ParaMag

Nejstrašidelnější mosty

 Rychlé zprávy

Nejstrašidelnější mosty

Nejstrašidelnější mosty
09 února
22:09 2014

Pálit mosty se obecně považuje za přešlap. V přeneseném významu možná, ale v některých případech je třeba podívat pravdě do očí a říct si otevřeně, že mnohé spojení nad řekami a roklemi by mohli klidně lehnout popelem. Byly by rozhodně bezpečnější. Dnes nahánějí hrůzu a stoupnout na ně je stejně nebezpečné, jako chytat krokodýla za ocas. Navíc pokud je hladový. Zapomeňte na všechno, co jste dosud znali o mostech, dnes poznáte jejich odvrácenou stránku.

Pralesy jsou třída
V hustých lesích nenajdete žádnou stavební firmu, která by se rozhodla táhnout přes řeky mohutné ocelové konstrukce. A už vůbec ne v případě, kdy platidlem je kokosový ořech. Domorodci ale kují nejen války proti jiným kmenům, ale i pěkné přemostění. Problémem je, že stavebním prvkem je hmota, co se najde. A pak tak vypadají ty jejich zázraky, provázané liánami a pod mostem cvakají piraně svými drsnými zuby.

Asie se nemazlí
Pokud jsme mluvili o lidech z pralesa, zde se alespoň úmrtnost statisticky neeviduje. V přelidněné Asii zas není na škodu, když pár hlav náhodou nesprávné stoupá a dá si z mostu hlavičku, po níž se již nevynoří. Absolutním favoritem v extrémnosti je Monkey Bridge. Představuje jediné lano, které není tlustší než pevnější šňůra na věšení prádla a vy si můžete zkusit kůži provazolezce. Místo záchranné sítě bude pod vámi dravý Mekong se všemi nástrahami, které k němu patří a není to jen pověstný pangasius, který si tu hoví, dokud si ho nedáte na másle někde v restauraci. Projít se po tomto můstku chce ale silné žaludky, takže pangasia raději vynechte.

Rozbité k nepoznání
Nejvíce respektu vzbuzují mosty, které již svou slávu dávno pohřbili. A s ní i bezpečnost a všechno to, co bychom od spolehlivého mostu očekávali. Už jen vstoupit na pákistánský Hussaini je dobrodružství a přejít na druhou stranu řeky suchou nohou je etapa života, podle níž by mohly natočit akční film. Nepodaří se to totiž každému. Koukněte se do naší galerie.

Fotogalerie:

Štítky
Sdílej

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář