ParaMag

Porcelánové panenky tak, jak je neznáte: Tato opuštěná továrna vám nažene husí kůži

 Rychlé zprávy

Porcelánové panenky tak, jak je neznáte: Tato opuštěná továrna vám nažene husí kůži

Porcelánové panenky tak, jak je neznáte: Tato opuštěná továrna vám nažene husí kůži
Červen 08
20:50 2015

Starým a opuštěným budovám se nedá upřít jedinečné kouzlo, které láká rok od roku více lidí. Některé z nich ve vás mohou vzbuzovat pocit úžasu, ale víte doopravdy, co se za zdmi těchto budov ukrývá a co v nich můžete najít? Webové stránky Abandonalia a Territorio Abandonado se věnují zkoumání těchto opuštěných míst, aby vám na tuto otázku mohly odpovědět. Jedním z takových míst se stala i bývalá španělská továrna na porcelánové panenky. Průzkumníci sice adresu vzhledem k obavám z lupičů a vandalů nezveřejnili, ale alespoň nám dali možnost do ní nahlédnout pomocí znepokojivých fotografií. O historii třípatrové továrny toho není moc známo, ale vzhledem k zachování některých částí panenek a příslušenství lze usoudit, že byla nejspíše opuštěna ve spěchu. Součástí továrny jsou také hudební nástroje, postarší nábytek či sádrové formy.

Průzkumníci se o celý svůj zážitek podělili na blogu: „Nejvyšší patro budovy bylo zcela přeplněné hromadou starých forem, které jsme museli doslova přeskakovat. Ve druhém patře jsme opět našli plno starých forem a obrovský dřevěný válec, který se nacházel uprostřed místnosti. Přízemí bylo jediné místo, kde jsme našli značné množství panenek, především jejich končetin. Najít hlavu nebo tělo nám trvalo nejdéle. Také jsme našli keramické pece, které zůstaly v poměrně dobrém stavu. Celkově nám je líto, co se s továrnou stalo, ale i tak si zachovává zvláštní a jedinečné kouzlo.“

Za zmínku také stojí příběh jednoho muže, který si adresu vyhledal a vypravil se do strašidelné továrny na vlastní pěst. Po příchodu domů sedl za počítač a varoval všechny potencionální návštěvníky, aby se od budovy drželi co nejdále, protože v ní našel plno ostatků kuřat. Ta byla podle něj obětována za účelem rituálu. Těžko říci, jak moc je příběh pravdivý, ale podle muže měl právě tento rituál za následek opuštění továrny.

Co myslíte, chtěli byste toto znepokojivé místo navštívit, nebo patříte mezi ty, kterým porcelánové panenky nahání husí kůži?

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

2 komentáře

 1. Adam Zelený
  Adam Zelený Prosinec 28, 12:33

  Řekli by ste mi v jaké to je zemi?

  Děkuji předem

  Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

 • 1
 • 0
 • 193
 • 13 049 931
 • 1 314
 • 658