ParaMag

Nejstrašidelnější hostinec v Británii

 Rychlé zprávy

Nejstrašidelnější hostinec v Británii

Nejstrašidelnější hostinec v Británii
Březen 05
21:05 2014

Asi na každém místě Velké Británie dýchá kus historie, možná i proto je Spojené království známé různými tajemnými místy a nevysvětlitelnými paranormálními jevy. Jedním z velmi zvláštních míst, kde je doslova na každém kroku cítit přítomnost něčeho tajemného, je hostinec Kirkstone Pass v severozápadní Anglii.

Pláč mrtvé ženy
Při Kirkstonském průsmyku v anglickém knížectví Cumbria je vysoce položený hostinec, který není vhodný pro běžné turisty, ale přímo 1696479stvořený pro lidi, kteří duchy a paranormální jevy vyhledávají. Hostinec a celé jeho okolí je totiž poznamenáno množstvím lidských tragédií, které se zde v minulosti staly. Možná i proto zde podle svědků a místních lidí není problém vidět duchy.

Jedním z nejznámějších tragických osudů, které se při hostinci staly je ten z před asi dvou století. Nedaleko průsmyku v malé vesničce Patterdale žila mladá žena jménem Ruth Ray. V jeden večer se dozvěděla, že její nemocný otec, žijící asi 11 kilometrů od nich, leží na smrtelné posteli. Velmi ho ještě chtěla vidět živého a proto nemohla čekat. Její manžel nebyl doma a proto se rozhodla vzít malého synka – ještě batole, s sebou. Počasí bylo v té době velmi mrazivé, ale ani to ji od cesty neodradilo. Cestou k otci se však spustilo husté sněžení se silným větrem.

1696473
Ve velmi silné chumelici Ruth i se svým synkem zabloudila a nedokázala se dostat do bezpečí. Vše mělo tragický konec, když Ruth druhý den ráno našel její manžel. Žena byla jen pár metrů od hostince Kirkstone Pass, kde se mohla i se synem zachránit, stačilo jen zaklepat na dveře. V husté sněhové vánice však vůbec netušila, že je jen pár kroků od hostince. Ruth svírala v náručí synka, kterého zachránilo právě matčino teplo, ale matka už byla mrtvá.

1696477Za dlouhých zimních večerů zde proto lidé dodnes slyší žalostný nářek, další zase mluví o záhadné zahalené postavě bloudící v okolí hostince, která má v náručí dítě. Místní mluví o tom, že žena stále hledá své dítě, které nedostala příležitost vychovávat a tak duše Ruth stále zůstala na místě její smrti.

Hostinec plný duchů
Další tragédií, která se při hostinci Kirkstone Pass v minulosti stala, bylo úmrtí jedenáctiletého chlapce, kterého přejel panský kočár. Ten tehdy ani nezastavil a duch chlapce údajně také zůstal na tomto místě. Zaměstnanci hostince se pravidelně setkávají s podivnými žerty, které podle nich dělá právě chlapcův hravý duch. V hostinci někdo neustále zamyká dveře, hraje si s hrnci, a v noci někdo přemisťuje stoly a židle do různých skládaček.

Špatné zkušenosti s hostincem má i jeho současný majitel Walter Alexander. V jeden večer i s údržbářem zaslechli někoho v horních pokojích. Šli se tam proto podívat i se psem. Po otevření dveří na chodbu v horní části, poslali psa, aby šel první, ten tam však odmítl jít. Na chodbě v hostinci jsou tři pokoje, v prvních dvou nenašli nic divné, ale v poslední pokoji po otevření dveří viděli, jak se něco černé šmyklo po stěně a pak prošlo přes zeď. Podle majitele to byl jeden z nejděsivějších zážitků, které v hostinci zažil. Jak sám říká:

Občas se podíváme ven a vidíme při cestě lidí. Pak se podíváme za dveře a nikdo tam není. Oni chtějí vědět o nás a my chceme vědět o nich. Občas se věci stanou a musíme to akceptovat.

Místní obyvatelé do hostince ani nechodí, protože vědí, co se tam děje. Navíc se říká, že za hostincem stojí starý strom oběšenců, na kterém zemřelo mnoho různých zločinců. I duše těchto zločinců mají podle místních na svědomí všechno zlo, které se v průsmyku neustále drží. Hostinec a jeho samotné okolí je proto právem považováno za místo s nejsilnějším výskytem paranormálních jevů v celé Velké Británii. Měli byste odvahu navštívit ho, případně v něm přenocovat?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 1
  • 61
  • 152
  • 13 227 783
  • 1 334
  • 670