ParaMag.eu

Podivuhodná teleportace v Austrálii – ani dlouhé vyšetřování ji neobjasnilo

Podivuhodná teleportace v Austrálii – ani dlouhé vyšetřování ji neobjasnilo

Podivuhodná teleportace v Austrálii – ani dlouhé vyšetřování ji neobjasnilo
Září 25
12:49 2016

V roce 2001 proběhla australskými médii zpráva, že v australském městečku Gundiah se podle hlášení policie odehrál únos v té době 22-leté ženy takovým záhadným způsobem, že australské úřady tomu nechtěli ani věřit. Případ, který se zapsal do historie Ufologie, je dodnes nevysvětlený. Co se v ten osudný večer roce 2001 odehrálo?

Tajemný světelný paprsek
Městečko Gundiah se nachází v australském státě Queensland 224 kilometrů od jeho hlavního města Brisbane. Dnes by toto městečko s asi 400 obyvateli nebylo ničím zajímavým, nebýt 4. října 2001, kdy se v místním kempu odehrála velmi zvláštní událost.

V kempu v tu noc byly i Keith Rylance se svou manželkou Amy a její obchodní partnerkou Petrou Hellerovou. Keith Rylance se o 21:30 odebral spát do ložnice svého přívěsu, zatímco Amy se ve vedlejší místnosti dívala televizor. Petra Hellerová byla ubytována v samostatném přívěsu těsně vedle nich.

O 23:15 již byly podle pozdějších výpovědí všichni tři v posteli, kdy už spali. A právě tehdy se probudila Amy, kterou vystrašil venku nějaký hluk, a tak se z ložnice šla podívat do vedlejší místnosti přívěsu. Tam uviděla, že přes rozbité okno svítil do přívěsu světelný paprsek čtvercového průřezu.

Tehdy se probudila i Petra, která si to okamžitě zamířila do přívěsu Keith a Amy. Když vešla do přívěsu zůstala v šoku, protože viděla jako nějaký světelný paprsek jak přepravuje v tom momentě už ležící Amy ven oknem k diskovitého objektu, který byl v kempu. Petra z obrovského šoku ztratila vědomí.

Když se o pár minut probrala, začala hystericky křičet, načež se probudil Keith. Poté, co mu Petra popsala, co se ve přívěsu odehrálo, nechtěl Amyin manžel věřit vlastním uším. Okamžitě začal prohledávat nejprve jejich přívěs, pak přívěs Petry i okolí kempu. Když však svou manželku Amy nenašel, společně s Petrou o 23:40 hodině zavolali policii, jejíž vypravovali, co se v kempu odehrálo. Teleportace nebo únos? Policisté ani nechtěli věřit tomu, co slyšeli od Keith a Petry. Bylo to pro ně naprosto bizarní, a spíše uvažovali o násilném trestném činu, jako o únosu mimozemšťany. Policisté přišli na místo činu, aby celé hlášení důkladně vyšetřily. Vyšetřování ukázalo, že Amy Rylance skutečně někde zmizela, na přívěsu bylo rozbité okno, které bylo navíc vážně poškozena i nějakým velkým teplem.

2790187

 

Policisté však nevěřili tomu, že by se odehrálo něco takového, jako popisovala Petra Hellerová. Vše se však otočilo asi o tři hodiny později, když Keithovi volala Amy z čerpací stanice BP z města Mackay, které je vzdáleno od Gundiahu zhruba 750 kilometrů.

Rozrušená Amy vůbec nevěděla jak se mohla dostat do tohoto města, kde byla nejprve vyšetřena v nemocnici, a pak šla na policejní stanici, kde podala výpověď o tom, že byla někým unesena. Celý případ začali vyšetřovat policisté z města Tiara, Maryborough a Mackay.

Během výslechu Amy Rylance uvedla, že po únosu z přívěsu se probudila v jakési čtvercové místnosti, kde kolem ní stáli bytosti podobající se lidem, které byly oblečeny v oranžových kombinézách, kterým bylo vidět jen oči, ústa a nos. Pak se náhle probrala na místě, které neznala.

2790189Po delším bloudění narazila na cestu, která ji dovedla k čerpací stanice BP ve městě Mackay. Jak se dostala za 3 hodiny do města vzdáleného od kempu 750 kilometrů nedovedl vysvětlit nikdo. Policejní vyšetřování ukázalo, že Amy měla na pravém stehně jakousi trojúhelníkovou značku, a co bylo záhadné, její vlasy, které měla ještě v ten večer zbarvené, již měli na koříncích původní barvu, což naznačovalo, že musela být mimo více než pár hodin.

To jisté si Amy všimla i na ochlupení nohou. Nohy si v ten večer také holila, ale vypadalo to tak, jako kdyby byla pryč několik dní, protože chlupy na nohou byly již opět dorostlé.

Ani několikaměsíční vyšetřování nedokázalo odpovědět na otázky, které si Amy dává již 15 let od toho osudného večera. Kdo vlastně stál za únosem? Byly to mimozemšťané nebo někdo jiný? Celý případ je odložen ad acta a záhada únosu nebo teleportace přetrvává.

 

Související články

3 komentáře

 1. Pavla
  Pavla Únor 18, 13:26

  Ahojky, máš parádní články…

  Odpovědět
 2. Pavla
  Pavla Únor 18, 13:31

  Ahojky,super články,moc se mi tu líbí….

  Odpovědět

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

PK

O lesu Bor připravuji samostatný web – https://www.lesbor.cz. Pokud by někdo chtěl dát zpětnou vazbu, [...]

Neváhali jsme záhadu malinko rozkrýt, co nás nakonec potkalo, a že se v lese opravdu [...]

Člověk už od nepaměti touží po magické schopnosti být neviditelným před očima jiných. V [...]

Statistiky

 • 2
 • 180
 • 185
 • 12 915 421
 • 1 302
 • 647