ParaMag

Nejděsivější místo v Singapuru – nemocnice Changi

 Rychlé zprávy
 • Tamarack Lodge Tamarack Lodge měl skromný začátek jako šestipokojový penzion v roce 1903. Jeho název byl odvozen od indiánského termínu pro černé modříny, které se hojně nacházejí v této oblasti. Začátkem roku...
 • Poveglia ostrov smrti-historie Poveglia, opuštěný ostrov nedaleko Benátek. Pří epidemii Černého moru se ostrov využíval jako karanténa nakažených....
 • Muž v kápi Ahoj, všechny zdravím, jsem tady nová. Už nevím, co mám dělat, prosím o radu. Mám v domě ducha, sedí v mé ložnici nic nedělá, nijak mi neubližuje. Už jednou jsem...
 • VIDEO: Strašidelná místa Hollywoodu: Kde se dá setkat s duchy filmových hvězd? Nejznámější část amerického velkoměsta Los Angeles je nepochybně Hollywood, kde se nacházejí světoznámá filmová studia. Lidé se zde mohou setkat se známými herci, nebo si prohlédnout ty nejluxusnější sídla filmových...
 • Tajemné krátery v sibiřské tajze: Jak vznikají? Na Sibiři se během posledních čtyř let začaly objevovat velmi záhadné krátery o průměru několika desítek metrů. Objeví se náhle a jejich vznik doprovázejí další podivuhodné úkazy, které nedokážou objasnit...

Nejděsivější místo v Singapuru – nemocnice Changi

Nejděsivější místo v Singapuru – nemocnice Changi
Únor 14
22:32 2015

Nemocnice Changi v Singapuru má velmi děsivou historii, a není divu, že ji Singapuřané považují za prokletou. Velké množství svědectví hovoří o tom, že pokud se chcete skutečně setkat s paranormálními jevy, tak nemocnice Changi je tím pravým místem. Přesto, že je od roku 1997 uzavřena, kvůli své strašidelnosti ji navštěvují lidé z celého světa. Vstup do něj je však na vlastní nebezpečí. Jaké temné síly v ní přebývají?

Nemocnice jako zajatecký tábor
Než se z nemocnice Changi stala skutečně nemocnice, celý komplex si prošel pochmurnou historií. V jejích prostorách se totiž v 30. letech minulého století nejprve nacházela britská vojenská základna. Když byl Singapur obsazen japonskou armádou od roku 1942 do roku 1945, Japonci využívali prostory budoucí nemocnice jako velký zajatecký tábor, v němž vězně nejen drželi, ale i mučili. V “nemocnici” brutálně zemřelo stovky vojáků, a možná i proto se v ní po skončení války začaly dít paranormální jevy. Bývalý zajatecký tábor se změnil na dlouho očekávanou nemocnici až po skončení 2. světové války, ale mezi obyvateli začala mít už od počátku velmi špatnou pověst. Ne kvůli doktorům či nějaké zvláštní péči o nemocné, ale právě proto, že v ní pacienti vídali duchy mrtvých vojáků.

Svědkové z řad pacientů, ale i lékařů mluvili o hrůzostrašných setkáních s bezhlavě britskými vojáky v uniformách, o děsivých zvucích během noci a dalších nevysvětlitelných jevech. Historky o nemocnici Changi se rychle rozšířily, a pacienti se jí proto raději začali vyhýbat, protože se nechtěli setkávat s duchy, kteří se tam měli pravidelně zjevovat. Nemocnice dlouhá léta fungovala ve zvláštním režimu, až byla v roce 1997 zcela uzavřena. Od té doby se stala doslova poutním místem velkého množství parapsychologa, ale i zvědavce z celého světa, kteří se toužili setkat s duchy.

Hledají se duchové
Lidé, kteří do opuštěné nemocnice vstoupili, vyprávěli o tom, že okamžitě se jim začalo dělat nevolno, a cítili přítomnost “něčeho” neznámého. Svědci hovořili o setkání různých duchů od vojáků bez hlav, přes postavy v bílém či vězeňském oblečení, nevysvětlitelných stínech na stěnách a neznámých zvucích. Málokdo ze zvědavců se však odvážil vstoupit do opuštěné nemocnice přes noc, většina “exkurzí” se odehrává hlavně během dne. Ale i přes den se dá natrefit na množství nevysvětlitelných paranormálních jevů, které lidi dokážou šokovat.

Nadšení amatérští badatelé do nemocnice Changi pravidelně vstupují, kde nahrávají videa, které pak zveřejňují na internetu. Na mnoha z nich se dají spatřit neznámé bytosti připomínající duchy (viz například video pod článkem v čase 3:12 min.). Skeptici si však myslí, že autoři videí své záznamy cíleně upravují, a chtějí svých patnáct minut slávy. Historky z nemocnice však nejsou jen v obrazové podobě, ale pocházejí hlavně z výpovědí těch, kteří do ní vstoupili. Očití svědci hovořili například o tom, že když chtěli vyjít z nemocnice ven, dveře se jim před nosem zavřely a nedaly se otevřít. Pak zaslechli kroky na schodišti, a zvuk, který připomínal zavření všech dveří v nemocnici.

Nakonec se dostali k únikovým dveřím, které byly sice také zavřené, ale nakonec se nějakým způsobem samovolně otevřely, a oni vyběhli ven. Jiní očití svědci zase povídali o setkání s jakýmsi malým děvčátkem, které se chtělo hrát na schovávanou, ale zjevně se jednalo o ducha. Několik svědectví však hovoří také o tom, že pod nemocnicí se nacházejí i rozsáhlé tunely a bunkry, které mohly během 2. světové války pravděpodobně sloužit k vojenským účelům. Co se tam skrývá, je zatím záhadou.

Co se stane s nemocnicí?
Samozřejmě nemocnice Changi nenechala chladné ani místní filmaře, kteří se v roce 2010 pokusili natočit dokumentární film, ze kterého se nakonec vyklubal realistický amatérský horor. Během filmování mladí filmaři údajně objevili více než chtěli, a v nemocnici se setkali s temnými silami. Zda to, co mladí filmaři natočili je reálné nebo vymyšlené může každý posoudit ve filmu Haunted Changi.

Singapurská vláda dosud neví, co udělá s touto kontroverzní nemocnicí, která je považována za jedno z nejděsivějších míst na Zemi, a pro Singapur je jakousi černou skvrnou. Zda se nemocnice nakonec zbourá nebo zrekonstruuje na bytové prostory, jak se o tom nedávno mluvilo, ukáže čas. Kdo ale na tomto místě, o kterém se šíří takové hrůzostrašné historky bude chtít bydlet, je velkou záhadou.

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

1 komentář

 1. Ema Kristkova
  Ema Kristkova Červen 04, 14:23

  Co jsem komu udělala.Jak vidím to video je mi těch chudáků lìto že tam šli.

  Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

 • 0
 • 134
 • 165
 • 13 232 560
 • 1 336
 • 670