ParaMag.eu

Případ posedlosti

Případ posedlosti

Případ posedlosti
Červen 04
10:50 2014

Je známa už od nepaměti a vychází z přesvědčení, že naše tělo a mysl jsou ovládány cizí entitou. Vzniká tak nové individuum, které je v rozporu s tím původním. Démonická individualita se dere na povrch; mění se chování, tvář i hlas. Nově vzniklá osobnost bývá zpravidla mužská. Fyzické síly se zvětšují, objevuje se agresivita. Dochází i k tzv. xenoglosii, což znamená, že posedlý mluví cizími jazyky, které se nikdy neučil. Tento jev se ale může objevit i v jiných případech.

Problém je rozeznat skutečnou posedlost, ke které dochází jen vzácně, od různých nemocí a psychických poruch. Je ale jeden znak, který nás ujistí, že máme tu čest s démonem v těle nešťastníka a tím je – materializace – je to vytváření věcí z ničeho; najednou se začnou objevovat! Tyto věci pak nemizejí (můžete se ale setkat i s opačným názorem).

Kdo může být ohrožen?
Možná si myslíte, že toto neštěstí je připraveno pouze pro zlé a špatné lidi, nebo pro ty, kteří si zahrávají s některými věcmi přesahujícími naše chápání. Tak to ale být nemusí! Posedlost může postihnout i lidi citlivé, bojácné, pyšné a hysterické. Ohroženi jsou i jedinci se slabou vůlí. Patříte mezi ně i vy?

Anneliese Michel
Její případ je asi nejznámější, ale určitě ne ojedinělý. Jde o mladou Němku, která pocházela z katolické rodiny. Sama byla silně věřící; pilná studentka a přátelská dívka. Život se jí začal měnit v peklo krátce před jejími 16. narozeninami. Záchvaty, křeče, pocit svázanosti něčím temným – to vše přivede lékaře k tomu, že jde o epilepsii. Tu ale vyšetření nepotvrdí. Sice u ní nastává i období klidu, ale nikdy nemá dlouhého trvání. Stavy se vracejí a s nimi přicházejí vize, nevysvětlitelný šramot a klepání vycházející z jejího pokoje. Zpočátku zvuky slyší pouze Anneliese, později je začnou vnímat i ostatní členové rodiny. Opět přichází několik vyšetření, ale výsledky nikomu požadované odpovědi nedají. Děvče začne cítit i zápach, jeho zdroj není možné určit. Příběh rozhodně nemá hezké pokračování … Dívce se prý mění oči i hlas, je vulgární, znesvěcuje náboženské předměty, okusuje zdi, pije vlastní moč a není schopna vejít do kostela. Občas je i napadána něčím neviditelným.
Jak už bylo uvedeno, prožívá i klidná období. Snaží se vrátit k normálnímu životu i přes to, že si moc dobře uvědomuje všechny hrůzy, které se jí staly. Je si vědoma svého chování a svých činů. Ale pak se vše zlé opět vrací … Její rodiče jsou samozřejmě zoufalí a jelikož medicína a léky nezabraly, obracejí se na pomoc duchovní. Exorcismus, o který žádají, je ale zamítnut. Mezitím nebohá dívka přestane jíst a spát. Její kněz nakonec získá povolení k provedení exorcismu a jeho průběh je dokonce i zaznamenáván; existují audionahrávky (jsou i na youtube, ale rozhodně to není nic pro slabé povahy, takže si dobře rozmyslete, zda-li je chcete slyšet)!!!

Proběhla série vymítání, zesláblá dívka disponuje obrovskou silou a má být údajně zjištěno, že v ní sídlí 6 démonů (prý jde o tyto: Kain, Nero, Jidáš, Hitler, padlý kněz a Lucifer). Vidiny a vize u dívky časem mizí, ale fyzicky je na tom čím dál hůře. Dokonce se tvrdí, že démoni chtěli z jejího těla vyjít, ale “On to nechce dovolit!” Nakonec Anneliese umírá a obvinění padají na její rodiče a 2 kněze.

Co tedy selhalo?
Byli to lékaři, kteří neuměli určit diagnózu a zahájit potřebnou léčbu nebo za to mohlo provedení exorcismu? Existuje i názor, že dívka byla během vymítání otupělá silnými léky a kvůli tomu se nemohla napojit na probíhající rituál. Na straně druhé se však poukazuje na problémy se štítnou žlázou, která je na jedné z dívčiných fotografií prokazatelně zvětšená. Kde je tedy pravda?

5202643

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hlavní menu

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

  • Ano (64%, 27 hlasů)
  • Ne (36%, 15 hlasů)

Celkem hlasů: 42

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Zkuste najít nějaké povídání o městě Chalmer-Ju. Celkově na severu poměrně dost měst-přízraků. Byl jsem v [...]

No něco málo se pokusím poodkrýt: http://cbnymburk.wz.cz/clanky/uvb76.htm [...]

Opraveno, děkuji za upozornění :) [...]

Statistiky

  • 1
  • 192
  • 181
  • 12 821 854
  • 1 341
  • 646