ParaMag.eu

Případ posedlosti

 Rychlé zprávy

Případ posedlosti

Případ posedlosti
Červen 04
10:50 2014

Je známa už od nepaměti a vychází z přesvědčení, že naše tělo a mysl jsou ovládány cizí entitou. Vzniká tak nové individuum, které je v rozporu s tím původním. Démonická individualita se dere na povrch; mění se chování, tvář i hlas. Nově vzniklá osobnost bývá zpravidla mužská. Fyzické síly se zvětšují, objevuje se agresivita. Dochází i k tzv. xenoglosii, což znamená, že posedlý mluví cizími jazyky, které se nikdy neučil. Tento jev se ale může objevit i v jiných případech.

Problém je rozeznat skutečnou posedlost, ke které dochází jen vzácně, od různých nemocí a psychických poruch. Je ale jeden znak, který nás ujistí, že máme tu čest s démonem v těle nešťastníka a tím je – materializace – je to vytváření věcí z ničeho; najednou se začnou objevovat! Tyto věci pak nemizejí (můžete se ale setkat i s opačným názorem).

Kdo může být ohrožen?
Možná si myslíte, že toto neštěstí je připraveno pouze pro zlé a špatné lidi, nebo pro ty, kteří si zahrávají s některými věcmi přesahujícími naše chápání. Tak to ale být nemusí! Posedlost může postihnout i lidi citlivé, bojácné, pyšné a hysterické. Ohroženi jsou i jedinci se slabou vůlí. Patříte mezi ně i vy?

Anneliese Michel
Její případ je asi nejznámější, ale určitě ne ojedinělý. Jde o mladou Němku, která pocházela z katolické rodiny. Sama byla silně věřící; pilná studentka a přátelská dívka. Život se jí začal měnit v peklo krátce před jejími 16. narozeninami. Záchvaty, křeče, pocit svázanosti něčím temným – to vše přivede lékaře k tomu, že jde o epilepsii. Tu ale vyšetření nepotvrdí. Sice u ní nastává i období klidu, ale nikdy nemá dlouhého trvání. Stavy se vracejí a s nimi přicházejí vize, nevysvětlitelný šramot a klepání vycházející z jejího pokoje. Zpočátku zvuky slyší pouze Anneliese, později je začnou vnímat i ostatní členové rodiny. Opět přichází několik vyšetření, ale výsledky nikomu požadované odpovědi nedají. Děvče začne cítit i zápach, jeho zdroj není možné určit. Příběh rozhodně nemá hezké pokračování … Dívce se prý mění oči i hlas, je vulgární, znesvěcuje náboženské předměty, okusuje zdi, pije vlastní moč a není schopna vejít do kostela. Občas je i napadána něčím neviditelným.
Jak už bylo uvedeno, prožívá i klidná období. Snaží se vrátit k normálnímu životu i přes to, že si moc dobře uvědomuje všechny hrůzy, které se jí staly. Je si vědoma svého chování a svých činů. Ale pak se vše zlé opět vrací … Její rodiče jsou samozřejmě zoufalí a jelikož medicína a léky nezabraly, obracejí se na pomoc duchovní. Exorcismus, o který žádají, je ale zamítnut. Mezitím nebohá dívka přestane jíst a spát. Její kněz nakonec získá povolení k provedení exorcismu a jeho průběh je dokonce i zaznamenáván; existují audionahrávky (jsou i na youtube, ale rozhodně to není nic pro slabé povahy, takže si dobře rozmyslete, zda-li je chcete slyšet)!!!

Proběhla série vymítání, zesláblá dívka disponuje obrovskou silou a má být údajně zjištěno, že v ní sídlí 6 démonů (prý jde o tyto: Kain, Nero, Jidáš, Hitler, padlý kněz a Lucifer). Vidiny a vize u dívky časem mizí, ale fyzicky je na tom čím dál hůře. Dokonce se tvrdí, že démoni chtěli z jejího těla vyjít, ale “On to nechce dovolit!” Nakonec Anneliese umírá a obvinění padají na její rodiče a 2 kněze.

Co tedy selhalo?
Byli to lékaři, kteří neuměli určit diagnózu a zahájit potřebnou léčbu nebo za to mohlo provedení exorcismu? Existuje i názor, že dívka byla během vymítání otupělá silnými léky a kvůli tomu se nemohla napojit na probíhající rituál. Na straně druhé se však poukazuje na problémy se štítnou žlázou, která je na jedné z dívčiných fotografií prokazatelně zvětšená. Kde je tedy pravda?

5202643

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Tak zrovna Nimrod byl profláklý hodně, tak zrovna tady bych zveřejnění lokality neřešil.. Spíš se...

Lepší příště nerikat lokality jak to každý dělá.. :( R....

Dobrý den, víme o tom, sledovali jsme to živě. Boural ho dle informací, co se...

Statistiky

  • 0
  • 187
  • 196
  • 12 949 837
  • 1 303
  • 653