ParaMag

Mýtus o roswellském UFO odhalen

 Rychlé zprávy

Mýtus o roswellském UFO odhalen

Květen 02
10:38 2014

Z četných prohlášení FBI vyplývá, že se nikdy nezajímala o zřícení neznámých létajících objektů v Roswellu v Novém Mexiku. Šedesát tři let starý záznam ale svědčí o opaku.

Záznam pořídil zvláštní agent Guy Hottel, který v roce 1950 řídil washingtonskou pobočku. Jeho memorandum spatřilo světlo světa v dubnu 2011, kdy ho Federální úřad pro vyšetřování umístil na svém webu. V krátké době se tento dokument stal jedním z nejvyhledávanějších na stránce a do současnosti ho vidělo už milion lidí.

Ve zprávě agent Hottel uvedl, že jeden z leteckých vyšetřovatelů mluvil o „třech takzvaných létajících talířích, které byly pozorovány v Novém Mexiku“. Všechny získané poznatky pak předal jednomu ze zvláštních agentů FBI.

Mělo jít o tři kulaté objekty s vyvýšenou centrální částí, které měřily v průměru přibližně 50 stop. V každém byly tři humanoidní bytosti vysoké tři stopy. Měly na sobě velmi tenký oděv z kovového materiálu, který připomínal obleky zkušebních pilotů. S detekcí talířů na území Nového Mexika pomohl vysoce výkonný radar, který byl v oblasti umístěn. Není vyloučeno, že jeho činnost měla vliv na řídicí systémy talířů.

roswell-zprava

V blogu FBI je zmíněno, že tehdejší šéf FBI J. Edgar Hoover na žádost letectva osobně zplnomocnil agenty, kteří měli existenci létajících talířů prověřit. Akce byla ukončena v červenci 1950, čtyři měsíce poté, co svou zprávu sepsal Hottel. Blog nicméně dále zdůrazňuje, že Hottelovo memorandum nepřináší žádné důkazy o existenci UFO.

Agent Guy Hottel zemřel v roce 1990. A město Roswell v Novém Mexiku je kvůli události z léta 1947 neustále oblíbeným cílem ufologů z celého světa.

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

  • 3
  • 193
  • 223
  • 13 049 931
  • 1 314
  • 658