ParaMag

Nejstarší dům v USA – proč v něm straší?

 Rychlé zprávy

Nejstarší dům v USA – proč v něm straší?

Nejstarší dům v USA – proč v něm straší?
Duben 11
10:46 2014

V americkém státě Massachusetts se nachází nejstarší dřevostavba v USA, která v současné době slouží jako muzeum. Dům láká turisty z celého světa nejen kvůli své jedinečné konstrukci a historii, ale i díky tomu, že v něm vládnou paranormální jevy. Duchové tam prostě stále jsou a nikdo s tím nedokáže nic udělat.

dům duchů1

Dům jen pro jednu rodinu
Historie této unikátní dřevostavby započala svou historii mezi lety 1636 až 1641, kdy ji začal stavět Jonathan Fairbanks pro svou manželku Grace. V domě pak bydleli i se svými dětmi, kterým po své smrti dům odkázali. Tradice přetrvává až dodnes, a proto je tento dům prohlášen za jediné obydlí, ve kterém více než tři století nepřerušeně žil jen jeden jediný rod. Dnes slouží dřevostavba Justinovi Schlesingerovi, který je přímým potomkem rodiny Fairbanksových, jako muzeum, ve kterém je ředitelem.

V domě stále najdete původní vybavení jako nábytek, obrazy nebo dětské hračky. Vše vypadá tak jako by rodina Fairbanksových dům teprve nedávno opustila, proto jsou i všichni návštěvníci, kteří sem zavítají velmi příjemně překvapeni autentickou historií. Dům má však jednu chybičku – již delší dobu se v něm odehrávají paranormální jevy. Justin Schlesinger se s duchy, různými podivnými zvuky a hlasy setkává každý den. Paranormální jevy potvrzuje i většina návštěvníků, kteří toto unikátní muzeum navštívili. A právě duchové dělají současnému majiteli největší problémy. Proč?

dům duchů2Dům duchů
Justin Schlesinger mluví o tom, že v domě se každý den dějí velmi podivné věci. Žádná elektronika tu prý nevydrží funkční – téměř každý den se musí opravovat zvonek nebo signalizační světla a alarm vypadává pravidelně každý týden. Firma, která alarm instalovala si neumí s tímto problémem poradit, poruchu se jim dosud nepodařilo zjistit. Kromě toho je podle pracovníků muzea běžné, že na schodech je neustále slyšet neznámé kroky, z pokojů se ozývá křik a smích dětí.

S paranormálními jevy se setkali i mnozí návštěvníci muzea. Majiteli to však dělá vrásky na čele, protože kromě toho, že chce vzácnou dřevostavbu ochránit před zloději elektronickými bezpečnostními prvky, které stále vypadávají, málokteří turisté se sem vrátí i podruhé – právě kvůli duchům, kteří si zde pravidelně dělají večírky.

Důvodem paranormálních jevů může být podle Schlesingera i to, že jeho předek Jason Fairbanks v roce 1801 v domě zavraždil svou přítelkyni Elizabeth Falesovou, protože se s ním nechtěla zasnoubit. Mladík byl z vraždy usvědčen a později oběšen na popravišti Dedham Common. A právě tato událost může podle současného majitele souviset s paranormálními jevy, které se v domě odehrávají.

dům duchů3Lovci duchů bezradní
Justin Schlesinger má proto oprávněně z paranormálních jevů strach a proto v roce 2011 do domu zavolal vyšetřovatele paranormálních jevů z TAPS (The Atlantic Paranormal Society). Už první noc vyšetřovatelé zjistili, že po domě se někdo nebo něco opravdu prochází. V té době se dokonce majiteli domu sám od sebe vypnul mobilní telefon, přesto z něj bylo přesně o půlnoci slyšet tóny varhan. S elektronikou tu měli problémy i vyšetřovatelé TAPS. Jejich závěr byl nakonec takový, že duchové se v domě z nějakého neznámého důvodu zaměřili hlavně na elektroniku, která zde předtím nikdy nebyla.

Vyšetřovatelům se podařilo potvrdit i to, že v domě skutečně duchové přebývají, dávají o sobě vědět různým klepáním, zvuky a kroky, ale podle lidí z TAPS se pravděpodobně jedná o předky současného majitele, a proto se nemusí bát, že by mu ublížili.

Záhadou však podle vyšetřovatelů je to, proč se duchové v domě usídlili, a proč dávají o sobě neustále vědět. Může jim vadit to, že se z domu stalo muzeum? Chtějí se nějakým způsobem kontaktovat s Justinem Schlesingerem – jejich příbuzným? Na tyto otázky se současný majitel snaží stále najít odpověď, ale zatím bezúspěšně. Návštěvníci muzea se proto musí smířit s tím, že s duchy nebo paranormálními jevy se v domě kdykoliv mohou setkat.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 0
  • 57
  • 152
  • 13 227 726
  • 1 334
  • 670