ParaMag

Nejstrašidelnější les v České republice: Jaké legendy se o něm povídají?

 Rychlé zprávy
 • Zmizení Lynette Dawson: Vyřešení záhady po 38 letech? V lednu 1982 beze stopy zmizela v australském Sydney manželka a matka dvou dětí Lynette Dawson. Její zmizení se stalo místní záhadou, kterou nikdo neuměl rozluštit a ani vyšetřovatelé nerozlouskli...
 • Chtěla panenka Annabelle vraždit? Studentka Donna z amerického Connecticutu si užívá nevázaného života a studuje s cílem stát se zdravotní sestrou. Všechno ale zničí velká hadrová panenka, kterou obdrží od matky v roce 1970...
 • Pluto: NASA zveřejnila dech beroucí fotografie Dne 17.09.2015, NASA zveřejnila čerstvé fotografie z povrchu planety Pluto, které pořídila sonda New Horizons. Na fotografiích můžeme vidět ledová pohoří, povrchové mlhy a zmrzlý dusík....
 • 5 znamení přicházející smrti Blížící se smrt se prý předem ohlašuje. Nejen ti, kteří bojují s těžkou nemocí, ale i lidé, jejichž život ukončí náhlá tragédie, údajně dostávají šanci se na svůj blízký konec...
 • Bermudský trojúhelník ukrývá krystalové pyramidy Za použití sonaru, oceánograf Dr. Meyer Verlag, našel obrovské skleněné pyramidy v hloubce zhruba 2km. Za použití další technologie se podařilo vědcům identifikovat, že obě nalezené obrovské skleněné pyramidy jsou...

Nejstrašidelnější les v České republice: Jaké legendy se o něm povídají?

Nejstrašidelnější les v České republice: Jaké legendy se o něm povídají?
22 července
22:32 2019

Podle mnoha očitých svědků patří k nejzáhadnějším lokalitám v České republice bezpochyby Branišovský les nazývaný také Bor nedaleko Českých Budějovic. Podle záhadologů prý jde o výjimečně silnou paranormální oblast, v níž se pohybují různé tajemné bytosti, které nepatří ani do tohoto světa. Jaké tajemství ukrývá Branišovský les?

Vyděšení a zastřelení vojáci
V 70. letech minulého století se měla v Branišovskom lese odehrát tragédie. V té době byl v lese vojenský prostor a v něm se nacházel muniční sklad. Během jedné noci, kdy se střídaly stráže, uviděli vojáci střežící sklad, jak se jejich kolega měl přeměňovat na jakéhosi tajemného tvora.

Vojáky to tak velmi vyděsilo, že začali po sobě střílet. Během bezhlavé palby přišli o život tři vojáci a čtvrtý byl převezen do vojenské nemocnice s těžkým poraněním, kde později také zemřel. Voják před smrtí o tomto šokujícím zážitku promluvil, ale nikdo mu i tak nevěřil, přesto, že během té noci zcela zešedivěl. O tuto událost se v minulosti zajímal i český spisovatel, novinář a publicista Otomar Dvořák, který o tom pátral v pražském vojenském archivu.

Mezi lety 1969 až 1985 však o tomto incidentu nenašel ani jedinou zmínku, to však podle něj ještě neznamená, že se nemusel odehrát. Otomar Dvořák si totiž stále myslí, že pokud byl tento případ vyšetřován vojenskou nebo státní policií, může být stále utajený.

Havárie neznámého objektu
Když v lese Bor ještě sloužila vojenská posádka, během jedné noci byl vyhlášen mimořádný poplach. Do lesa se měl totiž zhroutit neznámý létající objekt a celá oblast byla až na jeden rok uzavřena. Les v té době hlídala speciální jednotka a přístup do něj neměla ani místní vojenská posádka, která zde dříve pravidelně dělávala zkušební střelby.

Když byl les znovu zpřístupněn, našli vojáci, ale i místní lidé místo, kde byly stromy jakoby šikmo seříznuté padajícím předmětem a jejich kůra byla ohořelá na uhel. Stromy tak podle všeho musely být vystaveny velmi vysoké teplotě. Podle očitých svědků do lesa spadla jakási velká zářící koule a mnozí lidé si dodnes myslí, že to mohlo být UFO. Ohořelé stromy, které v lidech vyvolávaly řadu otázek, byly po určitém čase seříznuté a dřevo z nich rozřezané na malé kusy. Snažil se někdo zahladit všechny stopy?

Záhadná lesní bytost
Mnoho lidí, kteří se v lese pohybovaly ať už sami nebo ve skupinkách, vypráví o tom, že se setkali s jakýmsi tajemným černým mužem. Místní mu říkají Černý rytíř nebo Pan lesa. Svědci, kteří se s ním setkali mluvili o tom, že nejprve slyšeli tajemné kroky, které je sledovaly, ale když se ohlédli, nikoho neviděli. Po chvíli se však před nimi z ničeho nic zhmotnila postava muže v dlouhém černém plášti a se širokým černým kloboukem.

Jeho nohy se nedotýkaly země a postava se vznášela několik centimetrů nad zemí. V bezprostředním okolí se podle svědků ochladilo a to i během horkých letních dnů. Někdy měla tato záhadná bytost dokonce podobu středověkého rytíře. O tomto zjevení mluvilo nezávisle na sobě množství svědků během různých období. Byla to jen halucinace?

Strom oběšenců
K Branišovskému lesu se váže množství dalších záhad. Známá je například historka z roku 1927, kdy byl v Branišově otevřený luxusní hotel Praha. Mezi prvními návštěvníky byl i mladý pár, který se v hotelu ubytoval. Mladý pár si v jeden den vyrazil na výlet, ale zpět do hotelu se už nevrátil.

Později lidé našli mladý pár pověšen na stromě v Branišovskom lese. Na tomto stromě byla později nalezena oběšená další žena. Po těchto incidentech místní lidé strom pokáceli, dřevo rozřezali a na místě spálili. Někteří lidé však dodnes tvrdí, že když jdou kolem místa, kde stál “strom oběšenců”, slyší hlas, který je navádí k sebevraždě.

I díky těmto nevysvětlitelným událostem a historkám, je Branišovský les dodnes považován za jeden z nejstrašidelnejších lesů v České republice. Proč se v lese odehrává tolik paranormálních jevů?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Nikdo není neomylný a že zjistíme občas klamné informace, to se stane.. Bohužel disponujeme jen...

Tyto pyramidy nebyly nikdy objeveny, jde o novinářstkou kachnu, žádný vědecký článek nebyl o tom...

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Statistiky

 • 0
 • 167
 • 243
 • 13 331 597
 • 1 358
 • 672