Paranormal

Nejstrašidelnější dům ve Švédsku

Nejstrašidelnější dům ve Švédsku

Nejstrašidelnější dům ve Švédsku
Září 17
21:43 2016

Na severu Švédska v provincii Jämtland se nachází malá vesnička Borgvattnet, o které by dnes svět ani nevěděl, nebýt bývalé fary, která je považována za nejstrašidelnější dům Švédska. Právě tato bývalá fara dnes přitahuje turisty z celého světa, protože už neslouží jako farní úřad, ale jako penzion s restaurací.

Majitelé penzionu se dokonce proslavili i tím, že každému, kdo zde vydrží přespat až do rána, vystaví certifikát za odvahu. Co se v minulosti na této faře odehrálo, když si z ní temné síly udělaly své sídlo?
První duchové na faře
Místní fara byla postavena v roce 1876 a první písemná zmínka o paranormálních silách na tomto farním úřadě pochází z roku 1927. Tehdejší farář Nils Hedlund tehdy poprvé napsal, že se na faře setkal s různými zvláštními jevy, ale jedna z nich ho vyděsila asi nejvíc. Když jeden den šel na půdu sundat prádlo, v tom momentě jak se dostal na půdu, nějaká neviditelná síla začala strhávat prádlo ze šňůry. Tolik první dochovaný záznam. Od roku 1927 zvěsti o přízracích na faře, neznámých zvucích, záhadných stínech a samovolném pohybování předmětů pokračovaly ještě s větší intenzitou. V roce 1930 Hedlundův nástupce, farář Rudolf Tängdén tvrdil, že viděl na faře ducha nějaké ženy. V roce 1940 další farář Otto Lindgren tohoto ducha viděl také, což potvrdila i jeho žena, která se tam setkala i s podivnými zvuky a pohybujícími se předměty.

2781967

Proč se od roku 1927 začaly na faře projevovat duchové a různé neznámé síly, není zcela jasné, ale jedno vysvětlení se nabízí. V roce 1900 obýval faru farář Per Hedlund s manželkou Marthou a jejich dětmi. Martha však po porodu jejich jedenáctého dítěte umřela, ale farář se s ní ani po smrti nehodlal rozloučit. Z márnice tajně odnesl její tělo a dlouhou dobu ho držel na faře. Až na velký nátlak vesničanů ustoupil a povolil, aby byla jeho žena řádně pohřbena.

Když se měl však z fary odstěhovat, údajně tělo své ženy vykopal, a její ostatky si vzal s sebou. Mohla tato skutečnost zapříčinit, že když se na faru v roce 1927 dostal jeho syn Nils Hedlund, setkal se jako první s paranormálními silami? Mohlo to souviset s jeho matkou, která mu takto dala najevo, že ani po smrti nenašla klid?

Sídlo temných sil
Farář Rudolf Tängdén, který v roce 1930 nastoupil po Nilsu Hedlundovi se v písemných záznamech fary zmínil o tom, že viděl jak do jedné z pokojů vstoupila neznámá žena v šedém oblečení. Protože chtěl zjistit kdo to byl, šel za ní do pokoje i on, aby se na to ženy zeptal. Když však vstoupil do pokoje, zjistil, že je prázdná. Mohla být duchem, kterého viděl, právě Martha Hedlundová, jak si později mysleli i další obyvatelé fary, kteří ji také zahlédli?
2781965

Známý je také příběh ženy jménem Inga Flodin, která na faře přespala v roce 1941. V noci se vyrhla ze spánku na to, že se na ni někdo dívá. Po otevření očí spatřila před sebou pohovku, na níž seděly tři ženy, které plakaly. Když o tom na druhý den řekla tehdejšímu faráři, ten nevěděl o žádných ženách, které by byly na faře, a už vůbec ne o pohovce, která se v tom pokoji ani nenacházela.

Podivnou událost zažil i farář Erik Lindgren když nastoupil na faru v roce 1945. Když si jednou chtěl sednout do houpacího křesla, aby si přečetl knihu, nějaká síla ho v tom momentě z křesla vymrštila. Když se chtěl do křesla posadit znovu, pocítil jako kdyby do něj vstupovala jakási špatná neznámá síla. Houpací křeslo je na faře (dnes v penzionu) dosud, a ví se o něm to, že se dává samovolně do pohybu, a někteří lidé si do něj nedokážou ani sednout, protože jsou z něj stejnou neznámou silou prudce vyhozeni.

Fara jako taková skončila svou činnost v roce 1970, kdy ji od církve odkoupili manželé Otto a Axelina Färnlöfovi, kteří ji předělali na penzion. Dodnes je penzion vyhledávanou atrakcí lovců duchů, televizních štábů, ale i turistů z celého světa, kteří mají zájem získat certifikát odvahy, který, jak jsme psali v úvodu článku, dnes v penzionu nabízejí za byť jen jedno přenocování. Je to jen marketingový tah nebo skutečně si z tohoto teď už penzionu udělaly své sídlo paranormální jevy?

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

Nat

Cameronovo sadistických praktikách... To jako vážně? [...]

joj ja by se bala [...]

Ten zvuk neni temer identicky,ten je uplne identicky.Staci si to parkrat poslechnout a porovnat.Napr.to Vrchlabsky [...]

Dobrý den, ačkoli je tento komentář rok starý, tak na něj přesto zareaguji. Dlouho jsem [...]

Jestli jsi vlkodlak tak z jakého jsi klanu ? [...]

mám to nějak tak.. [...]

Statistiky

  • 0
  • 334
  • 580
  • 12 530 261
  • 1 327
  • 630
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme