Paranormal

Penzion Nimrod: Záhadná stavba uprostřed lesů

Penzion Nimrod: Záhadná stavba uprostřed lesů

Penzion Nimrod: Záhadná stavba uprostřed lesů
Srpen 31
16:37 2015

Záhadná stavba uprostřed lesů

Ledová ostří zimy se i přes teplé oblečení provrtávají do kůže a ve třpytivém sněhu zanecháváme stopy vedoucí ke vchodu opuštěného penzionu. Uvnitř z veškerého zařízení zbyly jen prázdné místnosti, které postupně podléhají zkáze. Podél okrajů stěn jsou závěje sněhu, jelikož na mnoha místech chybí okna i dveře. V některých rámech zbyly ostré střepy, ale většina úlomků skla se válí po ztrouchnivělých podlahách. Vítr nepříjemně profukuje stavbou a občas s sebou vezme pár sněhových vloček. Cestou z přízemí na půdu míjíme nápisy, které mají budit dojem zoufalých výkřiků psaných krví.

Takhle na samotě, mezi hustými lesy uprostřed bažiny, stojí penzion, který kdysi přivítal mnoho hostů. Příběh se začíná odehrávat začátkem 20. století, kdy první majitelka nechala postavit jakési zřízení, které později nový vlastník rozšířil a dokoupil i okolní pozemek. Za 1. republiky se stavba stala oblíbenou kavárnou uprostřed krásné přírody. Za 2. světové války se z kavárny stalo sanatorium, kde se jeptišky staraly o raněné vojáky. Po válce vojáky vystřídali mladší pacienti a budova sloužila jako dětská ozdravovna. Poté se tu zřídilo rekreační středisko.

Stavba je ale známá především jako penzion a restaurace. Nejednou je možné se v souvislosti s restaurací dovědět o výborné kuchyni a krásném prostředí. Pokud tu nevonělo navařené jídlo, tak místnost provoněla vůně kávy. Avšak hovoří se i o nadpřirozených jevech. Někteří hosté byli svědky úkazů a nezávisle na sobě popisují stejné zážitky – oči či paže vystupující ze stěn, náhlý pach po síře a nebo viděli pohybující se světélko. Hosté, ubytovaní v pokojích penzionu, zase mívali pocit jiných lidí v místnosti a nebo děti v restauraci mluvily s někým, kdo nebyl vidět. Přestože od roku 2003 restaurace nefunguje a následně přestává fungovat i ubytování, záhady se tu dějí stále.

V roce 2006 odchází majitelé a od té doby penzion chátrá. „Vhodné na pořádání rodinných oslav, svateb, firemních večírků, školy v přírodě za velmi nízké ceny“, lákají dosud funkční webové stránky, které někdo neustále udržuje v provozu. Díky tomu je možné nahlédnout do ceníku za pokoje, nebo nabízeného menu.

Přestože je penzion v tristním stavu, nemůže být zbourán kvůli své historické hodnotě a umístění v chráněné krajinné oblasti. O jeho pád se však pomalu zasluhuje nejen počasí a čas, ale i místní lidé, kteří ho rozebírají kvůli stavebnímu materiálu.

zdroj: opustenamista.wordpress.com

BIO autora

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Související články

4 komentáře

 1. vochrocht
  vochrocht Červenec 11, 10:21

  Ještě v únoru roku 2005 nebo 2006 se zde konal turistický pochod a vařili tady výborný guláš.

  Odpovědět
 2. Langi
  Langi Duben 26, 13:58

  Paní v cernem jela s nami chtěla svézt do mariánek a v mariankach byla fuč jen co vystoupila mráz po zádech jsem měl celou cestu sni

  Odpovědět

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

XXX

Ahoj... Jestli je to sranda je špatná... Já se odmalička o vlkodlaky zajímala... Taky,ale vím, že [...]

Príďte mne nekdo kousnout pls Chcela bych byť vlkodlak [...]

Príďte mne nekdo kousnout pls [...]

Dobrý den, ano, lidově řečeno - trefil jste hřebíček na hlavičku :) [...]

Dobrý den, mám dotaz, co na tom je že satelity vidí skrz mraky? Já se [...]

Statistiky

 • 0
 • 19
 • 230
 • 12 375 648
 • 1 316
 • 626
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme