Objasnila zpráva ze záhrobí vraždu?

Objasnila zpráva ze záhrobí vraždu?Velmi podivný, ale skutečný příbeh se odehrál v polovině 20. století v Jihoafrické republice v městečku Pinetown, které se nachází nedaleko velkoměsta Durban. Právě tu se stala vražda sedmnáctiročního děvčete, které po smrti údajně objasnila svoji vraždu. Skutečně promluvila ze záhrobí?

Ztratila se nám dcera…
Příběh, který jakoby ani nepatřil do našeho světa se začal 16.září 1956, kdy na místní policii přišli rodiče Akenovi, kteří službu vykonávajícímu policistovi řekli, že jejich sedmnáctiletá dcera Joy nepřišla předchozí večer domů. Policistovi se to samozřejmě ze začátku nezdálo vůbec podezřelé, a rodičům vysvětloval, že určitě přespala u svého přítele. Tí však trvali na tom, že jejich dcera nikoho nemá, a předtím se vždy ozvala, když měla přijít domů později, než se spolu domluvili.

Policie tedy následně vyhlásila pátrání, které však trvalo až tři týdny. Po sedmnáctiřoční Joy, jakoby se slehla zem. Policie v průběhu pátrání po Joy prověřila všechny stopy, a prohledala celé městečko Pinetown, čož však bylo neúspěšné. Policejní vyšetřovatelé to následně po třech týdnech pátrání vzdali, i když do úvahy přicházelo i to, že děvče zřejmě někdo zavraždil a ukryl ho někde v okolní velmi členité a hustě zalesněné krajině. Podle policistů, pokud údajný vrah tělo dobře schoval, bylo skoro nemožné ho nalézt.

Pomohl parapsychologPomohl parapsygolog

Rodina Joy to však nechtěla vzdát a proto bratr nezvěstné Colin Aken přišel jen den po zastavení policejního pátrání na místní policii, kde navrhl vyšetřovatelům ještě jednu možnost. Dozvěděl se o nejakém Nelsonovi Palmerovi, který údajně jen působením své mysli dokáže nalézt ztracené předměty. Policie tedy prověřila i tuto možnost a vyšetřovatelé skutečně zjistili, že Nelson Palmer, který kdysi pracoval jako školník, toho času již v důchodu, skutečně existuje.

Vyšetřovatelé nenechali nic náhodě a proto Palmera prověřili, zda dokáže to, o čem se mluví, tedy, že najde jen prostřednictvím své mysli ztracené věci. Policejní vyšetřovatelé zůstali opravdu překvapení, protože zjistili, že fámy o Palmerovi nebyli vůbec smyšlené a proto ho požádali o pomoc, zda by dokázal vypátrat i nezvěstné děvče Joy, které oni nemůžou nikde nalézt. Nelson Palmer souhlasil, i nazvdory tomu, že předtím hledal jen ztracené předměty, ne lidi.

Hlas ze záhrobíHlas ze záhrobí
V Palmerově domě se tak po pár dnech sešli kriminalisti i příbuzní, kteří upřeně sledovali amatérského parapsychologa, zda dokáže pomocí své mysli nalézt místo, kde by se mohla nacházet Joy Akenová. Nikdo, ani sám Nelsom Palmer však nepředpokládal, že se stane něco obzvlášt velmi tajemného.

Podle výpovědí příbuzných Joy Akenové, ale i policejního zápisu vyplynulo, že Nelson sedící v křesle se hluboce soustředil a za pár minut začal neklidně dýchat. Celé jeho tělo se chvělo, čelo měl velmi spocené a z jeho úst všichni v domě jasně slyšeli dívčí hlas, který řekl: „Jsem mrtvá. Ležím v roklině v blízkosti vysoké skály. Zabil mě Clarence. Napadl mě a chtěl mě za každou cenu.“

Rodičě Joy Akenové se zhroutili, protože hlas, který vycházel z úst parapsychologa Nelsona Palmera byl hlas jejich dcery. Palmer potom ještě vyšetrovatelům řekl, že tělo Joy leží částečně zasypané kameny pod kamenným mostem a i to, že vrah ukryl zbraň ve svém domě v kůlně.

Na základě Palmerovo vidění policisté vytipovali místo, které parapsycholog popsal. Roklina, ve které se mělo nacházet tělo dívky bylo vzdálené od Pinetownu asi 90 kilometrů. A zde skutečně pod kupou kamení objevili tělo zavražděné Joy, z kterého bylo i po třech týdnech vidět, že ji vrah surově zbil a potom zastřelil.

Rodiče si vzpomněli i na jistého Clarence Gordona van Burena, který dříve chodil s jejich dcerou. Joy však zjistila, že Clarence má násilnickou povahu a tak se s ním rozešla. Policisté tedy navštívili i Clarence, který ze začátku vše zapíral, ale nakonec se pod vahou důkazů přiznal. Vyšetrovatelé totiž skutečně v jeho kůlně našli zbraň, kterou Joy zastřelil. Při vyšetrování Clarence objasnil, že Joy nalákal do auta, odvezl ji k místnímu lesu, kde ji chtěl přesvedčit, aby spolu obnovili svůj vztah. Joy ale odmítla. Na to se Clarence přestal ovládat a Joy surově zbil. Nechtěl však, aby ho dívka udala na policii a tak ji raději zastřelil. Tělo potom schoval v devadesát kilometrů vzdálené roklině a doufal, že ji už nikdy nikdo nenajde.

Mnoha lidem se tento příběh bude zdát asi neuvěřitelný, ale skutečně se stal. Nikdo však tehdy a ani dnes, neumí vysvětlit, jak je možné, že skrze ústa Nelsona Plamera promluvila Joy Akenová, která objasnila svou vraždu. Mohl se Palmer spojit se záhrobím, nebo se Joy spojila s myslí parapsychologa, aby její duše našla po smrti pokoje? Tyto otázky asi navždy zůstanou nezodpovězené…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *