ParaMag.eu

Mýtus o roswellském UFO odhalen

Mýtus o roswellském UFO odhalen

Mýtus o roswellském UFO odhalen
Květen 02
10:38 2014

Z četných prohlášení FBI vyplývá, že se nikdy nezajímala o zřícení neznámých létajících objektů v Roswellu v Novém Mexiku. Šedesát tři let starý záznam ale svědčí o opaku.

Záznam pořídil zvláštní agent Guy Hottel, který v roce 1950 řídil washingtonskou pobočku. Jeho memorandum spatřilo světlo světa v dubnu 2011, kdy ho Federální úřad pro vyšetřování umístil na svém webu. V krátké době se tento dokument stal jedním z nejvyhledávanějších na stránce a do současnosti ho vidělo už milion lidí.

Ve zprávě agent Hottel uvedl, že jeden z leteckých vyšetřovatelů mluvil o „třech takzvaných létajících talířích, které byly pozorovány v Novém Mexiku“. Všechny získané poznatky pak předal jednomu ze zvláštních agentů FBI.

Mělo jít o tři kulaté objekty s vyvýšenou centrální částí, které měřily v průměru přibližně 50 stop. V každém byly tři humanoidní bytosti vysoké tři stopy. Měly na sobě velmi tenký oděv z kovového materiálu, který připomínal obleky zkušebních pilotů. S detekcí talířů na území Nového Mexika pomohl vysoce výkonný radar, který byl v oblasti umístěn. Není vyloučeno, že jeho činnost měla vliv na řídicí systémy talířů.

roswell-zprava

V blogu FBI je zmíněno, že tehdejší šéf FBI J. Edgar Hoover na žádost letectva osobně zplnomocnil agenty, kteří měli existenci létajících talířů prověřit. Akce byla ukončena v červenci 1950, čtyři měsíce poté, co svou zprávu sepsal Hottel. Blog nicméně dále zdůrazňuje, že Hottelovo memorandum nepřináší žádné důkazy o existenci UFO.

Agent Guy Hottel zemřel v roce 1990. A město Roswell v Novém Mexiku je kvůli události z léta 1947 neustále oblíbeným cílem ufologů z celého světa.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Moc prosim vsechny rodice, aby se trochu zamyslely nad tim, co jim rikaji jejich deti. [...]

PK

O lesu Bor připravuji samostatný web – https://www.lesbor.cz. Pokud by někdo chtěl dát zpětnou vazbu, [...]

Neváhali jsme záhadu malinko rozkrýt, co nás nakonec potkalo, a že se v lese opravdu [...]

Statistiky

  • 1
  • 18
  • 176
  • 12 919 259
  • 1 302
  • 648