapeuti doporučují využívání různých amuletů. Postupem času jak děti stárnou, jejich schopnost vidět duchy se jim vytrácí, až úplně vymizí. Některé teorie však hovoří také o tom, že děti mají při svém narození takzvané “třetí oko”. Podle východní filozofie má jít o šestou čakru, tedy energetické centrum, které je umístěno uprostřed čela. “Třetí oko” prý umožňuje vidět mimo fyzický svět a podle některých názorů se v průběhu života uzavírá.

deti3Podle psychoterapeutických studií mají děti schopnost vidět duchy jen po určitou věkovou hranici, která je u každého dítěte individuální. Jak stárnou, s duchy a jinými nadpřirozenými bytostmi se prý setkávají stále méně, až je přestanou vidět úplně. Odborníci se domnívají, že za to prý může nejbližší okolí, které na duchy nevěří. Možným důvodem je údajně to, že děti, které vidí a slyší duchy, jsou od této schopnosti odříkané a právě dospělí jim říkají, že to je jen jejich představivost.

Právě skepticismus prý může být tím důvodem, proč děti schopnost vidět nadpřirozeno ztrácejí. Odborníci si proto myslí, že pokud by se tato schopnost u dětí rozvíjela ještě v dětském věku, je velká pravděpodobnost, že v dospělosti by se s nadpřirozeném setkávali i dál. Jakou zkušenost máte s tímto fenoménem vy? Viděly vaše děti nebo vy, když jste byli v dětském věku něco neobvyklé a nadpřirozené?

54 thoughts on “Mohou děti vidět duchy?

 1. Moje čtyřletá dcera se vodí po bytě za ruku s bývalou nájemnicí toho bytu, která zemřela před lety. Říká, že je to hodná babička.

 2. Když byl můj syn malý,tak také pořád viděl temnou postavu u nás v ložnici,strašně brečel a říkal že nám skáče po posteli,sahá nám na nohy a stahuje peřinu,dokonce to nakreslil i na papír.Dokonce si s tím i ve svém pokojíčku povídal a hrál,po různých doporučeních jsme se toho zbavily a už je klid-nejednalo se ale o ducha,nýbrž o astrální bytost.

 3. Ahoj, mam tříletého syna a ten už od miminka občas kouká do prázdna a směje se. Pak začal povídat mluví o tom jako o bubakovi (nevím proč , nestrašili jsme ho s nim) už se několikrát stalo , ze za mnou přišel do kuchyně a říkal mi ze se s nim Bubák kouká na pohádku v obýváku…. Pak několikrát stoji na chodbě a vyloženě ho provokuje ukazuje na nej prstem a směje se, nebo mu říká jdi! A ukazuje na dvere … V noci se nam casto budi s pláčem vyzkoušeli jsme vše možné az mě napadlo jestli tam za nim nechodí “Bubák” nahlas jsem bubakovi vynadala aby ho nechal byt a řekla bych ze ta noc se uklidnila… Jinak pres den o tom mluví… Ja tomu hodne věřím… Ale netuším co bych delala , nebo jaka by byla moje reakce kdybych “to” viděla :/

  1. To moje dcera dělala už když byla do dvou let v nemocnici. Měla málo krve a narodila se předčasně v pátém měsíci, bez dárce by zemřela doktoři říkali ze je zázrak, že má plíce. A ještě říkali, že nebude moct chodit, nebude slyšet, nic se nevyplnilo jako zázrak.

 4. U nás byl taky bubák kluk ho furt viděl až jsem zavolal Krotilé duchů a přijela celá parta a bubáka pomocí protonové zbraně zničila. Lidi neblbněte a přečtě te si spolehivé články co to vysvětlujou a vykašlete se na nějáké vyvádění duší a volání anděíčků.

  1. A ty jsi ppřesně jeden z tech sarkastickych imbecilu, díky kterým děti svůj dar ztrácí. Já v tom svou dceru podporoval. Ted ji je 17 a porad dokáže vycítit přítomnost duchu neboli energii, jak tomu sama ona říká. Zabývám se meditaci.a naučil jsem ji to, aby její třetí oko zůstalo otevřene.

   1. debil jsi leda ty a lhář k tomu Zážitky při klinické smrti jsou jen výplodem a projekcí mozku mozek funguje dál akorát jinak, posmrtný život či duše Duchové neexistují kdo je vidí je buď narušený nebo ovládaný sugescí paranoiou či psychotropní látky nebo má schizofrenii,duchové nemohou existovat neboť mozek tvoří nás pokud se poškodí mozek změní se chování myšlení emoce osobnost psychika to znamená že jsme jen výtvor mozku jeho neuvěřitelné záhadné složitosti a pokud něco po smrti bude tak buď nic nebo jen jednoduchá forma existence např kvantová data nebo kvantové vědomí a nebo to co zažila moje kamarádka při klinické smrti a pokud to nebyla jen iluze pokud to nebyl jen výplod mozku tak možná právě to je po smrti akorát a vyvolávání duchu je jen forma autosugesce a psychózy a transu,vím to protože se několik let hodně zajímám o medicínu a hlavně o psychologii a doporučuji přečíst si tento článek a podívat se na tohle video.
    http://www.odhaleno.cz/exkluzivne/clanky/31974/Vedci-potvrdili-Duchove-neexistuji
    https://www.youtube.com/watch?v=UeYi9IHDUoc

    Duchové neexistují ani nemohou protože to mozek tvoří vědomí emoce osobnost pokud se poškodí mozek změní se chování myšlení emoce osobnost psychika to znamená že jsme jen výplod projekce a výtvor mozku a jeho neuvěřitelné záhadné složitosti.

   2. i kdyby duchové existovali tak tu něco nesedí např Jak duše duch vidí když nemá oči natož fyzické ? Z čeho je jak je složitý ? jak muže existovat duše duch nebo posmrtný život když je dokázané že mozek ten zázračný inteligentní neuvěřitelně složitý a záhadný mocný orgnán tvoří naše vědomí naší osobnost prostě nás a pokud se poškodí změní se nebo se vytratí chování myšlení emoce osobnost prostě ten člověk to znamená že jsme z 97procent jen výplod mozku ale to pak nejde dohromady s tou duší duchem a posmrtným životem.

    _____________

    Pak ale nechápu pokud existují duchové tak jak je možné že mozek pro poškození změní vědomí osobnost to znamená že to i tvoří ale to nejde dohromady s duchy.

 5. Můj syn začal mluvit o pánovi,že je v pokojíčku je v obyváku a vykládá si sním a říká mi syn,že mu pán rozumí..mám z toho hrůzu ,je to jak z hororu,jednou jsem se zeptlala,co pán dělá a on řekl,že si roztahuje pusu a druhý den mi řekl,že mu nechce dát žvýkačky…nevím co si o tom myslet..poradte prosím!

 6. Berte to jako odměnu. Prostě tady jsou. Žije se s tím lépe, že vše nekončí smrtí, než čekání nicoty jako pan Hans.

 7. Když byly mé dceři 3 roky hrávala si v pokojíčku s dvěma děvčátky podle popisu ze starší doby obě zemřely utopením a obě byly hodné a za pár týdnů zmizely

 8. Když byly me prvni dceři dva roky tak neustale v kuchyni videla u obeda v rohu nekoho a volala baba a zamavala.Ted jsou dceri tři roky brzy čtyři za tu dobu co je na svete v dome kde žijeme od manžela u rodičů zemřeli tu matka manžela a dědeček od manžela ikdyž ne v domě, ale neustale mala říka že vidí bubaka že nechce spat sama v pokojičku že tam je bubak neustale brečí ikdyž je na chodbě tma…Nevíme si vubec rady co stim zda zajit za farařem a říct mu to či kam zajit…

  1. Já je vidím ještě teď. Je mi 18 let a do teď vidím nadpřirozeno už né tak zřetelně jak se tu píše ale vídám stíny a postavy co vystupují ze stínu, a ne jenom v mém domě vídám je i u cizých v bytě když tam přespávám.

   1. Já to mám úplně stejně! Je mi sice jen 11, ale přece jenom už to nejsou 3 roky. Vidím stíny, postavu vždy na pár vteřin, většinou ze strany… Občas zvuky, nenápadně přesunuté předměty. O nadpřirozeno se zajímám 1 rok, protože od mých 10ti let to jde do extrémů( je toho hodně). O svém duchovi vím hodně, jmenuje se Adam a umřel ve 12ti letech. Všude chodí se mnou, takže ho vidím kdekoliv. Už jsem si zvykla a mám ho celkem ráda 🙂 Samozřejmě nevidim úplně nějakou postavu, která jde vždy vedle mě, ale občas stíny a tak a to né jen doma…

   2. Dcera vidí bílé postavy, které jsou bez tváří. Když jsem se ptal jestli na ni mluví nebo ji něco dělají, tak říká, že ne. Jen se jich prostě bojí a je jí to nepříjemné.
    Nevím co s tím poraďte někdo děkuji

  2. Ahoj. mě je již 26. Když sem byla malá také jsem vídala obrysy. Teď už ne, jen mě doprovází pocity že nejsem sama…. každopádně andělíčka mám taky a povídám si s ním i když nemá žádou formu ani jméno v některých chvílích stojí při mě…..teď mi moje 6-letá dcerka oznámila že ji někdo v pokojíčku řekl že má hezké papučky, takže se pokouším to nějak vyřešit, aby se nebála protože se mi kolkrát večer vzbudí s křikem a když přiběhnu a rožnu tak najednou utichne a klidně spí…..

 9. jemi 12let vidim osoby které tu nejsou a když se naně kouknu tak se diví že je vidím .Chtěj odemě pomoc ale já nevim jak jim pomoc.Ale řikaj mi at si dávám pozor že mi prí stíny mohou ublížit .

 10. Muj syn, kdyz mu byly necele 3 roky, za mnou chodil s tim, ze kazdy vecer za nim chodi nejaky pan ze zrcadla a dava mu dobrou noc. Pry vipada jako pejsek, protoze ma kolem krku obojek. Pak me napadlo, ze v baraku ve kterem bydlime se pred 15 lety obesil pan, tak jestli to neni on. Ale syn se ho nijak neboji. I ja sice obcas slysim kroky po baraku, ale nejak to neresim 🙂

 11. Mě bude tento rok 15 let. Pokaždé když se v noci kouknu ven oknem tak tam v dálce na chodníku vídám postavu (nejspíš muže). Nevím co to má znamenat… Pokaždé tam stojí a jakoby se díval rovnou na mě.. Už od 13 let mám noční můry, kde jsem např. na operačním sále a tam mě ten chlap ještě s jednou ženskou operují. Když jsem se v tom snu na ně odívala, tváře se mi zdáli povědomé. Po operování mě nechali ležet v posteli a píchali mi nějakou tmavě fialovou až černou krev do žil (spala jsem). A najednou, když tak krev byla uvnitř mého těla, probudila jsem se, sedla si a oči jsem měla celé černé. Když to uviděli, řekli si, že je to ona, neváhali a podřízli mi hrdlo. Po mé smrti v tom snu, ještě stále slyším, neboj to se zahojí, teď bude všechno jinak, to jsi ty co za všechno může.. atd.. Tyto věty slyším skoro v každém snu a už mě to otravuje. Před týdnem jsem šla dolů po schodech a někdo jakoby mě žduchl a já málem ze schodů spadla. Jednou v noci jsem se vzbudila a viděla jsem stín na zdi vedle skříně, šla jsem se tam podívat, ale nikdo tam nebyl. Když jsem si teda šla zpátky lehnout, můj polštář byl pryč, našla jsem ho právě za tou skříní. Pokaždé v noci slyším klepání na mou zeď a kroky na schodech, nevím co mám dělat !! :/

  1. Zavolej Lovce duchů a ti to prověří a když se to potvrdí zavolají Exorcistu (vymítače) a ten celý byt pomocí soli,svěcené vody a krucifixu toho poltergeista vymítí (poltergeist=Hlučný duch projevuje se fizyckími útoky.

 12. Moje dcera začala vidět duchy už ve čtyřech letech a pořád se chová divně a v první třídě, když se fotili, vypadala ještě divněji, neusmála se. Po jedenácti letech je stále vidí. Nebojí se jich ani ničeho jiného. Říkala, že když jí bylo sedm, tak se ji zdál sen, probudila se zimou. Zvedla se a šla do obýváku a tam si lehla na gauč, tam ji bylo teplo… Vždy za mnou přišla do kuchyně a já jsem se lekla. I teď je tichá a moc se neusměje jen když něco provede.

 13. Je mi 37 let. V puberte jsem mela divne sny a nocni mury, pak to prestalo. Pred par lety jsem opet mela nekolikrat zvlastni zazitek ve snu, kdy me nekdo hazel z jedne zdi na druhou, musela jsem spat s lampickou, pak to prestalo. Nedavno jsem se v noci probudila uplne zpocena a kouknu vedle postele a tam stala mlada holka se zlutym dlouhym culikem a sklanela se nad postel, kde jsem mela nohy a psa. Byla jsem vzhuru, sen to nebyl, poprve jsem videla opravdoveho ducha, pak jsem nemohla usnout. Rozsvitila jsem lampicku a usnula. Uz se pani nevratila. Beha mi mraz po zadech a premyslim, proc me prisla navstvivit.

 14. Us od mala vidím duchy asi tak od 6 led kdiz sem bil malý mel sem velký problém každodenní vidění ducha ale furt každého jiného a tet kdiz Us jsem starší je mi 20 let Us je to větší cítím je vidím je ale takovým spusobem ze si je pletu ze zivima lidma ale jen v noci jednou se mi stalo před 1 měsícem ze sem mnel sen v obýváku a ze jsme si s deckama pustili muziku a začal jsem zhasinat světlo a rozvicovat ale poté jsem nemohl rozsvítit kdiz jsem si uvědomil ze je něco špatně objevil se mi muž ale jen stín nato jsem se probudil nemohl jsem mluvit ani otevřít oči ale podařilo jse mi trošičku pootevrit jedno oko viděl jsem všechno bílé a celý pokoj se klepal jak při zemětřesení . i to začíná. I me sestře od té doby co zemřel otec. Příště to jen přímout a žít stim

 15. Můj syn jako malý říkal, že si hraje s hodným pánem, kterému řikal “kočičí děda” – namaloval mi ho, a postava měla na krku také něco jako obojek..Když bylo synkovi 7 let, můj přítel tragicky zemřel. Synek ho také viděl- prý každou noc, do věku asi 10ti let, pak to postupně sláblo.

 16. Dobrý den potřebuju řadu syn se mi v noci budi se strasnym pláčem a ukazuje vždy na stejné místo a chvíli trvá než se uklidní. Může se jednat o ducha? Co s tim prosím o rady

 17. Můj teď šestiletý syn, autista si od smrti mé babičky před čtyřmi lety, pravidelně sedává u okna a povídá si údajně s babičkou. Stává se to pravidelně v době významných výročí babičky, v době kolem dusicek a o Vánocích. Nejsme jediní koho babička takhle navštěvuje. Když nejdeme delší dobu na hřbitov tak u rodičů a sestry zvoní sám od sebe zvonek ( i po vytažení z elektřiny popř. vytažení baterii!!)
  věřím že syn si to nevymyslel. Když byl můj přítel před pár měsíci na operaci kýly v době kdy ležel už tři hodiny na sále v narkoze, dával si syn kaficko s tatínkem který za ním přišel. Přitom jsme před ním celou dobu tajili že jede do nemocnice natožpak abychom řešili že jde na operaci.
  Ať si říká kdo chce co chce věřím že děti vnímají “věci mezi nebem a zemí”

 18. Dobrý večer, či spíše noc…již jsem tady jednou přispěla- viz výše..Jen chci něco dodat k úvodní fotografii, té se silnicí, kapličkou a u ní stojící ženou v bílém. Víte, odkud ta fotografie pochází? Pro info: je to v Německu, přesně poblíž Ebersbergu. Město je asi 15 km od Mnichova. Ten duch patří mladé Němce jménem Agnes Schäffer, která zde před 26lety tragicky zahynula při autonehodě. Viník nehody z místa ujel, a těžce zraněnou dívku tu nechal bez pomoci zemřít. Od té doby se její duch ukazuje prý rychle jedoucím řidičům. Když jí zastaví, nechá se prý jen kousek popovézt, donutí řidiče zpomalit a pak záhadně mizí..Když jí řidič nepřibrzdí, prý mívá zpravidla na dalších kilometrech potíže, které mohou končit i nehodou..Tato fotka je prý nefalšovaná a nafotil ji právě jeden z německých řidičů…Takže ať již věříte v nadpřirozeno a duchy, nebo ne, jezděte opatrně!!!

 19. Dobrý den.
  Je mi 14 let. Vidím a slyším duchy.
  Poslední dobou v našem domě slyším dupot. Jako by někdo dupl. No jo ale ve 12 hodin všichni spí. Jednou jsem potkal na chodbě nějakou osobu spíše ženu. Jen stála. A já se radši vrátil.
  Každý večer jsem chodil před barák věšet prádlo a pomalu pokaždé mi někdo přeběhl přes cestu. Od té doby věším prádlo jen přes den.
  K tomu se mi zdají hnusné sny. Ale nejhorší na nich je to dítě s maskou. Které mě honí a chce mě zabít.
  Poradíte mi? Prosím

  1. Vaše špatné sny mohou být jistým signálem nevědomí, těžko říct, zda-li i to co vnímáte, když jste vzhůru je reálné. Jsem proti duchům skeptický, ale věřím, že někteří lidé mají schopnosti vnímání, jak to jen říct, trochu jinak vyvinuté. Být vámi zkusil bych to rozvíjet.

 20. Dobrý den,
  Když jsem byla malá, bylo mi asi tak 5 let viděla jsem ve svém pokoji každou noc, v koutě stát osobu, vypadal jako voják. Postupem času, když mi bylo 10 bylo to méně časté, ale stálo se. Celá rodina jsme se dívala na televizi, když v tom se sama otevřela skříňka a sama se zavřela, a najednou jsem cítila ten chlad jako když mi bylo 5. Vždy, když jsem ho viděla tak jsem se nezmohla ani na slovo, vždy jsme se na sebe jen dívali, stal mi většinou u postele. Dneska už to není tak časté, je mi 17.

 21. Vzpomínám si, že když jsem byla malá tak se mi neustále dokola zdál jeden sen o ježibabě v zeleném rámečku, která na nás vždy zvonila a táta jí musel rozbít kladivem. Zdálo se mi to vždy několik nocí po sobě. Tak nějak celý život mám vždy pocit, že jsem někoho viděla v pokoji, kde jsem nebo slyším někoho ve vedlejší místnosti, ale jsem doma sama. Když jsem bydlela u rodičů tak se mi často stávalo, že jsem cítila přítomnost někoho jiného. Byla jsem třeba ve svém pokoji a poslouchala písničky a najednou přišla třeba nějaká rána z jiné místnosti. Občas cinkalo nádobí v kuchyni jakoby ho někdo rovnal do myčky. Jednou jsem byla v kuchyni a slyšela jsem odemykání dveří a potom bouchli. Zakřičela jsem “ahoj” a dál si připravovala jídlo. Nikdo ale nepřišel. Takových věcí se mi stalo spousty. Většinou se to děje když jsem sama anebo když jsem s mamkou. Zemřelých blízkých nebo příbuzných už máme víc, ale k nikomu z nich jsem já nikdy neměla žádný nebo jen minimální vztah. Dokud mě ovšem nic netahá z postele a nebudím se s modřinami tak je mi to celkem jedno 😀

 22. Duchy, entity, astrály a energie vidím od dětství dodnes, je mi 28 let. Poprvé si na ně vzpomínám asi v 8 letech, kdy jsme měli s kamarádkou společného kamaráda Pudinga, což byla průhledná, horká a hustá hmota, co s námi všude chodila a hrála si. Občas se tyto vlastnosti zesilují, občas se uspávají. Dodones běžně vídám na lidech přisáté příšerky a občas je odstraním a člověku se ihned uleví. Mívám i sny a vidění, kdy mám od někoho mrtvému někomu živému něco vzkázat, stíny v místnostech vidím i přes den, nejen v noci, ale už se toho nebojím. Co je dobré zůstává, co je zlé vyhodím pryč. Vídávám i otisky minulosti ve zdech a minulé situace jako v kině, je to většinou otravující a nejhorší jsou živé sny během spánku, to se většinou vzbudím unavená jako bych vůbec nespala. Ale dá se to většinou potlačit a nevšímat si nikoho a ničeho. Doufám, že tuto vlastnost mé děti nezdědí, není to dar, ale prokletí. Kdo by si s tím u sebe nevěděl rady, ráda poradím a vysvětlím, asi mě už nic nepřekvapí 🙂

  1. Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila. Dceři je 6 let a vidá večer “duchy”. Vidí je u když zavře oči. Mám je namalované. Jsou to takové příšerky. Většinou fialové. Mohla bych Vám poslat i fotky obrázků. Nevím si rady. Děkuji, Lenka

  2. Vlaaniikaa – máte pravdu,že je tento dar trochu náročný ,ale má to i mnoho pozitivního.Když k tomu ještě vidíte např.nemoci druhých a případně kolik jim tím pádem zbývá života ,tak se umíte s mnohými problémy běžných smrtelníků lehčeji vypořádat.Já bych si bez TOHo nedokázal svůj život již představit.

 23. Prosím o radu, kamarád vídá duchy od 12ti let. nyní je mu 39 a přestává to zvládat. V době, kdy někoho vidí je úplně mimo. Vídá především staré lidi a i svého zemřelého otce. Lékaři mu nevěří – prý je simulant. Jak si má poradit? Děkuji

 24. Dovolím jsi říct že s tím nic neudělá,duchové si ho vybraly a on se s tím musí vyrovnat tak to je a nic nepomůže.

 25. Když jsem byla malá ,tak asi 2-3roky vídala jsem večer, když jsem ležela v posteli ženu v bilých dlouhých šatech. Objevila se v rohu místnosti a šla ke mně a natahovala ke mně ruce.Vždycky jsem začala strašně křičet,přišla mamka a ona zmizela.Po nějaké době to přestalo,ale ještě ted když si na to vzpomenu mám husí kůži

 26. Ahoj me je 12 a kdyz se koukam na tv tak v kuchyni u uvidim jak tam nekdo projde kdyz se jdu kouknou nikdo tam neni hlavne ve spanku nemuzu usnou a zdaji se mi strasne sny bojim se usnou nespim uz 3 dny kazdy rano kdyz jdu do skoly koupim si energitak a vypijuho abych v hodine neusla, aji moji mamku jednou v noci ve 3:15 se mamka vzbudiva a nemo hlase hybat nic mohla jen dychat rekla ze ji navstivyj muj deda a ze ji ukazoval dům jeho dům .bratr kteremu je 3 roky videl taky toho ducha a rekl mi ze je hodny a ze ho moc dobre znam tak si myslim ze to je děda ale nevim to jiste stejne se bojim usnou abych usla musim mit u sebe psa ,zvirata vidi taky duchy a kdyz bella (pes) vyleka vim ze tu nekdo je a nespím

  1. Milá Sabčo.Je-li tím duchem děda,tak se nemáš čeho obávat.Když jej potkáš-zahlédneš,tak jej pozdrav,jako když byl živý.Možná vám všem chce něco sdělil a nebo se mu něco co nyní děláte nelíbí.

 27. Dobrý den vážení.
  S duchy resp.astrálem jsem v kontaktu od mala. Již jako velmi malý jsem mamince mnohokráte vyprávěl co jsem kde viděl.Díky tomu,že maminka tuto schopnost měla nikdy mě mé zážitky materialisticky nevyvracela,ale učila mne s tím žít.Díky tomu jsem se mohl celé roky v rámci duchovna rozvíjet a tuto schopnost jsem neztratil. Mamince za to moc děkuji.

 28. Dobry den mam dotaz muj 5lety syn furt vidi ducha v byte boji se vsude sam tak musim chodit s nim vsude dnes jsem mu ukazala fotky me rodiny a chtela vedet zda me rekne kdo tam je ukazal na meho bratra ktery je po smrti necely rok.bud je v kuchyni ze tam stoji a nebo sedi se sklopenou hlavou a nebo kdyz jdem spat ze stoji u postele kde spim s manzelem uz si nevim rady a mam o syna strach poradte mi co mam delat

  1. Dobrý den.Jsou dvě základní možnosti. Buď to přijmout jako realitu ,což je můj případ od dětství. Maminka mne s tím učila a naučila bohudík žít.V druhém případě tzv.vyvedení ke světlu.Já své ochránce když nechtějí k odchodu nenutímMám astrální svět rád a díky mamince a ostatní předkům jej ctím,ale nebojím se jej.

 29. Dobry vecer,syn videl ducha ve sklepe.Chtel si tam poklidit a s nasi pomoci vytvorit dilnicku pro sve modely.Asi 14/dni si tam rad poklizel.Najednou divne zakricel utikala sem ke sklepu,vybehl ven cely bily ,klepal se nemohl vydat hlasku.Pak me jen porad tiskl pevne drzel a pak rekl,,mami,,neco tam bylo.Povidam asi myš. A on ne to bylo něco.,,Mami,,zakričel to byly nohy to byl duch!.Klepal se a brecel snad dve hodiny.Že slyšel kroky ,mylslel ze jdu ja,ucitil zimu a otocil se a na schodech staly pruhledne bose nohy.Udajne male nohy jako ditete.Že se nemohl pohnout,citil se najednou lehky a divne.Pak jen vnimal svuj dech jak bezel.Do naseho sklepa se jde z koupelny-od te doby ho i do koupelny doprovazime.Ta hruza v jeho ocich nelze popsat.Nevim co delat dal?Obcas se mi v noci zda ze mi nekdo stoji u postele,vzdy sem si myslela ze je to jeno z mych deti.Vzdy me vzbudil pocit ze ve tme nekdo stoji.Vstala sem ,rozsvitila -nikde nic tak sem si vzdy myslela ze je to sen.Ale uz si to nemyslim.

  1. Dobrý den paní Gabčo ☺,
   z Vašeho příspěvku je jasné,že nejde o tzv.přelud,ale o klasický projev přítomnosti dušičky.Důležité je zjistit,jaký byl vztah zemřelého za života k místu-domu,bytu,případně rodině.Bylo-li dítě živo a zemřelo ve Vašem životě (maminka,teta,atd),nebo v minulosti v rodině,která zde žila.Píšete,že vnímáte něčí přítomnost i Vy a to vypadá na jednu a tu samou dušičku se vztahem k místu.V případě zájmu mě napište na uvedený e-mail frantisek.blazek@atlas.cz S obdobným jevem jsem se ve svém životě od mala sám mnohokrát setkal.Chápu,že pro syna to byl asi veliký šok.Mě osobně to od dětství díky mamince nijak nevadilo,neboť mne s tímto světem učila žít.

 30. Dobrý den,nevím jak mohu pomoci mému synovi,bude mít 12let a v noci se vzbudí vyklepany strachy, že se slyší kroky, různé zvuky, vidí stíny a nyní se mu už asi 2x zdálo o prababičce,ktera v květnu umřela,byl s námi na pohřbu i s bratrem chtěli a často jsme k ní jezdívali,budí se strachy bez sebe a v jednom snů ji viděl malou asi v jeho velikosti a zeptala se ho proč se za ní stydí? Měl ji velice rád.Co to prosím znamená a jak mu můžu pomoci,ať se toho nebojí? Mé mamince umřela v květnu maminka-moje babička,milovala ji, nechápeme proč se nám o ní ještě nezdál ani malinký sen,jen mému synovi. Děkuji za Váš názor.Jana

 31. Za dcerkami (ted 6+8 let) chodíval jeden bubák do pokojíku cca 2-3 roky zpátky, byl na ně hodný, dokázaly ho popsat. Až po dvou letech když sem se dostal k rodinným fotkám mi ukázali na jednu starou fotku, kde bylo více lidí a obě se nezávisle na sobě shodly na stejném člověku. Byl to muj otec, který tragicky zahynul pár měsíců před mým narozením a já osobně ho nikdy nepoznal.
  Druhý případ přímo z rodiny, žena potkává mého dědu se kterým si velice dobře rozumněli. Prý ho vídává jako normálně když byl živý (žádná průsvitná postava atd.. ), když mají dcerky taneční představení sedává na volné židli vedle nás. Zpočátku sem tomu nevěnoval pozornost a bral to s nadsázkou, když mi ale začala vyprávět příběhy, které jsem zažil já s dědou na cestách a sotva o nich někomu říkal – protože by mne rodiče měli strach pouštět s ním (rychlá jízda, návštěvy jeskyní atd.. ) tak jsem jí začal věřit. Občas po ní dědovi něco vzkážu. Na přímé otázky nedostanu odpověd, ale už několikrát mi vzkázal v určitých životních situacích že se nemusím bát že to dobře dopadne, nebo mne prostřednictvím ženy upozornil na věci, které mne samotného prostě nenapadly. Zvykl jsem si na něj a beru ho že je tu s námi, někdy ho žena vidí několikrát týdně, někdy se celé mesíce neukáže.

  1. Duchové neexistují kdo je vidí je buď narušený nebo ovládaný sugescí paranoiou či psychotropní látky nebo má schizofrenii,duchové nemohou existovat neboť mozek tvoří nás pokud se poškodí mozek změní se chování myšlení emoce osobnost psychika to znamená že jsme jen výtvor mozku jeho neuvěřitelné záhadné složitosti a pokud něco po smrti bude tak buď nic nebo jen jednoduchá forma existence např kvantová data nebo kvantové vědomí a nebo to co zažila moje kamarádka při klinické smrti a pokud to nebyla jen iluze pokud to nebyl jen výplod mozku tak možná právě to je po smrti akorát a vyvolávání duchu je jen forma autosugesce a psychózy a transu,vím to protože se několik let hodně zajímám o medicínu a hlavně o psychologii a doporučuji přečíst si tento článek a podívat se na tohle video.
   http://www.odhaleno.cz/exkluzivne/clanky/31974/Vedci-potvrdili-Duchove-neexistuji
   https://www.youtube.com/watch?v=UeYi9IHDUoc

   Duchové neexistují ani nemohou protože to mozek tvoří vědomí emoce osobnost pokud se poškodí mozek změní se chování myšlení emoce osobnost psychika to znamená že jsme jen výplod projekce a výtvor mozku a jeho neuvěřitelné záhadné složitosti.

 32. i kdyby duchové existovali tak tu něco nesedí např Jak duše duch vidí když nemá oči natož fyzické ? Z čeho je jak je složitý ? jak muže existovat duše duch nebo posmrtný život když je dokázané že mozek ten zázračný inteligentní neuvěřitelně složitý a záhadný mocný orgnán tvoří naše vědomí naší osobnost prostě nás a pokud se poškodí změní se nebo se vytratí chování myšlení emoce osobnost prostě ten člověk to znamená že jsme z 97procent jen výplod mozku ale to pak nejde dohromady s tou duší duchem a posmrtným životem.

  _____________

  Pak ale nechápu pokud existují duchové tak jak je možné že mozek pro poškození změní vědomí osobnost to znamená že to i tvoří ale to nejde dohromady s duchy.

 33. Moc prosim vsechny rodice, aby se trochu zamyslely nad tim, co jim rikaji jejich deti. Neschovavejte vse za imaginarni kamarady a duverujte detem co rikaji.
  Muj syn videl duchy mel necele 2roky. Schopnost se vytratila pred 4rokem.
  Nikomu bych tohle neprala zazit. Je to beznadej, kdy mu sama nemuzete pomoci! Jak se pise v clanku o tom, aby dite povedelo jdi pryc, to opravdu nefunguje. Doporucuji si vyhledat v okoli nekoho, kdo vam duchy odvede. jine reseni neni.
  Muj syn videl osklive, bez oci, noh, s bebickem na krku- krev atd, doma se to stridalo. mely jsme plno lidi v pokoji, ale treba 1 ktery za nim chodil do postylky. atd…. odchazeli a nove potkaval na ulici kde nebyla ani noha!
  PROSIM NEBERTE TUTO SITUACI NA LEHKOU VAHU A POMOZTE SVYM DETEM, tim ze najdete nekoho k tomu urceneho.

 34. Dobrý večer,je mi 45 let,duchy nevidím,ale mám sny které se plní už od svého dětství,předem vím že se něco stane.
  snažím se s tím žít,ale je to náročné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *