ParaMag

Nejstrašidelnější démoni světové mytologie! Kdo vládne v pekle?

 Rychlé zprávy

Nejstrašidelnější démoni světové mytologie! Kdo vládne v pekle?

Nejstrašidelnější démoni světové mytologie! Kdo vládne v pekle?
01 května
12:58 2015

Různí démoni strašili lidi už od nepaměti. Lidé si jimi vysvětlovali nejen vlastní slabosti, ale i různé neštěstí, které je během života postihly. S některými je však docela sranda. Přečti si, který démon tě naučí ošklivě nadávat v různých jazycích a který má slabost pro jedovaté bylinky! Myslíš, že už jsi se s nějakým démonem setkal ?

1. Asagi je postava sumerské mytologie způsobující nemoci. Ve volném čase rád sexuje ve vrších, aby mohl rozšiřovat svou legii skalních nestvůr.
115

2. Židovská hororová postava Kryndypána je zodpovědná za množství potratů. Sama je totiž neplodná, a tak ze žárlivosti zabíjí děti jiných.
26-640x394

3. Ronwe přichází na Zemi, když je čas krmení – živí se dušemi umírajících.

34-640x719

4. Barbatos je vévoda z pekla, který pomáhá pirátům hledat ztracené poklady a umožňuje lidem mluvit se zvířaty.

44

5. Mocný král Beleth má několik armád démonů. Když jezdí na koni, údajně jsou slyšet všechny druhy hudby najednou. Připisuje se mu i autorství vrcholně ďábelské knihy matematiky.

56

6. Vévoda Eligos, démon bojovníků, umí předpovídat výsledky válek a přesně ví, který voják zabil kterého. Má hadí ocas a ukradeného koně ze zahrady Eden.
64

7. Buer je v pekle něco jako prezident, ačkoli nikdo neví, zda byl démony i oficiálně zvolen. Má slabost pro jedovaté bylinky a jejich negativní účinky jsou na něm vidět.
74

8. Agarest z křesťanské Démonologie tě naučí ty nejhorší nadávky z množství cizích jazyků. Tradičně je zobrazován jako starší muž na krokodýlovi as jestřábím v ruce. Způsobuje zemětřesení.
84

9. Král Paimon je Luciferův věrný služebník. Má skvělý hlas a jeho příchod vždy provází hlasitý řev, takže ohlušení protivník mu ze strachu později odpoví na všechny otázky.

92

10. Aka Manah podporuje ďábelské myšlenky, například chamtivost nebo sexuální touhu, a tak potlačuje v lidech jejich dobré stránky. Rozený manipulátor je proto často zobrazován jako loutkář.

104

11. Polednice je slovanská bohyně, která se vznáší kolem rolníků pracujících na polích a dává jim nepříjemné otázky. Pokud odpoví špatně, odsekne jim prý hlavu kosou. Hlavním cílem však je, aby lidé na poledne zkrátka nepracovali – lze díky ní vymysleli polední přestávku!
114

12. Belphegor je jeden ze sedmi princů pekla. Pomáhá lidem vymyslet nové vynálezy, aby se mohly stát bohatými. Jenže i velké bohatství může být nebezpečné … Jeho číslem je 1000000000000066600000000000001. Na kresbě vypadá, jakoby seděl na záchodě!
124-640x736

Štítky
Sdílej

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář