Mrakodrapy – díla okultismu nebo domovy duchů?

Známé výškové budovy vypadají opravdu děsivě. Připomínají gotické katedrály, jejichž architekt musel být geniální šílenec nebo šílený génius. Jsou stavby díly okultismu a straší v nich?

Empire State Building, Chrysler Building, Woolworth a mnohé jiné. Stačí se na tato díla novodobého umění podívat a hned naskakuje husí kůže. Plné tajemných symbolů, legend, prvků z dávno zapomenutých civilizaci. Všechny vznikly v pohnuté době minulého století v ještě pohnutejším stylu art-deco a obestírá je několik záhad.

2183139Woolworth Building
Před nástupem stylu art-deco začala děsit obyvatele USA neo-gotika. Stačí se podívat na umělecký styl Michigan Train Station v Detroitu a hned vás mrazí. A to ještě nemluvíme o jednom z prvních mrakodrapů vůbec – Woolworth Building. Neo-gotickou katedrálu byznysu vztyčil v roce 1913 sám Frank Woolworth, o kterém se dodnes vedou řeči – údajně byl zarytým okultistem. Mrakodrap má podle jeho slov šedesát pater. Výtah vás opravdu dostane na šedesáté, ale ve skutečnosti jejich zvenku napočítáte pouze padesát sedm. Byznysmen našel zálibu ve staré egyptské mytologii, ba dokonce jeho vlastní hrob vypadá jakoby vytržený z egyptského Karnaku. Nad vchodem trůní ank, symbol života a vchod střeží dvě sfingy – a to vše v srdci Ameriky! Kam se ztratila tajemná tři patra Woolworthova mrakodrapu? Možná v nich žije sám podnikatel, věčně a posmrtným životem jako ve starém Egyptě.

2183141Empire State Building
Po neo-gotice nadešel šílený styl art-deco. Kombinoval prvky všech civilizaci plných magie, okultismu a záhad – egyptské, mayské, aztécké, římské … Vše doplňovaly děsivé chrliče a sochy jako z gotických katedrál. Příkladem je například budova General Electric v San Francisku nebo Empire State Building v New Yorku. Právě o tomto mrakodrapu se traduje, že v něm straší a je nabitý negativní energií. Dokud ho v roce 1931 dokončili, během stavby zahynulo nejméně pět lidí. V roce 1945 do budovy narazilo letadlo a zemřelo dalších čtrnáct a to ani nemluvíme o obětech hospodářské krize, které tu ostošest páchali sebevraždy (dohromady přes čtyřicet). Empire State proto údajně pulzuje negativní energií, jde o takzvaný newyorský bermudský trojúhelník. Z nevysvětlitelných příčin se zde kazí auta – stačí je odtlačit o kousek dál a bez problémů startují. Na osmdesátém šestém patře dokonce najdete ducha! Obývá záchody observatoře. Na ženském WC najdete plačící ženu oblečenou ve stylu čtyřicátých let minulého století. Když se jí zeptáte, proč pláče, spustí příběh o milovaném, který zahynul během druhé světové, rozběhne se, přejde přes zábradlí observatoře a skočí. Kdo má nervy vrátit se na WC, může si to celé opakovaně zažít znovu.

2183133Chrysler Building
Legendární orlí chrliče Chrysler Building zná snad každý. Záhada v tomto případě přináší tzv. zlatý řez. Cokoliv, co využívá tuto starou geometrickou pomůcku, vypadá pro lidské oko esteticky přitažlivě a líbí se nám. V případě matematiky se jedná o číslo fí Φ, a tedy přibližně 1,618034. Možná je to konspirace, shoda náhod nebo úmysl, ale podívejte se na výšku Chrysler Building v amerických stopách. Pokud vynásobíte číslo 666 zlatým řezem, obdrží stejné číslo. Záhadu skrývá i kovový špic Chrysleru. Mluví se dokonce o oštěpu anděla Ithuriela, která má kouzelnou moc – odhalí ďábla zamaskovaného v jakékoli podobě.

2183131Sovětské “art-deco”?
V případě SSSR si dobu šílených art-deco mrakodrapů neužili a objevili ji až o tři desetiletí později. Styl nazvali socialistický realismus. Rozpustilý Stalin si řekl, že když USA má, i oni budou mít v Moskvě takové mrakodrapy. Šlo dokonce o astrologický plán Moskvy! Stalin naplánoval devět mrakodrapů – devět planet naší soustavy, přesně podle konstelace. Televizní věž Ostankino a Výstava hospodářských úspěchů představovali linii pásu asteroidů, dvanáct stanic metra okružní linky jako dvanáct znamení zvěrokruhu. Dva mrakodrapy pro nedostatek peněz už nestihli postavit. Dnes se nazývají jako Sedm sester. Moskevská státní univerzita je jedna z nich a stojí na podloží plném záhad – doslova. Ať už kvůli astrologii, nebo z rozpustilosti Stalina, postavili ji na nevhodném podloží podmytém blízkou řekou. Suterén tedy museli vykopat téměř stejně hluboký jako samotný mrakodrap, denně odtud pumpují vodu, ba dokonce, aby se nehýbala, chladí ho obrovský systém chlazení. I v tomto případě najdeme duchařskou historku. Univerzitu stavěli zajatci, s nimiž životy se nešetřilo. Bydleli na čtrnáctém patře, kde dodnes straší. Za deštivých nocí je tam prý slyšet kroky a negativní energie má za následek vysoký počet sebevražd studentů. I moderní doba má své duchy, magii a okultismus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *