ParaMag

Mohou naše těla předpovídat budoucnost?

 Rychlé zprávy

Mohou naše těla předpovídat budoucnost?

Mohou naše těla předpovídat budoucnost?
Září 15
10:14 2018

Lidské tělo ví, že přijde velká událost těsně před tím, než se to stane, alespoň podle jedné studie.

Pokud je to pravda, výzkum, který vyšel 17. října 2012 v časopise Frontiers of Perception, naznačuje, že je třeba objevit ještě něco zásadního o přírodních zákonitostech.

“Tvrzení je, že události lze předvídat bez jakýchkoli podnětů,” říká Julia Mossbridgeová, neurologička na Northwesternově univerzitě, která spoluzaložila studii. “Tyto důkazy naznačují, že efekt je skutečný, ale malý. Takže otázka zní: Jak to funguje?”

Mnoho studií ukázalo, že fyzické odezvy včetně srdeční frekvence a aktivity mozku se mění mezi 1 až 10 sekundami, než lidé vidí děsivý obraz (jako plazící se had). Ve většině těchto experimentů byly děsivé snímky smíchány s neutrálními, takže teoreticky účastníci nevěděli, jaká fotografie bude další. Ale protože nález vypadal nepřirozeně, tyto studie byly pochopitelně naplněny skepsou.

Chcete-li zjistit, zda byl efekt skutečný, Mossbridge a její tým analyzoval více než dvě desítky těchto studií. Jako součást analýzy vyhodili všechny experimenty, ve kterých viděli zkreslení nebo nedostatky.

Stále našli efekt “předstírání”, při kterém se měřená míra fyziologického vzrušení změnila v několika sekundách před událostí. Zjištění naznačuje, že těla lidí podvědomě ucítí budoucnost, když se stane něco důležitého, i když lidé to nevědí.

Tento dokument netvrdí, že lidé mají nadpřirozené schopnosti. Místo toho autoři věří, že představa je skutečný fyzický účinek, který se řídí přírodními zákony – jen těmi, kterým nikdo nerozumí, řekla Mossbridge.

Autor článku

KAVI

KAVI

Jsem člověk co se zajímá o tajemno. Rád píšu weby, hraju PC hry, učím se programovat v C++,C# a Visual Basicu, poslouchám nějakou tu Dance music a sleduju filmy. Mezi moje nejoblíbenější filmy patří: Černobylské deníky, 3:15 zemřeš, Metro (2013), Wolverine, Smrtonosná past a Annabelle.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Doufám, že opravdu jen ze zvědavosti :)...

49.2645389N, 13.2573303E...

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Statistiky

  • 2
  • 76
  • 170
  • 13 136 742
  • 1 318
  • 664